2024. szeptember 27. Adalbert
A diákok pénzügyi oktatásáról Szerencsen
minap.hu
|
2014. december 15. 13:34
|
frissítve: 2014. december 15. 15:05
Árfolyam, hozam, kamat – az alapvető pénzügyi ismeretek tanmenetbe illesztéséről tartott „diákok pénzügyi oktatása” továbbképzést a K&H Bank, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő meghirdetője Szerencsen.

Az első alkalommal megtartott rendezvényen a pedagógusok a módszertani előadás mellett maguk is kipróbálhattak és kitalálhattak pénzügyi feladatokat, valamint számos segédanyagot kaptak, ami a diákok játékos pénzügyi oktatását segíti elő.

„Magyarországon 47 olyan hátrányos helyzetű kistérség van, ahol a településeken élő felnőttek jelentős része a négy általánost sem végezte el, nagy a munkanélküliség, a gyerekek nem kapnak zsebpénzt, mert nincs miből, nincs lehetőség diákmunkára sem. Az ilyen családi háttérrel rendelkező diákoknak különösen fontos, hogy minél fiatalabb korban pénzügyi oktatásban részesüljenek, megtanuljanak tervezni, tudatos döntéseket hozni. A gyakorlati tudás megszerzésében nagy szerepe van a pedagógusoknak. Ezért szerveztünk a K&H a hátrányos helyzetűekért program keretében „diákok pénzügyi oktatása” továbbképzést Szerencsen ” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő zsűritagja.

A szerencsi és a környező településekről érkező pedagógusok először egy módszertani előadást hallgattak végig a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő feladatainak kidolgozásában is részt vevő Kéri Júlia pedagógus előadásában arról, milyen tantárgyakba tudják beépíteni, milyen témakörökhöz tudják kapcsolni a pénzügyi ismereteket. A pénzügyi fogalmak ugyanis nem csupán a matematika, de a környezetismeret, a történelem és a technika és életmód oktatásába is beilleszthetők.

A továbbképzés második felében olyan gyakorlati feladatokat kaptak a résztvevők, melyet egyrészt a helyszínen maguk is megoldottak, végigjátszottak, másrészt a példákon keresztül a saját diákjaik tudásszintjéhez alkalmazva maguk is érdekes és gyakorlatias feladatokat tudnak kidolgozni a gyerekek számára. Többek között az árfolyam, kamat, gyártási költségek számításával, az adott pénzügyi fogalmakhoz kapcsolódó feladatokat gyakorolhattak a pedagógusok, sőt nekik maguknak kellett átgondolni, milyen feladatokat oldatnának meg saját diákjaikkal.

„Nekünk, pedagógusoknak az a legfontosabb célkitűzésünk, hogy a ránk bízott diákokat az életre készítsük fel. A tananyag és az órák nyilván keretet adnak az oktatásnak, de számos tantárgyhoz és iskolai foglalkozáshoz könnyen társíthatóak a pénzügyi témák. A feladatunk, hogy a gyerekeknek az ő szintjüknek megfelelően átadjuk ezeket az ismereteket. Az olyan, mindennapi életéből vett példákkal, mint amilyen a bevásárlás, a zsebpénz elköltése vagy egy családi nyaralás megtervezése, játszva tanulhatnak” – mondta Kéri Júlia.

A továbbképzésen Kéri Júlia bemutatta a pénzügyi ismereteket a gyerekek nyelvén elmagyarázó Ez kész! Pénz! rajzfilmsorozatot, illetve annak gyakorlati feladatokkal kiegészített leiratát, melyet a résztvevők díjmentesen meg is kaptak a rendezvény végén.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat