2014. november 02. 21:44
|
frissítve: 2014. november 05. 09:26
A vártnál könnyebben, nagyarányú győzelmet arattak a Jegesmedvék Újpesten.

A mérkőzés pörgős játékkal indult, mindkét oldalon akadtak kisebb-nagyobb helyzetek, majd a Jegesmedvék fokozatosan átvették az irányítást. Az Újpest egyre hosszabb időre szorult a saját kapuja elé, és ez a nyomás a 9. percben érett góllá: Roczanov egy kipattanót lőtt közelről a kapuba (0-1). Pontosan két perc múlva megduplázta előnyét a Miskolc: egy gyors támadás végén többen is próbálták mattolni Pleszkánt, ám ez végül Cohennek sikerült, aki a kapuvas mellől emelt a hálóba (0-2). Továbbra is Miskolc játszott fölényben, az Újpest kontráiban is volt veszély, ám Duschek magabiztos volt.

A második harmad jobban nem is kezdődhetett volna a miskolciaknak, hiszen 17 másodperc elteltével Cohen húzta meg a jobb szélen, és bár a nyakában lihegő hátvéd a kapusra lökte, és így a kapu is elmozdult, ám még előtte a hálóba pöckölte a korongot (0-3). A Jegesmedvék továbbra is nagy fölényben játszottak, gyakran 5 az 5 ellen is felálltak, az Újpest pedig inkább csak emberelőnyben tudott veszélyes helyzetek kialakítani.  A 11. percben Miskolczi lövés még kijött Pleszkánról, ám Nagy egy lépésről már a kapuba lőtt (0-4).

A harmadik harmadban tovább folytatódott az egyoldalú játék és miskolci gólparádé. A 6. percben Dudas nagy lövésébe Dansereau szúrt bele, így verve át Pleszkánt (0-5). Bő egy perccel később egy csiku-csuki végén Hajós lőtt a kapuba (0-6). A 11. percben – kettős előnyben – Dudas bombázott Pleszkán kapujába (0-7).

Újpesti TE - Miskolci Jegesmedvék 0-7 (0-2, 0-2, 0-3)
Újpesti jégcsarnok 300 néző
V: Varjú, Kincses, Soltész, Muzsik
Gól: Roczanov, Cohen(2), Nagy, Dansereau, Hajós, Dudas
Kiállítás: 16 perc illetve 8 perc

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Bálizs(k). Edző: Majoross Gergely.
Újpesti TE: Pleszkán – Reiter, Mihalik, Egyed, Lőrincz, Tapio, Ványi, Dömötör, Virág T., Tóth, Hegyi, Coleman, Elomo, Durak, Virág Cs., Garbacz, Turbucz, Gágyor, Sommer, Ágoston(k). Edző: Szilassy Zoltán.

Majoross Gergely: - Nagyon örülök annak, hogy egy pillanatra sem engedett ki a csapat, 60 percig végig fegyelmezetten, az előzetesen megbeszélteknek megfelelően játszott mindenki. Ugyancsak pozitív, hogy ma több „munkásgólt” is lőttünk, amelyekért oda kellett állni, oda kellett érni, mert korábban ezek hiányoztak.