|
2014. szeptember 12. 22:34
|
frissítve: 2014. szeptember 16. 14:21
Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta az új szezon előtt a Miskolci Jegesmedvék csapata Debrecenben, a MOL Liga újonca ellen. A Macik, ha nehezen is, de győztek.

A Mol Ligában idén bemutatkozó Debrecen az első percekben megpróbálta meglepni a vendégcsapatot, amit két lövés is jelzett, de Bálizs könnyedén védett. A harmadik perctől aztán átvette a játék irányítását a Miskolc, és Dudas, majd Nagy lövése is csak centikkel kerülte el a kaput. A meccs első emberelőnyét a Debrecen kapta a 6. percben, de ezt elég könnyen kivédekezték a Macik. A 8. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék: Dansereau kapott jó passzt a támadó harmad közepén, és kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). A vendégek irányították a játékot, ám a 15. percben váratlanul egyenlített a Debrecen: Dancsfalvi közelről talált be (1-1). Másfél perccel a harmad vége előtt másodszor kerültek előnybe a vendégek, de Diatlov többször is nagyot védett, egyszer pedig a kapuvason csattant a korong.

Csak hazai gól

A második harmad elején a miskolciak enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, de Diatlov jól állta a sarat. A 7. percben – emberelőnyben – megszerezte a vezetés a Debrecen: Kaskov Bálizst is kicselezve lőtt az üres kapuba (2-1). A gól egy kicsit megzavarta a Macikat, Bálizsnak többször is résen kellett lennie. Ezt követően ismét a Miskolc percei jöttek, de az orosz kapus remek teljesítményt nyújtott. A harmad végén beszorult a hazai csapat, ám a miskolciak minden kísérletét meghiúsította Diatlov.

Megfordították a Macik

A harmadik harmad egy nagy hazai helyzettel indult, két perc múlva viszont Metcalfe lőtte telibe a kapuvasat. A Jegesmedvék próbálták nyomás alá helyezni a Debrecent, de lendületüket kétszer is kiállítás törte meg, amelyeket sikerült kivédekezni. Teljes létszámban leginkább a hazai harmadban folyt a játék, ám hiába a sok helyzet, a Macik nem találtak utat Diatlov kapujába. A 13. percben Muhin edző időt is kért, érezte, hogy szükség van a sorok rendezésére. Ám egy perc múlva mégis gólt lőttek a vendégek: egy lecsorgó korongot Boyle terelt a kapuba (2-2). A 17. percben megfordították az állást a sárga-feketék: emberelőnyben Dudas bombázott a kapu bal oldalába (2-3).

A Jegesmedvék nagyon megszenvedtek ezért a győzelemért, különösen Diatlov kapussal gyűlt meg a bajuk. Az mindenesetre jól látszik, hogy egyetlen csapat sem mehet biztosra az újonc Debrecen ellen.

Debreceni HK - Miskolci Jegesmedvék
2-3 (1-1, 1-0, 0-2)

Debreceni jégcsarnok 300 néző

V: Mayer, Juhász, Kormos, Vincze
Gól: Dancsfalvi, Kaskov ill., Dansereau, Boyle, Dudas
Kiállítás: 12 perc illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Gőz, Vojtkó, Metcalfe, Nagy, Becze, Sagert, Dudas, Láda B., Cohen, Dansereau, Boyle, Dósa, Tóth, Hajós, Popovics, Láda P., Fliszár, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
Debreceni HK: Diatlov – Emelianov, Okos, Kaskov, Tőkési, Csíki, Elekes Darabont, Ladányi, Sadikov, Barabás, Orosz, Könczei, Voronov, Sychov, Berta, Vaszjunyin, Dancsfalvi, Wéber, Odnoga, Tőke(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Majoross Gergely: - A mérkőzés után két dolgot mondtam a fiúknak az öltözőben. Egyrészt meg kell érteniük, hogy az idei MOL Ligában 0, azaz nulla könnyű mérkőzésre számíthatunk. Az olyan csapatok ellen, mint például a mai Debrecen, sokkal okosabban kell játszanunk. A másik pedig az volt, hogy amikor nehézzé vált számunkra a meccs, akkor borzalmas reakciókat láttam néhány játékostól. Egymás szidása, az ajtócsapkodás letérített bennünket a helyes útról. Nekünk arra van szükségünk, hogy összetartsunk, menjünk előre csapatként. A hazaiak időkérése nekünk nagyon jól jött, ezután sikerült váltanunk, és két gólt lőnünk, így ha nehezen is, de győztünk. A 2-1-ről történt fordítás egy jó csapatszemélyiséget mutatott, egy olyan karaktert, amelyre a bajnokságban nagy szükségünk lesz.