|
2017. december 09. 23:33
|
frissítve: 2017. december 11. 20:08
Az otthoni első mérkőzésen aratott 12-8-as győzelem után a Miskolc kellő önbizalommal szállt medencébe a szombati visszavágón a Szpartak Volgográd otthonában, és nem is akadt gondja a találkozó nagy részében.

A csapatok felváltva vezettek, rendre egy góllal, a Volgográd a harmadik negyedben tudott először nagyobb, két-, majd háromgólos (8-5) előnyre szert tenni. A Miskolc azonban a játékrész végére 8-7-re visszazárkózott. A befejező nyolc percben, 9-7 után sokáig nem esett gól, és bár 27 másodperccel a vége előtt emberelőnyből 10-7-re módosult az állás, a végeredmény a magyar csapatnak kedvezett, amely így az összesítésben egyet megőrzött négygólos előnyéből, és továbbjutott.

Eurokupa, negyeddöntő, visszavágó:

Szpartak Volgográd (orosz)-PannErgy-Miskolc 10-7 (2-2, 4-3, 2-2, 2-0), továbbjutott: a Miskolc 19-18-as összesítéssel