Viharos összecsapás, majd döntetlen Debrecenben! (Képgalériával)
|
2017. augusztus 12. 20:36
|
frissítve: 2017. augusztus 15. 16:19
Szó szerint "viharos" mérkőzést játszott a DVTK szombaton Debrecenben, a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában, ahol a Puskás Akadémia csapatát fogadta. A második játékrészben ugyanis olyan vihar csapott le, hogy félbe kellett szakítani a mérkőzést.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés: a 4. percben Heris használta ki, hogy a rosszul kimozduló diósgyőri védők között váratlanul helyzetbe került, majd hat perccel később a ritka parádés becsúszással érkező Makrairól pattant be a labda a vendégek kapujába, amikor Hegedüs kapus egy hazagurítás után túlságosan sokat várt az előreíveléssel. (1-1)

Később jórészt a mezőnyben folyt a játék, küzdöttek egymással a csapatok, helyzetek inkább az időnként szépen játszó Diósgyőr előtt adódtak, de nem tudott élni a lehetőségekkel.

A fordulás után élénk volt a játék, felváltva jöttek a helyzetek, majd a 66. percben villámlás és heves eső miatt félbeszakadt a mérkőzés. Részben elment a világítás, elromlott az eredményjelző, de mintegy negyedóra elteltével folytatódhatott az összecsapás.

A 75. percben Prosser használt ki egy pontos kiugratást, ezzel a Puskás Akadémia jutott ismét vezetéshez, a DVTK azonban nem adta fel: a  89. percben a végig remekkül játszó Diego Vela kapott parádés labdát Nonótól, a kapu torkáig sprintelt, közben lerázta Baloghot, és a kapus fölött a hálóba lőtt, beállítva a végeredményt.