2024. március 28. Gedeon, Johanna

Párosban és egyéniben is U21-es magyar bajnok lett Fehér Orsolya

Lead:
A budapesti Ormai asztalitenisz csarnokban rendezték csütörtökön az U21-es asztalitenisz magyar bajnokságot, ahol Fehér Orsolya is asztalhoz állt. A DVTK játékosa párosban és egyéniben is magyar bajnok lett - írja a dvtk.eu.
Törzs:

Fotók: dvtk.eu

Reggel 10 órakor kezdődött a női páros küzdelme, ahol Hartbrich Leone volt Orsi párja, aki a német bajnokságban szerepel, második kiemeltként kezdték a versenyt. Első fordulóban a Letanóczki-Adamik (KSI-Tatai AC) páros ellen meggyőző játékkal nyertek 3:1-re. A következő fordulóban már a döntőbe jutásért a Czeglédi-Veszely (Statisztika) párosnak sem volt esélye, 3:0 Orsiéknak.

A döntőben a szintén statisztikás páros, Harasztovich-Dari páros is kapitulált, pedig ők voltak az első kiemeltek. Magabiztosan, végig vezetve, a taktikát betartva nyertek 3:0-ra, így magyar bajnokok lettek párosban.

Az egyéniben csoportmérkőzésekkel folytatódott a verseny. A diósgyőri lány a válogatott Dari Helgával és a tehetséges Letanóczki Dalmával került egy csoportba. Magabiztosan vette az akadályokat, mindkét ellenfelét 3:0-ra győzte le és a legjobb 8 közé került, ahol folytatta a menetelését.  A legjobb négy közé jutásért csodás játékkal verte a szolnoki Nagypál Mártát 3:1-re. Majd a döntőbe jutásért szintén 3:1-re az statisztikás Harasztovich Fannit. A döntőben párostársával találta szembe magát, és magas színvonalú, látványos csatában, óriási győzelmet aratott. A páros győzelem után az egyéniben sem talált legyőzőre. Hartbrich Leone ellen is 3:1-re tudott nyerni és magyar bajnok lett.

- Nagyon boldog vagyok! – nyilatkozta Fehér Orsolya. - Nehéz mérkőzések voltak, bizonyítani akartam, szerintem főleg fejben voltam jobb, mint a többiek. Egy jó alvás és holnap kezdődik a felnőtt országos bajnokság. Szeretnék ott is jól szerepelni.

- Megemelem kalapom Orsi előtt - tette hozzá András Miklós szakosztályvezető. - Végig nagyon koncentrált volt. Nehéz egy teljes napon keresztül figyelni, de bebizonyította, hogy számítani lehet és kell is rá. Bízom benne, hogy hamarosan a felnőtt válogatottban is szoríthatunk neki. Gratulálok, Orsi!

Lead:
A Killik László Női Magyar Kupa nyolcas döntőjének első napján a negyeddöntőket rendezték meg. Az Aluinvent DVTK a PEAC-Pécs csapatával mérte össze az erejét, és hatpontos, 81-87-es győzelmének köszönhetően pénteken a Sopron Basket ellen folytathatja immár az elődöntőben.
Törzs:

Fotó: dvtk.eu

Killik László Női K&H Magyar Kupa, negyeddöntő

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 81-87 (16-20, 23-24, 27-19, 15-24)
Győr, Egyetemi Csarnok, 100 néző. Játékvezető: Cziffra Csaba, Papp Péter, Nagy Viktor.

PEAC: Vanloo 6/3, Simon 19/9, Tetemondova 5/3, Imovbioh 24/3, Brewer 21/3. Csere: Gémes-Sarok 4, Ruják 2, Wentzel, Tenyér. Edző: Meszlényi Róbert.
DVTK: Medgyessy 6/3, Walker-Kimbrough 20/3, Škorić 15/9, Putniņa 17, Mokango 16. Csere: Kányási 5/3, Szűcs R. 6, Szabó F., Zele 2., Kiss A. Vezetőedző: Cziczás László.

Edzői értékelés

Cziczás László: - Nem a legjobb játékunkkal jutottunk tovább, sajnos a pécsiek centereivel nem tudtunk mit kezdeni. Persze a győzelemnek örülök, pontosan hat ponttal vagyunk esélyesebbek a Sopron ellen, mint a PEAC lett volna.

A mérkőzés részletes tudósítását ITT olvashatja.

15:30 ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd
18:00 Sopron Basket - Aluinvent DVTK (tv: M4 Sport)

Bronzmérkőzés

2019. március 2., szombat
14:30 Az elődöntők vesztesei

Döntő

17:05 Az elődöntők győztesei (tv: Duna World)

Lead:
A Tipsport Liga 54. fordulójában Glen Hanlon csapata vereséget szenvedett a HK Dukla Trenčín otthonában, így eldőlt, hogy a kvalifikációs szakaszban kell kiharcolnia a rájátszásba kerülést.
Törzs:

Forrás: dvtk.eu

A találkozó első perceiben többet járt a korong a vendég harmadban, a kapura tartó lövéseket azonban Vay Ádám magabiztosan hárította. A létszámfölénnyel nem tudott élni a tavalyi ezüstérmes, mivel jól működött a miskolci védelem, többször is sikerült kiütni a korongot a védekező harmadból. A harmadik harmad Miskolczi és Radivojevič lövésével indult. Folytatódott a gyors, kombinatív játék, ami sok lövést eredményezett. A kihagyott helyzetek az 57. percben megbosszulták magukat és három gólosra nőtt a hazai előny. A DVTK Jegesmedvék a kvalifikációs szakaszban folytatják, az ellenfél kiléte az alapszakasz utolsó fordulójában dől el. Részletesen a mérkőzés itt olvasható.

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Glen Hanlon: Úgy gondolom, hogy a 3-0 ellenére egy nagyon szoros mérkőzést játszottunk. Nem harcoltunk elég keményen és hiányzott az extra teljesítmény. A második harmadban voltak jó megindulásaink, kettő az egy és három az egy ellen is, de mégsem tudtunk betalálni. Összességében a hazaiak megérdemelték a győzelmet és sok sikert kívánunk nekik a folytatásban. A szezon kezdetekor senki nem gondolta volna, hogy az utolsó előtti alapszakasz találkozónkon ki-ki meccset játszunk a hatba kerülésért. Készen állunk a kvalifikációs szakaszra.

Széles kép:

Újra kupadöntőt játszhat a DVTK női labdarúgócsapata!

Lead:
Története során második alkalommal játszhat Magyar Kupa döntőt a DVTK női labdarúgócsapata, miután vasárnap délután drámai izgalmak közepette, tizenegyesrúgások után harcolta ki hazai pályán a fináléba kerülést.
Törzs:

Förch Női Magyar Kupa, elődöntő, eredmény:

Diósgyőri VTK - Haladás-Viktória FC 1-1 (0-0) Büntetőkkel: 5-3
DVTK Stadion, 389 néző. Játékvezető: Molnár Réka (Nagy Petra, Farkas Dávid)
DVTK: Szőke-Nagy - André, Jáhn, Ficzay, Sandu - Paul, Kiamou, Tóth A., Vachter - Barker, Bradić. Vezetőedző: Fórizs Sándor
Haladás-Viktória FC: Bíró - Fördős, siklér, Tóth A. I., Kiss Zs., Szakonyi, Balogh H., Öreg, Rácz Zs., Horti. Vezetőedző: Simon Attila

Csere: Jáhn helyett Nagy F. a 69. percben.
Sárga lap: Sandu a 26. percben.
Gólszerző: Rácz Zs. (0-1) az 52., Vachter (1-1) a 62. percben.
Büntetők: Siklér (0-1), Barker (1-1), Fördős (1-2), Ficzay (2-2), Tálosi (2-3), Sandu (3-3), Bradić (4-3), Tóth A. (5-3)

A Förch Női Magyar Kupa elődöntőjének másik mérkőzésén az FTC magabiztosan, 7-0-ra győzött az ETO FC Győr ellen, így ismét a budapesti zöld-fehérek ellen kísérelheti meg elhódítani a kupát a DVTK női labdarúgócsapata.

A döntő tervezett időpontja május 16., a helyszíne egyelőre nem ismert.

Lead:
A bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában az Aluinvent DVTK a Vasas Akadémia gárdáját fogadta, és a saját nevelésű Kiss Angelika egyéni rekordot jelentő 16 pontjával biztos, 80-71 arányú győzelmet aratott ellenfele felett.
Törzs:

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 19. forduló, eredmény:

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 80-71 (20-11, 20-23, 25-20, 13-17)
Miskolc, Generali Aréna, 600 néző. Játékvezető: Praksch Péter, Goda László, Major Ádám.
DVTK: Medgyessy 5/3, Kányási, Walker-Kimbrough 25/3, Putniņa 4, Mokango 6. Csere: Škorić 14, Zele 6, Szabó F. 2, Kiss A. 16, Szűcs R. 2, Eperjesi. Vezetőedző: Cziczás László.
Vasas: Heljič 4, Bach, Böröndy 8, Dombai 11, Karakasevič 17/3. Csere: Tóth O. 9/3, Varga A. 11/3, Smailbegovič 3, Vukov 8/6, Bach, Budácsik, Boros. Vezetőedző: Földi Attila.

Edzői értékelések:

Cziczás László: - Tenisznyelven szólva nagyon sok ki nem kényszerített hibánk volt, emiatt a mérkőzés színvonala nem mindig verdeste az eget. Ugyanakkor volt egy-két jó periódusunk, amivel el tudtuk dönteni a mérkőzést. Voltak biztató jelek, és örülök annak is, hogy Szűcs Réka jól szállt be a játékba, ő a későbbiekben még fontos láncszeme lesz a csapatunknak. Gratulálok a Vasasnak, szépen játszottak. Mondhatjuk, megszorítottak minket hazai pályán. Innentől kezdve a kupadöntőre koncentrálunk.

Földi Attila: - Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Ahhoz, hogy egy ilyen találkozót megnyerjünk, először el kell hinni, hogy sikerülhet, aztán talán lesz is rá esélyünk. Főleg az első félidőben rengeteg eladott labdánk és ki nem kényszerített hibánk volt. Ha ezekből kevesebbet követünk el, talán izgalmasabbá tehettük volna mérkőzést. Jó leckék ezek a találkozók számunkra, és ha csökkenteni tudjuk a hibáink számát, akkor egyszer eljutunk oda, ahova szeretnénk.

Lead:
Rendkívül színvonalas és izgalmas mérkőzést játszott a DVTK Jegesmedvék a listavezető ellen.
Törzs:

A pénteki találkozó elején a besztercebányai csapat kétgólos előnyre tett szert, amit a második harmadban nagyszerű játékkal sikerült megfordítani. A záró játékrészben 4-4-re módosult az állás, majd a ráadásban egy emberelőnyös találat döntötte el a plusz pont sorsát a vendégek javára.

Az egy szerzett ponttal megmaradt az esély a rájátszást érő hatodik pozícióra.

Tipsport Liga, 53.forduló, eredmény:

DVTK Jegesmedvék - HC '05 Banská Bystrica 4-5 h.u. (1-3, 3-0, 0-1, 0-1)
Miskolci Jégcsarnok, 1.205 néző, játékvezetők: Vladimír Snásel, Miroslav Štefik, Andrej Bogdan, Roman Vyleta

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Milam, Gőz, Kulmala, Vas, Pance, Magosi, Harrison, Loiseau, Somogyi, Galanisz, Miskolczi, Vojtkó, Ritó, Hajós, Albert, Vezetőedző: Glen Hanlon

HC‘05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) - Mihalik, Marshall, Glenn, Southorn, Ďatelinka, Kubka, Nemcik, Cešík, Selleck, Faille, Asselin, Stastný, Higgs, Bartánus, Šoltés, Surovy, Lamper, Koper, Zigo, Gabor, Vezetőedző: Dan Ceman

HKM Zvolen - MAC Újbuda 3-0
HC Nové Zámky - HK Poprad 5-2 (2019.01.29)

Glen Hanlon: Gratulálok a besztercebányai csapatnak a győzelemhez. Egy ilyen erős ellenfél ellen kétgólos hátrányból visszajönni a mérkőzésbe, nagy szó. Hatalmasat harcoltunk, aminek egy pont lett az eredménye. Büszke vagyok a csapatomra, hogy a listavezető ellen ilyen teljesítményre voltunk képesek. Izgalmas és szórakoztató mérkőzést láthattak a szurkolók.

Dan Ceman: Jól kezdtük a találkozót. Fókuszáltan játszottunk egy olyan csapat ellen, akik a legutóbbi 20-25 mérkőzésen a legjobb formát mutatták. Rendkívül gyorsan játszottak, valamint az emberhátrányos játékunk nagyon rosszul működött. Miután hátrányba kerültünk ismét koncentráltan játszottunk. Az egyenlítő találatunkat annak köszönhetjük, hogy agresszívan támadtuk a kaput. Örülünk a két megszerzett pontnak.

A mérkőzés részletes tudósítása ITT olvasható!

Bélyegkép:
Korhatáros:
PR cikk:
Forrás:
Címlap cím:
Széles kép:

Fernando: "Jót tehet az önbizalmunknak az élcsapatok legyőzése"

Lead:
Múlt szombaton a DVTK a Honvédot is megverte, így sorozatban a nyolcadik ellenfele sem tudta legyőzni az egyre jobb formát mutató diósgyőri csapatot, amelynek most már a kieső helyről is sikerült ellépnie. Fernando Fernandez vezetőedző szerint a "földön kell maradni", és folytatni a munkát.
Törzs:

- Két részre bontható a mérkőzés, az elején akadtak problémáink, amit kijavítottunk, és ekkor jobban játszottunk ellenfelünknél. De ez csak részletkérdés, legfontosabb az eredmény - nyilatkozta Fernando Fernandez a Honvéd elleni győzelmet követően.

- Az elsőben nem olvastuk jól a játékot, és kaptunk egy gólt a saját hibánkból. Azt a meccs előtt is tudtuk, hogy a Honvéd sok jó játékossal rendelkezik, nagyon egységesek, lezárják az összes passzsávot. A kapott gól után a csapat idegessé vált, egyre azt hallottam a pályáról, hogy támadni kell, pedig türelemre volt inkább szükség, mert a Honvédhoz hasonló csapatok ellen, akik sok játékost koncentrálnak a pálya közepén, ki kell várni a megfelelő pillanatot. Amikor Szabó Bence visszább lépett, akkor nem ült a vendégek letámadása, dinamikusabb lett a játékunk, jobban mentünk előre, nagyban hozzájárult ez a változtatás a sikerhez.

A csapat erőssége, hogy a labda birtokában meg tudjuk várni azokat a pillanatokat, amikor be tudunk lépni az üres területekre. Ugyan kaptunk egy gólt, de nem emlékszem, hogy tiszta helyzeteket alakított volna ki a Honvéd, mert nagyon egységesen védekeztünk. Sokat fejlődtünk ezen a téren, miként mentálisan is, hiszen idén mindegyik találkozón hátrányba kerültünk, és ahogy a múlt héten, ma is hátrányból álltunk föl, ami a csapat tartását bizonyítja. Egyébként most is nagyon támadó összetételben játszottunk, a három védő közül ráadásul Polgár Kristóf szerepelt már támadó szélsőként is. Az ő beállása is bebizonyította, hogy a teljes keretre lehet számítani.

Győzelmünkkel elkerültünk a kieső helyről, de még mindig a tabella alján állunk, azért a földön kell maradni, és folytatni a munkát. A játékosok önbizalmának jót tehet az élcsapatok legyőzése, de ezekért a sikerekért is csak három pontot adnak.
Végezetül köszönetet kell mondanom a szurkolóknak a biztatásért, és a klubnak is, hogy mindent megtesznek a stadion megtöltéséért. A játékosok és a szurkolók egymásra találása örömteli, és bízom benne, hogy még további eredményeket hoz - zárta szavait a DVTK vezetőedzője.

Széles kép:

Nem sikerült pontot szerezniük a "maciknak"

Lead:
Megszakadt a DVTK Jegesmedvék hét mérkőzésből álló pontszerző sorozata, miután vasárnap délután a HK Poprad egy góllal jobbnak bizonyult Glen Hanlon csapatánál.
Törzs:

A pénteki mérkőzésen térdsérülést szenvedő Láda Balázs helyett ezúttal Vojtkó Mátyás volt Szirányi bekkpárja, a negyedik támadósorban pedig Albert Tibor kapott helyet.

A találkozó első gólját Miller szerezte, amit Galanisz egyenlített ki a 24. percben. Ezt követően mindkét csapatnak volt lehetősége a győzelem megszerzésére, ami végül Paločko 53. percben szerzett találatával a hazaiaknak sikerült.

A mérkőzés részletes leírását ITT olvashatja.

Bélyegkép:
Korhatáros:
PR cikk:
Forrás:
Címlap cím:
Széles kép:

Jó játékkal szórakoztatták a közönséget a kosaras lányok (Képgalériával)

Lead:
A bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában az Aluinvent DVTK az ELTE-BEAC Újbuda gárdáját fogadta, és esélyeshez méltóan itthon tartotta a győzelemért járó pontokat.
Törzs:

Esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést az Aluinvent DVTK, Mokango 2+1-es akciója és Walker-Kimbrough közelije után gyorsan ötpontos előnyt harcolt ki (7-2). A fővárosiak nem ijedtek még és ők is belelendültek, és Laklóth középtávolija után kiegyenlítettek (9-9). Kiss és Beckley egy-egy büntetője után Mokango szedett le egy támadólepattanót és ért el belőle kosarat, de aztán a negyed közepéhez közelítve Papp 2+1-es akciójával megszerezte a vezetést a BEAC (12-13). Mint utóbb kiderült, először és utoljára. Medgyessy két büntetőjét Shatori nagyszerű hármasa követte, Papp azonban hasonló értékű dobással válaszolt a másik oldalon (17-16). Putniņa két jó büntetője után Škorić szórt egy hármast, Laklóth és Beckley szépített ugyan, de Maja újra egy triplával vétette észre magát (25-20). A játékrész hajrájában még növelni tudta az előnyét a hazai csapat, a csereként beállt Kányási hárompontosának is köszönhetően (30-23).

A második negyedben a nagy kedvvel játszó Walker-Kimbrough vezérletével fokozatosan növelte előnyét az Aluinvent DVTK, miközben a vendég együttes képtelen volt a gyűrűbe találni (39-23). Balogh Judit időkérése után sem változott sokat a helyzet, Shatori szerzett labdát, majd robogott végig a pályán és fejezte be ziccerrel az akciót. A túloldalon is megtört a kosárcsend. Előbb Papp értékesítette az egyik büntetőjét, majd György és ismét Papp talált be közelről (41-28). Cziczás László időkérése után Mokango és Walker-Kimbrough dupláira Kovács reagált egy büntivel, majd Shatori ziccerezett már sokadjára (47-29). Szabó hármasával érte el a DVTK a félszáz pontot, és ekkor még három perc volt hátra a félidőből. Walker-Kimbrough két jó büntetője után Papp is bedobta a sajátjait, majd Mokango hívta segítségül a palánkot a duplájához. Mandić és Škorić kosárváltása után még Papp büntetői fértek bele az első félidő történéseibe (56-35).

Laklóth betöréses kosarára Mokango válaszolt négy ponttal, majd a nagy kedvvel játszó Papp talált be. Szabó Fanni közelijére Mandić hintett egy hárompontost, majd Beckley és Papp sem hibázott (62-46). Medgyessy 2+1-es akciójával folytatódott a játék, aztán Papp triplája után egy remek játék végén Kiss Angelika volt eredményes (67-49). A hazaiak fiatal centere szerezte a következő kosarat, majd remek védekezést mutatott be a saját palánkja előtt Beckleyvel szemben. Škorić és Zele dupláira Laklóth két hármasa volt a vendégek reakciója (73-55). A negyed végén Zele kapta el a fonalat, hiszen Papp egy jó büntetője után zsinórban szerzett négy pontot, míg a fekete mezesek közül Beckleynek sült el a keze a hárompontos vonalon túlról (77-59).

A negyedik negyed elején Medgyessy mutatta meg, hogy tőle sem idegen a hárompontos dobások műfaja, majd Walker-Kimbrough villant egy remek középtávolival, és Medgyessy egy támadólepattanót követő könnyű kosárral (84-59). Mandić tripláját követően Zele talált be. A következő periódusban csökkent a csapatok koncentrációja, percekig egyikük sem talált a gyűrűbe. Egy lerohanást követően Eperjesi zárta le azt a szakaszt egy lerohanás után szerzett ziccerrel. Medgyessy tempója után (90-62) még nagyjából három perc volt hátra a mérkőzésből, a kérdés már csak az volt, eléri-e a száz dobott pontot a Diósgyőr. Papp közelijére Putnina válaszolt egy 2+1-essel, majd újra a vendégek 10-ese volt eredményes egy büntetőből. A végjátékban már csak Laklóth és Škorić dupláját jegyezhettük fel, magabiztosan győzött az Aluinvent DVTK (95-67).

Női Kosárlabda NB I-Acsoport, 18. forduló

Aluinvent DVTK - ELTE-BEAC Újbuda 95-67 (30-23, 26-12, 21-24, 18-8)

Miskolc, Generali Aréna, 700 néző. Játékvezető: Balog György Attila, Pozsonyi László, Minár László Balázs.
DVTK: Medgyessy, Walker-Kimbrough, Szabó F., Kiss A., Mokango. Csere: Škorić, Zele, Kányási, Putniņa, Eperjesi. Vezetőedző: Cziczás László.
BEAC: Beckley, Laklóth, Papp, Dúl, Mandić. Csere: Szabó D., Nagy E., György, Kovács, Suppán. Vezetőedző: Balogh Judit.

Cziczás László:Kötelező házi feladatot teljesítettünk helyenként jó játékkal. Ha odatettük a védekezést, sok leindítás gólt szereztünk. Örülök, hogy sérülés nélkül lehoztuk ezt a mérkőzést. Helyenként jó játékkal szórakoztattuk a közönséget, megyünk tovább az úton.