Hazai győzelemmel folytatta a MEAFC

Lead:
A nagykőrösiek keményen tartották magukat, de végül miskolci siker született.
Törzs:

Timkó hárompontos kosara avatta fel tétmérkőzésen a felújított Egyetemi Körcsarnokot, majd Galló büntetőjét Drahos vonalas távolija követte. A vendégek Mácsai pontjai révén visszavették a vezetést, így szükség volt Galló duplájára, majd Szögi triplájára, hogy kicsit megnyugodjanak a picit izgulós miskolci kedélyek. Molnár hármassal egalizálta az eredményt, majd Szögi pillanatai következtek. A remek fordulatszámon pörgő játékmester (28/9 pont, 9 kiharcolt fault, 41 VAL) kosaraival és gólpasszával távolodni látszott a házigazda (19-11). A negyed végére jobban figyelt a kőrös, akik Kónya utolsó pillanatos duplájával öt pontra közeledtek (21-16).

Klasszikus „felelgetőssel” folytatódott a mérkőzés, hiszen majd minden támadás kosárral fejeződött be. Hazai részről Máté pontjai érkeztek, amit a vendég óriás, Dobos másolt kicsit közelebbről. Következett Drahos zsinórban szerzett 7 pontja, majd újabb 6 Mátétól, ám a különbség változatlanul döntetlen környékén pihent. Mivel Szögi másfél perccel a félidő vége előtt szerzett türelmes hármasát nem követte újabb kosár, így pont ekkora előnnyel zárult az első két felvonás (45-42).

Fordulást követően nem igazán találta a ritmust a MEAFC, így egy könnyed 2-10-es szakaszt repesztett az alacsony szerkezetben is otthonosan mozgó vendégcsapat (47-52). Ahogyan az többnyire lenni szokott, jót tett a hazai időkérés, újult erőre kapott a Miskolc: kilenc pont érkezett fehér mezben, nulla pirosban (56-52). Hátradőlni nem tudtak Lippaiék, mert a sűrűn forgatott Nagykőrös igazából idén is teher nélkül játszhatott, és tették mindezt idén is eredményesen. A negyed végére nagy nehezen összekapart hazai előnyt Kónya és Fehér ismét eltüntették (63-63).

Fotó: Rogosz Péter

Máté szép tempóját Fehér Ádám távolija feledtette, amit Drahos gól jó plusz egyes kombinációja követett azonnal. Tóth azonban két büntetőjével gondosodott arról, hogy a tábla ismét döntetlent mutasson (68-68).

Kicsit összeszedte ekkor csapatvédekezését a MEAFC, aminek elől is lett eredménye. A lepattanókból és szerzett labdákból egy igazán látványos 9-0-s szakasszal lett gazdagabb az egyre hangosabban szurkoló hazai publikum (77-68). Tóth ziccerére Galló és Szögi is az utolsó másodpercben felelt bravúrosan, így bő egy perccel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a találkozó (82-70). Dobos kosarai és Szögi büntetői még utat találtak a gyűrűkbe, ám a MEAFC idei első hazai győzelmét egy remek Szögi-Drahos-Lippai útvonalon érkező tempó zárta le (88-74).

A folytatásban szerdán Hódmezővásárhelyen lép pályára a csapat, majd szombaton már ismét itthon fogadják a Tehetséges Fiatalok gárdáját.

Eredmény:
MEAFC – Nagykőrösi Sólymok KE 88-74 (21-16, 24-26, 18-21, 25-11)
NB I/B Piros csoport, 2. forduló.
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 350 néző.
Vezette: Sallai István, Gergely Csaba, Domán István.
MEAFC: Szögi (28/9), Drahos (16/3), Kopasz (2), Galló (12), Timkó (5/3). Csere: Máté (12), Lippai (11), Orosz (2), Orliczki M., Szojka. Edző: hajdu Roland.
Nagykőrös: Tóth (16/6), Kónya (11/6), Fehér P. (7/3), Mácsai (6/9, Dobos (16). Csere: Fehér Á. (10/6), Molnár (4), Kocsis (2). Edző: Lakosa Zsolt.

Hajdu Roland vezetőedző: Tudtuk, hogy a Nagykőrös veszélyes lehet, ahogy a 220 centis Dobos védése sem hétköznapi feladat. Az első három negyedben nem voltunk kellően agresszívak, de a végére feljavult a védekezésünk és az ellenfelet is felőrölte az addigi tempónk. Jó tanulság volt, szerdán Vásárhelyen hasonlóra számíthatunk, de folytatni akarjuk a győzelmi szeriánkat.

Lead:
Rég nem látott miskolci érdeklődés övezte a listavezető Debrecen vendégjátékát, hiszen közel telt ház fogadta a csapatokat az egyetemi Körcsarnokban. A tét az alapszakaszbeli elsőség volt.
Törzs:

A nagy tétnek megfelelően jól kezdett a MEAFC, de a debreceni csapat – sikeres hárompontosainak köszönhetően – nem hagyta magát leszakítani, sőt pár ponttal előrébb is fordultak (23-26).

A második negyedben továbbra sem tudott hibázni a vendég gárda, így a hazaiak csak futottak az eredmény után (45-52).

A második félidőt Szepesi vezérletével nagyszerű ritmusban kapta el a MEAFC. Három sikeres ziccert követően a lélektanilag is fontos egyenlítés azonban pár apró figyelmetlenség miatt elmaradt (71-78).

Az utolsó részben sokszor már a „bab is hús” volt, a vendégek egyszerűen képtelenek voltak hibázni, így a házigazda minden felzárkózási rohamát sikerrel hárították és megérdemelten nyerték a mérkőzést (92-100). (További részletek a mérkőzésről ITT olvashatók)

A MEAFC így a második, továbbjutó helyről várja a középszakaszt, ahol a két debreceni csapat mellett a Cegléddel találkozik majd.

Eredmény:
MEAFC – Dka-Deac 92-100 (23-26, 22-26, 26-26, 21-22)
NB II Keleti csoport, Miskolc, Egyetemváros. Vezette: Józsa, Semtényi, Nepp.
MEAFC: Drahos (13/3), Szepesi (17), Tóth G. (11/9), Szojka (5), Fazekas (23). Csere: Hamza (13/9), Tóth T. (10), Kiss, Takács, Kovács, Radányi. Edző: Bene Szilárd.
Debrecen: Nagy Be. (4), Nagy Bo. (37/18),  Kiss (11), Szarka (12/6), Szendrei (6). Csere: Tóth (14/12), Lippai (10), Gál (5), Asztalos (1), Szűcs, Anze. Edző: dr. Nagy Ágoston.

Bene Szilárd vezetőedző: – Ellenfelünk extra formát mutatott ma, nálunk pedig többen is halványan teljesítettek. Nem dőlt össze a világ, lesz még lehetőségünk revansot venni.

Lead:
A Keleti csoport első helyén álló debreceni csapatot fogadja szombat délután 5 órakor a MEAFC az egyetemi körcsarnokban. Hazai győzelem esetén a miskolci fiúk megelőznék soros riválisukat, és megnyernék az alapszakaszt! A csapat bízik benne, hogy a szurkolók fergeteges buzdítása mellett meg tudják nyerni a rangadót.
Törzs:

Minap-archív fotó: Mocsári László

A 4 NB II-es csoportból – összesen 51 csapat közül – egyébként mindössze 1 csapat jut fel a legjobbak közé. A feljutáshoz vezető út pedig rendkívül hosszú: a Keleti csoport alapszakaszának 1-4. csapata jut tovább a rájátszásba, ahol a 4 csapat oda-visszavágós körmérkőzést játszik egymással.

Ezt követően az 1-2. helyezett csapat keresztbe játszik a Közép A vagy B csoport 1-2. helyezett csapatával – a párharcból nyertesen kikerülők bejutnak a négyes döntőbe, melynek végső győztese harcolja ki a feljutási jogot.