Edzés közben dőlt rá a LED-fal a spanyol kézilabda-válogatottra

Lead:
A kölni Lanxess Arénában, a spanyol férfi kézilabda-válogatott edzésén egyszer csak feldőlt a LED-fal az egyik hosszanti oldalon, amelynek következtében Rodrigo Corrales térdsérülést szenvedett.
Törzs:

Iker Romero, a spanyol válogatott menedzsere a dán Tv2-nek elmondta, két játékos szenvedett sérülést, a kapus, Rodrigo Corrales járt rosszabbul, neki a térdét kellett jegelni.

„Valami történt. Nem tudom, miért, de a fal hirtelen rám dőlt. Nekem is vannak fájdalmaim, de Rodrigo rosszabbul járt. Nem látta, mi történik, és megütötte a térdét. Nem tudom, képes lesz-e játszani szombaton” – kommentálta az esetet a balszélső, Aitor Arino, aki szerencsésen megúszta súlyos sérülés nélkül.

Miután ez megtörtént, félbeszakadt a spanyolok edzése, csak a frissebb játékosok végeztek még rövid nyújtást. „Mind profik vagyunk, és a kézilabdából élünk. Nem tudom elképzelni, hogyan történhetett meg ez. Valamit tenni kell. Mi van, ha valakinek a fejére esett volna rá? Talán ott is marad” – tette hozzá bosszúsan Arino.

A sérült játékosokat kórházba is vitték kivizsgálásra. Ha Corralest cserélni kellene, a veszprémi Sterbik Árpád a korábbi évhez hasonlóan megint kész a beugrásra. Mint ismert, Sterbik a tavalyi Eb-n a franciák elleni elődöntőre esett be, és egyből főszereplővé lépett elő, továbbjutáshoz segítve a későbbi aranyérmes spanyolokat.

A spanyol válogatott csapatorvosa az As-nek elmondta, Corrales bal térde zúzódott, fájdalmai vannak, és meg kell bizonyosodniuk arról, hogy a csont nem sérült-e meg.

„A spanyol szövetség elnökével és az IHF képviselőjével is egyeztetünk. Természetesen meg kell várnunk az orvosi vizsgálatok eredményét, de az biztos, hogy folytatjuk a vébét, és küzdünk tovább. Az a legkisebb probléma, hogy nem tudtuk befejezni az edzést. A komolyabb, hogy nem vagyunk biztonságban. Nehezen tudom megérteni, hogyan történhetett ilyen. Most pechesek voltunk, hogy ez velünk esett meg, de mások is lehettek volna a szenvedő alanyok” – magyarázta Romero.

A spanyolok ilyen előzmények után szombaton Franciaország ellen kezdik meg a középdöntőt.

Lead:
A Formula–3-as ázsiai bajnokságban szereplő BlackArts Racing hivatalos pilótájaként jelentette be Keszthelyi Vivient. A debreceni születésű versenyző az első a magyar autósport történetében, aki ilyen fiatalon az autóversenyzés egyik legnívósabb kategóriájában képviseli hazáját nemzetközi viszonylatban.
Törzs:

Keszthelyi Vivienről már korábban kiderült, hogy a 2019-ben induló, csak női pilóták számára létrehozott európai Forma-3-as bajnokság, a W Series keretein belül a bajnokság egyetlen magyar kvalifikáltjaként esélye nyílhat a formaautós szereplésre. Arra azonban senki sem számított, hogy a versenynaptár összeegyeztethetősége miatt – ami rendkívül szorosra sikerült – már januárban rajthoz áll a Formula 3-ban – írja a Nemzeti Sport.

Forrás: autosvilag.hu

A debreceni születésű versenyző az első a magyar autósport történetében, aki ilyen fiatalon az autóversenyzés egyik legnívósabb kategóriájában képviseli hazáját nemzetközi viszonylatban.

„Örömmel jelentjük be, hogy a BlackArts Racing csapata egy rendkívül tehetséges, Európából, Magyarországról érkező háromszoros túraautó-bajnok pilótával a soraiban kezdi meg a 2019-es FIA által hitelesített F3 Asian Championship Winter Seriest. Keszthelyi Vivien fiatal kora ellenére már számtalan alkalommal bizonyította, hogy kimagasló érzéke van a versenyzéshez, mi pedig büszkék vagyunk, hogy kategóriát lépve velünk kezdi meg pályafutását a formaautózás világában” – írja hivatalos sajtóközleményében a BlackArts Racing.

Lead:
Luka Modricot hirdették ki az év férfi labdarúgójának – a Nike is készült számára egy meglepetéssel.
Törzs:

Hétfőn Londonban megtartották a 2018-as FIFA-gálát, amelyen Luka Modricot hirdették ki az év férfi labdarúgójának. A Real Madrid és a horvát válogatott középpályása a díj begyűjtése után még egy elismerésben részesült: a Nike egy különleges Mercurial Vaport tervezett a tiszteletére.

Lead:
A Bild értesüléseire hivatkozva a Marca arról számolt be, hogy a Bayern München érvényesíti opciós jogát, és 35 millió euróért végleg megvásárolja James Rodríguezt, a Real Madrid kolumbiai labdarúgóját.
Törzs:

A 27 éves támadó középpályás 2017 nyarán 10 millió euróért került két évre kölcsönbe a Bayernhez, amelynél a jelek szerint elégedettek a teljesítményével, mert hosszabb távon is szeretnék magukhoz láncolni.

James az előző szezonban 39 tétmérkőzésen nyolc góllal és 14 gólpasszal segítette a Bayernt, míg a jelenlegi idényben öt meccsen két gólnál és két asszisztnál jár.

A Kicker úgy tudja, a bajor klub a személyes feltételekben már megegyezett Jamesszel a folytatásról.

Lead:
A Berlinben zajló vízilabda-világkupa csoportkörének harmadik fordulójában a magyar válogatott remek első negyed után 19–14-re legyőzte Japánt, ám, hogy végül hányadik helyen végez a csoportjában, azt csak az Ausztrália–Németország találkozó után lehet megmondani.
Törzs:

Jansik Szilárd szerzett vezetést, mindössze 48 másodperc elteltével, a gyors japán egyenlítés azonban elmaradt, Kardos kivédte Adacsi Szeja ötösét, és miután a második magyar támadásból Mezei Tamás megszerezte a második magyar gólt, érezni lehetett, itt nem lesz gond – írta a Nemzeti Sport.

Az első nyolc perc végére a magyar válogatott egy híján annyi gólt szerzett, mint tegnap az ausztrálok 9–8-as legyőzésekor – Zalánki Gergő második, jó 7 méterről eleresztett lövése egészen élményszámba ment. A magyar válogatott az első negyedben mindössze kilenc lövéséből egyet hibázott el – nyolc szerzett gólos első negyedet legutóbb tíz éve, az oroszok elleni, Budapesten lejátszott Unicum-kupa-meccsen produkált a magyar csapat, akkor 8–2 állt a táblán az első nyolc perc után.

A második negyed elején Kardos megint kifogott egy ötöst, így jó két percig nem láttunk gólt, más kérdés, hogy amikor igen, akkor nem feltétlenül örültünk neki: Inaba Kohei törte meg a gólcsendet. A magyar lövési hatékonyság visszaesett az első negyedhez képest, ezért négy percet kellett várni az első gólunkra, Zalánki volt eredményes. A magyar válogatott a mérkőzést jól kontrollálva nem engedte közelebb a japánokat, és 11–6-os vezetéssel mehetett a háromperces, immár nem olyan nagy szünetre.

A japánok a harmadik játékrészben sem szakítottak korábbi szokásukkal: kettő, maximum három passz után lőttek. Így tettek a negyed elején is, Inaba góljára Kovács Gergő válaszolt. Ekkor már lehetett érezni, hogy a mieink védekezése ezen az estén nem igazán állt össze, a japánok továbbra is hozták a negyedenkénti legalább három gólt – mi is, az utolsó negyedre 14–10-es eredménnyel fordultak a felek.

A magyar győzelem nem forgott veszélyben a végén sem, ám a védekezést az utolsó negyedben sem sikerült gatyába rázni. A magyar válogatott alaposan megszórta távol-keleti ellenfelét, de végül nem sikerült elérni a húszgólos határt: 19–14 lett a vége.

Ezzel a magyar válogatott befejezte a csoportkört a világkupán, ám, hogy végül hányadik helyen is végez, és hogy kivel találkozik a negyeddöntőben, az majd csak a 20.30-kor kezdődő Németország–Ausztrália találkozót követően derül ki – negyedik helyen biztosan nem végzünk, tehát a szerbek ellen nem játszunk.

Annyi biztos, hogy a másik csoportban a Horvátország ellen döntetlent elérő Szerbia végzett az élen a horvátokat megelőzve, a harmadik helyen az utolsó Dél-Afrikát elgyepáló Egyesült Államok zárt.

Lead:
A görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban folytatja Ugrai Roland, akinek az érkezését a Megyeri Balázst is foglalkoztató Atromitosz csütörtök délután hivatalosan is bejelentette.
Törzs:

Mint azt a Nemzeti Sport Online korábban jelezte, Ugrai Roland sikeresen átesett a csütörtöki orvosi vizsgálaton, így minden akadály elhárult az elől, hogy aláírja szerződését. Az athéni klubnál alaposan feltérképezték Ugrait, Bódog Tamás mellett Bernd Storck véleményét is kikérték. A korábbi magyar kapitány dolgozott már Görögországban, nem mellesleg az ő irányítása alatt lett válogatott a 25 éves támadó.

„Mindenképpen külföldön szerettem volna folytatni, a magyarnál erősebb bajnokságban. A klub a nemzetközi szereplés elérését tűzte ki célul, így nagyon jó fejlődési lehetőségnek tartom, hogy itt szerepelhetek. Ez játszott szerepet a döntésemben, hogy az Atromitosznál folytassam” – mondta a Nemzeti Sportnak Ugrai.

A legutóbb a DVTK-nál futballozó játékos kétéves megállapodást kötött új együttesével. Ugrai augusztus végén szerződést bontott a Diósgyőri VTK-val, így szabadon igazolható volt. Az Atromitosz az előző idényben a negyedik helyen végzett az első osztályban, az Európa-liga selejtezőjében idén nyáron pedig a Dinamo Breszt búcsúztatta. Jelenleg két forduló után az ötödik helyen áll a bajnokságban.

Ugrai korábban Szombathelyen, a Ferencvárosban és Diósgyőrben futballozott, ez lesz az első külföldi együttese.

Lead:
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12–5-re kikapott Olaszországtól a barcelonai Európa-bajnokság A-csoportjának második fordulójában, így szinte biztosan a kvartett második helyén végez majd.
Törzs:

Az állás: 1. Olaszország 6 pont (26–6), 2. Magyarország 3 (17–17), 3. Németország 3 (11–23), 4. Grúzia 0 (14–22)

Sérülés miatt Campagna mester nem számíthatott a center Matteo Aicardira, ám hogy mennyire nem állnak rosszul az olaszok ezen a poszton, azt jól mutatta, hogy centerből előbb előnyből Michael Bodegas, majd Guillermo Molina egyenlő létszámnál lőtt gólt. Märcz Tamás legénysége az első negyedben a háromból egy fórt sem tudott értékesíteni. Az olaszok viszont éltek a lehetőségekkel, ennek révén az első nyolc perc 5–0-val zárult, kicsivel a fordulás után pedig már 6–0-t mutatott az eredményjelző.

A sokkból nehezen ébredt válogatottunk, viszont a 10. percben Bátori Bence végre meglőtte az együttes az első gólját, majd Erdélyi Balázs és Manhercz Krisztián is betalált, ráadásul Nagy Viktor is kezdte elkapni a fonalat, és Manhercz újabb góljával felcsillant a remény. Sőt ha néhány másodperccel a félidő vége előtt Marco Del Lungo nem tolja kapufára Jansik Dávid lövését...

A harmadik negyedben két és fél perc alatt egyenlíthettek volna a mieink, azonban kétszer Del Lungo fogta Bedő Krisztián ziccerét, egyszer pedig a lécre csavart a center. A sok kihagyott helyzetet törvényszerűen megbüntették az első negyed parádéja után a roppant nagyot javuló magyar játék miatt visszaeső olaszok: Valentino Gallo 8–4-re alakította az állást, s már csak kevesebb mint másfél negyed maradt kimászni a gödörből.

Az első után a harmadik felvonás is magyar gól nélkül telt el, így pedig nem lehet meccset nyerni az olasz válogatott ellen. S ezen a ponton – a végeredményt nézve – mégis szívesen nosztalgiáztunk a tavalyi vb-mérkőzésen... Az utolsó másodpercek balhéja sem hiányzott, de ez nem változtat a helyzeten: a magyar válogatott nem lesz csoportelső, így biztosan játszani kell a negyeddöntőbe kerülésért, és minden számítás szerint akkor majd Szerbia vár rá.

Märcz Tamás: Érezhető volt az elején némi presszió, aminek a segítségével az olaszok könnyebben kaptak kiállítást, mi pedig kevésbé, de ezen senki sem lepődhetett meg. Elterveztük, ha így is alakul, a helyzeteket kivédekezzük, a sajátjainkat pedig belőjük. No, alig védekeztünk ki valamit, a sajátjainkat, a két emberelőnyös helyzetet pedig nem úgy oldottuk meg, ahogyan megbeszéltük. Ez fegyelmezetlenség, és el kell gondolkodni, miért történt. Aztán vert helyzetben felcsillant a remény, a harmadik negyedben csak mi kreáltunk jobbnál jobb helyzeteket, és kihagytuk őket, míg nekik nem is volt lehetőségük. Aztán mégis mi kaptuk a gólt, és újra kinyílt a meccs. Ha nem is volt vége, de érezhető volt, nehéz lesz visszakapaszkodni. Nagyon csalódottak vagyunk, mert ha tudtuk is, mennyire jók az olaszok, elhittük, ha jól játszunk, van keresnivalónk. Nem játszottunk jól, ez egyértelmű, de fogunk sokkal jobban, akár még az Európa-bajnokságon. Hosszú még az út, sok minden történhet.