Vízilabda EB: játszani kell még a negyeddöntőbe kerülésért
|
2018. július 18. 22:47
|
frissítve: 2018. július 19. 15:41
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12–5-re kikapott Olaszországtól a barcelonai Európa-bajnokság A-csoportjának második fordulójában, így szinte biztosan a kvartett második helyén végez majd.

Az állás: 1. Olaszország 6 pont (26–6), 2. Magyarország 3 (17–17), 3. Németország 3 (11–23), 4. Grúzia 0 (14–22)

Sérülés miatt Campagna mester nem számíthatott a center Matteo Aicardira, ám hogy mennyire nem állnak rosszul az olaszok ezen a poszton, azt jól mutatta, hogy centerből előbb előnyből Michael Bodegas, majd Guillermo Molina egyenlő létszámnál lőtt gólt. Märcz Tamás legénysége az első negyedben a háromból egy fórt sem tudott értékesíteni. Az olaszok viszont éltek a lehetőségekkel, ennek révén az első nyolc perc 5–0-val zárult, kicsivel a fordulás után pedig már 6–0-t mutatott az eredményjelző.

A sokkból nehezen ébredt válogatottunk, viszont a 10. percben Bátori Bence végre meglőtte az együttes az első gólját, majd Erdélyi Balázs és Manhercz Krisztián is betalált, ráadásul Nagy Viktor is kezdte elkapni a fonalat, és Manhercz újabb góljával felcsillant a remény. Sőt ha néhány másodperccel a félidő vége előtt Marco Del Lungo nem tolja kapufára Jansik Dávid lövését...

A harmadik negyedben két és fél perc alatt egyenlíthettek volna a mieink, azonban kétszer Del Lungo fogta Bedő Krisztián ziccerét, egyszer pedig a lécre csavart a center. A sok kihagyott helyzetet törvényszerűen megbüntették az első negyed parádéja után a roppant nagyot javuló magyar játék miatt visszaeső olaszok: Valentino Gallo 8–4-re alakította az állást, s már csak kevesebb mint másfél negyed maradt kimászni a gödörből.

Az első után a harmadik felvonás is magyar gól nélkül telt el, így pedig nem lehet meccset nyerni az olasz válogatott ellen. S ezen a ponton – a végeredményt nézve – mégis szívesen nosztalgiáztunk a tavalyi vb-mérkőzésen... Az utolsó másodpercek balhéja sem hiányzott, de ez nem változtat a helyzeten: a magyar válogatott nem lesz csoportelső, így biztosan játszani kell a negyeddöntőbe kerülésért, és minden számítás szerint akkor majd Szerbia vár rá.

Märcz Tamás: Érezhető volt az elején némi presszió, aminek a segítségével az olaszok könnyebben kaptak kiállítást, mi pedig kevésbé, de ezen senki sem lepődhetett meg. Elterveztük, ha így is alakul, a helyzeteket kivédekezzük, a sajátjainkat pedig belőjük. No, alig védekeztünk ki valamit, a sajátjainkat, a két emberelőnyös helyzetet pedig nem úgy oldottuk meg, ahogyan megbeszéltük. Ez fegyelmezetlenség, és el kell gondolkodni, miért történt. Aztán vert helyzetben felcsillant a remény, a harmadik negyedben csak mi kreáltunk jobbnál jobb helyzeteket, és kihagytuk őket, míg nekik nem is volt lehetőségük. Aztán mégis mi kaptuk a gólt, és újra kinyílt a meccs. Ha nem is volt vége, de érezhető volt, nehéz lesz visszakapaszkodni. Nagyon csalódottak vagyunk, mert ha tudtuk is, mennyire jók az olaszok, elhittük, ha jól játszunk, van keresnivalónk. Nem játszottunk jól, ez egyértelmű, de fogunk sokkal jobban, akár még az Európa-bajnokságon. Hosszú még az út, sok minden történhet.