2024. május 07. Gizella

Megszakadt a DVTK veretlenségi sorozata

Lead:
Az OTP Bank Liga 22. fordulójában Újpesten játszott a DVTK. Az első félidő elején rögtön vezetést szerzett a hazai csapat, majd a második játékrész kezdetén megduplázták az előnyt. Ezután egyre jobban kitámadott a DVTK, amit újabb gólokkal használt ki a hazai csapat. Ezzel megszakadt a DVTK nyolc mérkőzésen át tartó, veretlenségi sorozata.
Törzs:

Obinna Nwobodo már az ötödik percben megszerezte a vezetést az Újpestnek, de a DVTK védelme az első félidőben még megbízhatóan működött. Láthatóan az volt a taktika, hogy nem erőltetik a támadást a remek formában játszó hazaiak ellen – szisztematikusan védekeznek, és várják az alkalmat a kontrákra. Az Újpest folyamatosan jött előre, de a támadások ekkor még folyamatosan lepattantak a diósgyőri védelemről.

A második félidő elején aztán ismét kapott egy gólt a DVTK, és innentől már minden mindegy alapon muszáj volt támadni. Ez pedig nagyon megbosszulta magát, mert amíg a Diósgyőrnek ezen a délutánon semmi nem jött be, addig az Újpestnek szinte minden. Dzenan Burekovic, Novothny Soma és Zsótér Donát is betalált, a hazaiak végül öt góllal, kiütéssel nyertek, s felléptek a dobogóra. A Diósgyőr viszont a kilencedik bajnokiján már nem tudott veretlen maradni.

OTP Bank Liga 22. forduló

Újpest FC - Diósgyőri VTK 5-0 (1-0)

Mindenekelőtt gratulálok az Újpestnek, mert véleményen szerint nagyon jól játszottak - értékelt a mérkőzés után Fernando Fernandez diósgyőri vezetőedző. - Semmit nem úgy csináltunk, ahogy előre elterveztük. Ismertük az Újpest erősségeit, mégsem tudtuk semmit tenni ellene. A foci olyan, mint az élet, amikor nem vagy eléggé alázatos, az megbosszulja magát. Szomorú vagyok, hogy nem tudtuk egymás után három-négy alkalommal egymáshoz passzolni, pedig a passzjáték az erősségünk, de ez az ellenfél érdeme is. Tisztában voltunk azzal, hogyan támadnak le, de hiányzott a játékosokból az önbizalom. Nem tudtuk megvalósítani azokat a játékelemeket, amire készültünk, elsősorban a védelemben volt gondunk volt, sok labdát veszítettünk.

A szurkolóinkra viszont ezúttal sem lehetett panasz, köszönöm szépen, hogy ilyen sokan elkisérték a csapatot! Büszkék lehetünk Orosz Donátra is, aki ugyan még csak 16 éves, de már hónapok óta velünk készül. Az élvonalban ma mutatkozott be, de a Magyar Kupában már kapott korábban szerepet. Tehetséges játékos, akinek természetesen sokat kell még fejlődnie, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy minőségi perceket kapjon az NB I.-ben. Nem csak neki, hanem a csapatnak és a klubnak is fontos, hogy ilyen fiatalokhoz tudok nyúlni, akik a saját akadémiánkról kerülnek ki.
Sokat kell még dolgozunk, hogy újabb győzelmeket arassunk, mert szoros a mezőny, és nagy harc lesz a bennmaradásért. Az elmúlt nyolc mérkőzésen sok pontot szereztünk, ma viszont nem sikerült. Véget ért a nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségi szériánk, és mondhatjuk, hogy visszatértünk a földre. Mostantól azon dolgozunk, hogy újabb pozitív sorozatot építsünk. Még 11 mérkőzés maradt a bajnokságból, ez idő alatt kell elérni a céljainkat - zárta szavait Fernando Fernandez.

Videót tartalmaz:

Egyre jobb: a Honvédot is két góllal verte a Diósgyőr!

Lead:
Szinte megismétlődött a legutóbbi, MOL Vidi elleni mérkőzés forgatókönyve a DVTK szombati, Honvéd elleni mérkőzésén, az OTP Bank Liga 21. fordulójában. Az ellenfél ismét aránylag hamar vezetést szerzett, a Diósgyőr pedig ugyanazt a "darálós", lendületes, pontos focit játszva, végül 2-1-re megnyerte a mérkőzést.
Törzs:

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, és noha a 7777 szurkoló végül nem jött össze, a több mint ötezer drukker is remek hangulatot teremtett a stadionban. Mindkét csapat lendületesen kezdett, már az elején látszott, hogy a DVTK ismét azt a németes, lendületes, "darálós" focit játssza, amely a masszív védekezéssel párosulva, a jelek szerint előbb-utóbb megzavarja és felőröli az ellenfeleket. A legelső hatalmas helyzet mindjárt az elején a diósgyőriek előtt adódott, de  Mihajlović nem tudta értékesíteni.

A dobogó-aspiráns Honvéd persze remek játékosokból áll, veszélyes támadásokat vezettek, és a 16. percben, a DVTK védelmének pillanatnyi zavarát kihasználva, meg is szerezték az első gólt. Gazdag kapott hosszú és jó ütemű indítást a diósgyőri védők mögé, balról középre tette a labdát, a jó ütemben érkező Danilo pedig közelről a hálóba lőtt (0-1). A DVTK-t most sem zavarta meg a találat, fokozatosan vezették a támadásokat, egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek. A Honvédnak is voltak veszélyes próbálkozásai, de az első félidőben már nem esett több gól.

A második játékrészben tovább nyomott a Diósgyőr, a játékosok látványosan pontos passzokkal vezették a támadásokat, alig-alig volt eladott labda, és a védelem is masszívan működött. A vendégek ugyanakkor megpróbáltak kicsit "ráülni" az eredményre, ami hamarosan megbosszulta magát. A 62. percben Szabó szerzett labdát a Honvéd térfelén, Hasaninak passzolt, aki tökéletesen tálalt az üres térbe futó Vernes Richárd elé. A rutinos csatár magabiztosan pörgette a hálóba a labdát a kimozduló Gróf fölött (1-1). Megvolt tehát az egyenlítés, ezt követően még jobban felpörgött a meccs, de a DVTK továbbra is láthatóan uralta a pályát. Benne volt a játékukban az újabb gól, és a 75. percben meg is született a találat. Egy támadás közben Vernes balról tekert a vendég védők mögé, a Diósgyőr jó ütemben érkező, új igazolása, Prosser Dániel Bálint pedig védhetetlenül pöccintette a labdát a hálóba (2-1).

Ez maradt a végeredmény, a DVTK megnyerte a mérkőzést, és ezzel elmozdult a kieső zónából. Jöhetett a szurkolói ünneplés, hiszen ha a csapat továbbra is tartja ezt a formáját, jó eséllyel célozhatja meg akár a középmezőnyt is.

Fotó: Beregi László/ minap.hu

OTP Bank Liga 21. forduló

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 5026 néző. Játékvezető: Németh Ádám (Berettyán Péter, Medovarszki János; Bogár Gergő, Csonka Bence).
DVTK: Bukrán - Polgár, Brković, Tamás M. - Shestakov, Szabó B., Mazalović, Hasani, Juhar - Vernes, Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Kálnoki-Kis - Mezghrani, Gazdag, Heffler T., Szendrei, Kukoč - Holender, Danilo.  Vezetőedző: Supka Attila.

Csere: Mazalović helyett Prosser az 55., Danilo helyett N'Gog az 58. Szendrei helyett Ben-Hatira a 68. Vernes helyett Géringer T. és Kukoč helyett Májer M. a 80., Mihajlović helyett Bacsa a 90+1. percben.
Sárga lap: Kukoč a 44., Vernes a 63., Holender a 78. percben.
Gólszerző: Danilo (0-1) a 16., Vernes (1-1) a 62., Prosser (2-1) a 75. percben.

Széles kép:

Hármat rúgott a DVTK az MTK-nak Diósgyőrben (Képgalériával!)

Lead:
A kiesés elől menekülő Diósgyőr 3-2-re legyőzte a negyedik helyezett MTK-t a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A DVTK sorozatban második találkozóját nyerte meg saját közönsége előtt, míg a fővárosi kék-fehérek egymás után másodszor kaptak ki idegenben.
Törzs:

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, az első negyedórában a DVTK játszott fölényben, s ebben az időszakban egy öngólnak köszönhetően meg is szerezte a vezetést. A 13. percben Juhar tolta meg védője mellett a labdát a bal oldalon, beadását Tajti húzta kapura, ami egy védőről levágódott.

Fotó: Juhász Ákos/ minap.hu

A szabad labdára Szabó Bence érkezett, aki tíz méterről a lábak között a jobb oldali kapufát találta el, ahonnan  Balogh Béla lábára, majd a kapuba pattant a labda (1-0). Az MTK ezután aktívabb futballt próbált bemutatni, azonban a Diósgyőr sem tétlenkedett, s a szünet előtt egyenlítés helyett egy újabb hazai gól következett. A 41. percben Shestakov indításával egészen az alapvonalig elhúzott Mihajlović a jobb odalon, ahol higgadtan megvárta, míg középen megérkezik Florent Hasani, aki a passzt követően laposan az MTK kapujának jobb oldalába lőtt (2-0).

A jó félidőt produkáló DVTK így megnyugtató előnnyel vonulhatott az öltözőbe. A fordulás után a fővárosi együttes nagy erőket mozgósított a gólszerzés érdekében, a diósgyőriek pedig megpróbáltak gyors ellentámadásokkal veszélyeztetni. A labda itt jóval többet volt az MTK-nál, a találkozó harmadik gólját aztán mégis a Diósgyőr szerezte meg. A 74. percben Vernes Richárd csapott le Balogh rossz hazaadására, majd a kapus mellett is eltolva a labdát, az üres kapuba lőtt (3-0).

Az MTK a végén már mindent egy lapra feltéve támadot, s a 81. percben sikerült a szépítés. A vendégek egy bal oldali szabadrúgáshoz jutottak, Farkas Balázs középre nyesett labdájába senki nem ért bele, így az a hosszú alsó sarokban kötött ki (3-1). A jó iramú, izgalmas mérkőzésnek azonban még ezzel sem volt vége, noha a közönség a 90+3 perc leteltével már hangosan követelte a lefújást. A 94. percben egy jobbról beadott vendégszögletnél, egy csúsztatást követően Hasani lába - a tizenhatoson kívül - találkozott Farkas lábával, az MTK játékosa a tizenhatoson belülre esett, és a bíró befújta a büntetőt.

A tizenegyest Torghelle Sándor értékesítette, kialakítva a 3-2-es végeredményt. A 12 pontos DVTK így valamennyire ellépett a sereghajtó Haladástól és Kisvárdától.

OTP Bank Liga 15. forduló

Diósgyőri VTK - MTK Budapest 3-2 (2-0)

Edzői értékelések:

Fernando Fernández (DVTK): - Egy fontos mérkőzésen fontos győzelmet arattunk, ahol megérdemeltük az újabb három pontot. Ha valaki csak annyit olvas valahol, hogy 3-2-re győztünk, de nem látta a mérkőzést, az nem tudja, mi történt valójában a pályán, mert az eredmény nem tükrözi, hogy sokkal jobbak voltunk.

A csapat nem csak az elmúlt a két hétben fejlődött sokat, hanem az Újpest elleni találkozótól látható, hogy egyre jobban játszunk, még ha eleinte nem is jöttek az eredmények. A DVSC elleni és a mai mérkőzésen elért győzelem, azért is örömteli, mert a jó játék győzelemmel párosult, végül is erről szól a profi futball. Elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával, hisznek a munkában, egyre inkább magukévá teszik a az általam elképzelt játékfilozófiát, de még sokat kell fejlődnünk. Például abban, hogy 3-0 után jobban kell kontrollálnunk a mérkőzést. Egy szabadrúgásból és egy büntetőből kaptunk gólt, több helyzetet nem is nagyon tudott kialakítani az ellenfél.

Feczkó Tamás (MTK): - Gratulálok a DVTK-nak, teljesen megérdemelt győzelmet arattak! Sokkal motiváltabban léptek pályára, ennek tudható be, hogy az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk. A szünetben szerkezetet váltottunk, és a győzelemért futottunk ki, mert van olyan mentális erő ebben a csapatban, hogy 0-2-ről is tud meccset nyerni. Tudtuk, hogy ezzel nagy kockázatot vállalunk, mert így az ellenfél kontrából bármikor gólt szerezhet. A második félidő nyolcvan százalékát a diósgyőri térfálen töltöttük, de nem tudtuk áttörni a DVTK élő falát. Az első félidei hibáinkért megfizettünk.
Ha hamarabb születik az első gólunk, akkor több esélyünk lett volna visszajönni a mérkőzésbe. Az egyik leggyengébb mérkőzést játszottuk ebben a bajnokságban, rengeteget kell még dolgoznunk.

Lead:
Félhavi fizetésüknek megfelelő összegre büntette meg a labdarúgóit a DVTK. A pénzbüntetés mellett a játékosok kötelesek leadni a használatra kapott személygépkocsikat is, április 17-én, kedden.
Törzs:

Az intézkedést az utóbbi hetek eredménytelensége és a mutatott hozzáállás miatt hozta meg a klub. A DVTK hosszú ideje nem tudott mérkőzést nyerni, múlt szombaton, az OTP Bank Liga 26. fordulójában Balmazújvárosban kaptak ki 2-1-re, noha Óvári Zsolt góljával először vezetést szereztek. A hazaiak azonban a hajrában két büntetővel fordítottak. Egy héttel korábban a Haladás ellen veszített 2-1-re a DVTK, április 4-én pedig a Magyar Kupából is kiesett a csapat, miután - egygólos előnyből - végül 0-3-as vereséget szenvedett Mezőkövesden a PAFC csapatától.

A DVTK 26 forduló után az NB I-es tabella 8. helyén áll 30 ponttal. A csapat 40 találatot szerzett és 43 gólt kapott. Bódog Tamás szakmai igazgató a balmazújvárosi kudarc után úgy nyilatkozott: végérvényesen elkezdődött a kiesés elleni harc, meccset kell nyerni.

Hír rovat:
Bélyegkép:
Korhatáros:
PR cikk:
Címlap cím:
Széles kép:

Ez az! Három gól a DVSC-nek, győzelemmel zárta az évet a Diósgyőr!

Lead:
Győzelemmel zárta a DVTK a 2017-es évet - mégpedig nem is akármilyen ellenféllel szemben. Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a DVSC ellen diadalmaskodtak 3-2 arányban a piros-fehérek.
Törzs:

Szombaton délután Mezőkövesden játszott a DVTK a debreceniek ellen. A parádésra sikerült első félidőben a diósgyőriek szinte lerohanták az  ellenfelüket, s hamar kétgólos előnyt szereztek. A 11. percben Tamás bal oldali bedobását Karan csúsztatta meg, Ioannidis a kapunak háttal visszatette, Ugrai Roland pedg 10 méterről a hálóba lőtt (1-0).

Öt perccel később a Diósgyőr oldalszabadrúgáshoz jutott balról, a 16-os mellől. Ugrai beadását Dejan Karan a rövid oldalon nagy erővel a kapuba fejelte (2-0) A DVTK állandóan támadott, szinte folyamatosan a debreceni térfélen folyt a játék, ezért némileg váratlanul jött, amikor a vendégek egy kontrát követően szépíteni tudtak. A 36. percben, egy debreceni szöglet után, a diósgyőri kapu előtti tumultust követően, Takács Tamás lábáról, végül a bal alsó sarokba csorgott a labda (2-1).

Az első félidő lefújását követően konfliktus alakult ki a játékosok között, a bíró megpróbált rendet tenni, végül piros lapot adott a debreceni Jovanovićnak, mert megütött egy diósgyőrit.

A DVTK így emberelőnyből kezdhette a második félidőt, amely kiegyenlítettebb játékot hozott, a DVSC mindent egy lapra tett fel, és folyamatosan támadni próbált. Ennek ellenére a DVTK növelte az előnyét: a 77. percben Nagy vezetett egy  bal oldali kontrát, majd Ugrainak tette a labdát, aki keresztbe passzolt Velának. A spanyol támadó egy higgadt csellel elküldte a védőjét, majd  Busai Attila elé passzolt, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1).

A DVSC végül büntetőből tudott szépíteni: a 82. percben lerántás miatt ítéltek számukra tizenegyest, Tőzsér Dániel állt a labda mögé, és a léc alá bombázott (3-2). A hosszú, öt perces hosszabbítás sem hozott változást - a lefújás után, Eperjesi lerántásáért még Ferenczi is piros lapott kapott a vendégeknél - de újabb gól már nem esett. A DVTK 3-2 arányban nyerte az év utolsó bajnokiját.

OTP Bank Liga 19. forduló: Diósgyőri VTK - Debreceni VSC 3-2 (2-1)

- Jó újra nyerni! Az első félidő alapján megérdemelten nyertünk, de a DVSC erejét mutatja, hogy amit a második félidőben, emberhátrányban produkáltak, az parádés volt. Az első félidő talán az egyik legjobb félidő volt, mióta a DVTK kispadán ülök. Megvoltak a területre belépések, a labda nélküli elmozgások, agresszívak voltunk, indultunk, a párharcokat megnyertük. Ha ezt a teljesítményt 90 percen keresztül meg tudnánk valósítani, akkor lennénk igazán jó csapat.

Fotók: Mocsári László

Persze így is jó csapat vagyunk, gratulálok a DVSC-nek is, nagyon jó csapatot csinált a kolléga úr! Összességében, ha abból indulok ki, hogy tavaly éppen bennmaradtunk, akkor előre léptünk, fejlődtünk. Eljutottunk oda, hogy majdnem minden mérkőzésen reális esélyünk van a győzelemre. Van hová fejlődni, továbblépni, megelégedni nem fogunk. Bízom benne, hogy jó felkészülés után még erősebbek leszünk - értékelt a klub hivatalos honlapjának Bódog Tamás szakmai igazgató.

Hír rovat:
Bélyegkép:
Korhatáros:
PR cikk:
Címlap cím:
Széles kép:

Bódog: "A Puskás maga sem tudja, hogy nyerte meg ezt a mérkőzést"

Lead:
"Fájdalmas vereség. Biztos vagyok abban, hogy a Puskás nem tudja, hogyan nyerte meg ezt a mérkőzést, adtunk nekik három pontot. Nekik is voltak helyzeteik, ezt aláírom, de nekünk volt egy rakás" - így értékelte Bódog Tamás szakmai igazgató a szombati, balszerencsés vereséget a Puskás Akadémia ellen, a mérkőzést könnyen megnyerhette volna a Diósgyőr.
Törzs:

Az első félidő eleinte kiegyenlített játékot hozott, majd egyre jobban nyomni kezdett a DVTK, a házigazdák veszélyes kontrákkal próbálkoztak. Az egyik ilyen végén a kivetődő Antal Botond egy nagy rúgást kapott a tarkója és a válla környékére, egy ideig az is kérdéses volt, folytatni tudja-e a mérkőzést. A Diósgyőr szép helyzeteket dolgozott ki, Ugrai Roland most sem volt szégyenlős, de a szerencse most a Puskás mellé szegődött. Egy újabb kontránál, a 63. percben Perošević kiváló labdát kapott a leshatáron, a 16-oson belül azonban Eperjesi utolérte, és szerelni is tudta. A légiós azonban áttette jobbra a labdát, amit az érkező Josip Knežević bal felső sarokba belsőzött (1-0).

A második játékrészben a DVTK tovább rohamozott, szinte csak nekik voltak komoly helyzeteik. A mérkőzés végére teljesen a kapujukhoz szögezték a házigazdákat, a labda azonban csak nem akart utat találni a hálóba, így nem változott az eredmény.

Fotó: dvtk.eu

OTP Bank Liga 16. forduló

Puskás Akadémia - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

- Fájdalmas vereség. Biztos vagyok abban, hogy a Puskás nem tudja, hogyan nyerte meg ezt a mérkőzést, adtunk nekik három pontot. Nekik is voltak helyzeteik, ezt aláírom, de nekünk volt egy rakás. Ezért szép a futball, mert hiába vagy jobb, ha kihagyod azokat a ziccereket, amiket nem lehet kihagyni, akkor így jársz. A játékosok hozzáállása parádés volt, beleraktak mindent ebbe a mérkőzésbe, csak hát a kapu előtt előjött a szokásos probléma, ami már visszaköszön nálunk. Azt szokták mondani, ha a vereségből tanul az ember, akkor okosabb, erősebb, és jobb lesz, mi most megint tudunk belőle tanulni. Csak az a baj, hogy sokszor tanulunk. El kell a helyzetekig is jutni, hál' Istennek, mi eljutunk odáig, csak nem elég jó százalékban használjuk ki őket. Nem ez az első alkalom a labdarúgás történetében, hogy a jobbik csapat hagyja el vesztesen a pályát, mi is dolgozunk tovább - értékelt a mérkőzést követően Bódog Tamás szakmai igazgató.