Egyre jobb: a Honvédot is két góllal verte a Diósgyőr!
|
2019. február 16. 19:39
|
frissítve: 2019. február 22. 12:02
Szinte megismétlődött a legutóbbi, MOL Vidi elleni mérkőzés forgatókönyve a DVTK szombati, Honvéd elleni mérkőzésén, az OTP Bank Liga 21. fordulójában. Az ellenfél ismét aránylag hamar vezetést szerzett, a Diósgyőr pedig ugyanazt a "darálós", lendületes, pontos focit játszva, végül 2-1-re megnyerte a mérkőzést.

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, és noha a 7777 szurkoló végül nem jött össze, a több mint ötezer drukker is remek hangulatot teremtett a stadionban. Mindkét csapat lendületesen kezdett, már az elején látszott, hogy a DVTK ismét azt a németes, lendületes, "darálós" focit játssza, amely a masszív védekezéssel párosulva, a jelek szerint előbb-utóbb megzavarja és felőröli az ellenfeleket. A legelső hatalmas helyzet mindjárt az elején a diósgyőriek előtt adódott, de  Mihajlović nem tudta értékesíteni.

A dobogó-aspiráns Honvéd persze remek játékosokból áll, veszélyes támadásokat vezettek, és a 16. percben, a DVTK védelmének pillanatnyi zavarát kihasználva, meg is szerezték az első gólt. Gazdag kapott hosszú és jó ütemű indítást a diósgyőri védők mögé, balról középre tette a labdát, a jó ütemben érkező Danilo pedig közelről a hálóba lőtt (0-1). A DVTK-t most sem zavarta meg a találat, fokozatosan vezették a támadásokat, egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek. A Honvédnak is voltak veszélyes próbálkozásai, de az első félidőben már nem esett több gól.

A második játékrészben tovább nyomott a Diósgyőr, a játékosok látványosan pontos passzokkal vezették a támadásokat, alig-alig volt eladott labda, és a védelem is masszívan működött. A vendégek ugyanakkor megpróbáltak kicsit "ráülni" az eredményre, ami hamarosan megbosszulta magát. A 62. percben Szabó szerzett labdát a Honvéd térfelén, Hasaninak passzolt, aki tökéletesen tálalt az üres térbe futó Vernes Richárd elé. A rutinos csatár magabiztosan pörgette a hálóba a labdát a kimozduló Gróf fölött (1-1). Megvolt tehát az egyenlítés, ezt követően még jobban felpörgött a meccs, de a DVTK továbbra is láthatóan uralta a pályát. Benne volt a játékukban az újabb gól, és a 75. percben meg is született a találat. Egy támadás közben Vernes balról tekert a vendég védők mögé, a Diósgyőr jó ütemben érkező, új igazolása, Prosser Dániel Bálint pedig védhetetlenül pöccintette a labdát a hálóba (2-1).

Ez maradt a végeredmény, a DVTK megnyerte a mérkőzést, és ezzel elmozdult a kieső zónából. Jöhetett a szurkolói ünneplés, hiszen ha a csapat továbbra is tartja ezt a formáját, jó eséllyel célozhatja meg akár a középmezőnyt is.

Fotó: Beregi László/ minap.hu

OTP Bank Liga 21. forduló

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 5026 néző. Játékvezető: Németh Ádám (Berettyán Péter, Medovarszki János; Bogár Gergő, Csonka Bence).
DVTK: Bukrán - Polgár, Brković, Tamás M. - Shestakov, Szabó B., Mazalović, Hasani, Juhar - Vernes, Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Kálnoki-Kis - Mezghrani, Gazdag, Heffler T., Szendrei, Kukoč - Holender, Danilo.  Vezetőedző: Supka Attila.

Csere: Mazalović helyett Prosser az 55., Danilo helyett N'Gog az 58. Szendrei helyett Ben-Hatira a 68. Vernes helyett Géringer T. és Kukoč helyett Májer M. a 80., Mihajlović helyett Bacsa a 90+1. percben.
Sárga lap: Kukoč a 44., Vernes a 63., Holender a 78. percben.
Gólszerző: Danilo (0-1) a 16., Vernes (1-1) a 62., Prosser (2-1) a 75. percben.