|
2018. november 24. 22:03
|
frissítve: 2018. november 26. 14:42
A kiesés elől menekülő Diósgyőr 3-2-re legyőzte a negyedik helyezett MTK-t a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A DVTK sorozatban második találkozóját nyerte meg saját közönsége előtt, míg a fővárosi kék-fehérek egymás után másodszor kaptak ki idegenben.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, az első negyedórában a DVTK játszott fölényben, s ebben az időszakban egy öngólnak köszönhetően meg is szerezte a vezetést. A 13. percben Juhar tolta meg védője mellett a labdát a bal oldalon, beadását Tajti húzta kapura, ami egy védőről levágódott.

Fotó: Juhász Ákos/ minap.hu

A szabad labdára Szabó Bence érkezett, aki tíz méterről a lábak között a jobb oldali kapufát találta el, ahonnan  Balogh Béla lábára, majd a kapuba pattant a labda (1-0). Az MTK ezután aktívabb futballt próbált bemutatni, azonban a Diósgyőr sem tétlenkedett, s a szünet előtt egyenlítés helyett egy újabb hazai gól következett. A 41. percben Shestakov indításával egészen az alapvonalig elhúzott Mihajlović a jobb odalon, ahol higgadtan megvárta, míg középen megérkezik Florent Hasani, aki a passzt követően laposan az MTK kapujának jobb oldalába lőtt (2-0).

A jó félidőt produkáló DVTK így megnyugtató előnnyel vonulhatott az öltözőbe. A fordulás után a fővárosi együttes nagy erőket mozgósított a gólszerzés érdekében, a diósgyőriek pedig megpróbáltak gyors ellentámadásokkal veszélyeztetni. A labda itt jóval többet volt az MTK-nál, a találkozó harmadik gólját aztán mégis a Diósgyőr szerezte meg. A 74. percben Vernes Richárd csapott le Balogh rossz hazaadására, majd a kapus mellett is eltolva a labdát, az üres kapuba lőtt (3-0).

Az MTK a végén már mindent egy lapra feltéve támadot, s a 81. percben sikerült a szépítés. A vendégek egy bal oldali szabadrúgáshoz jutottak, Farkas Balázs középre nyesett labdájába senki nem ért bele, így az a hosszú alsó sarokban kötött ki (3-1). A jó iramú, izgalmas mérkőzésnek azonban még ezzel sem volt vége, noha a közönség a 90+3 perc leteltével már hangosan követelte a lefújást. A 94. percben egy jobbról beadott vendégszögletnél, egy csúsztatást követően Hasani lába - a tizenhatoson kívül - találkozott Farkas lábával, az MTK játékosa a tizenhatoson belülre esett, és a bíró befújta a büntetőt.

A tizenegyest Torghelle Sándor értékesítette, kialakítva a 3-2-es végeredményt. A 12 pontos DVTK így valamennyire ellépett a sereghajtó Haladástól és Kisvárdától.

OTP Bank Liga 15. forduló

Diósgyőri VTK - MTK Budapest 3-2 (2-0)

Edzői értékelések:

Fernando Fernández (DVTK): - Egy fontos mérkőzésen fontos győzelmet arattunk, ahol megérdemeltük az újabb három pontot. Ha valaki csak annyit olvas valahol, hogy 3-2-re győztünk, de nem látta a mérkőzést, az nem tudja, mi történt valójában a pályán, mert az eredmény nem tükrözi, hogy sokkal jobbak voltunk.

A csapat nem csak az elmúlt a két hétben fejlődött sokat, hanem az Újpest elleni találkozótól látható, hogy egyre jobban játszunk, még ha eleinte nem is jöttek az eredmények. A DVSC elleni és a mai mérkőzésen elért győzelem, azért is örömteli, mert a jó játék győzelemmel párosult, végül is erről szól a profi futball. Elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával, hisznek a munkában, egyre inkább magukévá teszik a az általam elképzelt játékfilozófiát, de még sokat kell fejlődnünk. Például abban, hogy 3-0 után jobban kell kontrollálnunk a mérkőzést. Egy szabadrúgásból és egy büntetőből kaptunk gólt, több helyzetet nem is nagyon tudott kialakítani az ellenfél.

Feczkó Tamás (MTK): - Gratulálok a DVTK-nak, teljesen megérdemelt győzelmet arattak! Sokkal motiváltabban léptek pályára, ennek tudható be, hogy az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk. A szünetben szerkezetet váltottunk, és a győzelemért futottunk ki, mert van olyan mentális erő ebben a csapatban, hogy 0-2-ről is tud meccset nyerni. Tudtuk, hogy ezzel nagy kockázatot vállalunk, mert így az ellenfél kontrából bármikor gólt szerezhet. A második félidő nyolcvan százalékát a diósgyőri térfálen töltöttük, de nem tudtuk áttörni a DVTK élő falát. Az első félidei hibáinkért megfizettünk.
Ha hamarabb születik az első gólunk, akkor több esélyünk lett volna visszajönni a mérkőzésbe. Az egyik leggyengébb mérkőzést játszottuk ebben a bajnokságban, rengeteget kell még dolgoznunk.