2024. június 23. Zoltán

Könnyed győzelem a Dunaújváros ellen

Lead:
A Jegesmedvék a Dunaújvárost fogadták vasárnap este, és magabiztos győzelmet arattak.
Törzs:

A vasárnapi mérkőzésre igencsak ritkás összeállításban korcsolyáztak ki a Jegesmedvék, hiszen mindössze három sorral tudtak kiállni, azt is úgy, hogy Somogyi Balázs védőként szerepelt a jegyzőkönyvben, és jégen. A meccs első perceiben a Jegesmedvék harcoltak ki fölényt, ám ez meddőnek bizonyult, hiszen nem tudták bevenni Duschek kapuját. A 7. percben egy lövés pedig már átjutott a vendégkapus mammutján, de a gólvonal előtt az egyik védő még ki tudta vágni. A 10. percben megszerezte a vezetést a DAB. Egy kapu előtti kavarodás végén Smith kotorta a korongot a miskolci kapuba (0-1). Három perc múlva jött az egyenlítés. Fekti a gólvonal mögül ütötte a korongot Duschekre, és a pakk róla pattant be a kapuba (1-1). Hetven másodperc telt el, amikor Hajós lendületből nagy gólt lőtt (2-1). A 16. percben Dudas eresztett meg egy nagy lövést a kék vonalról, a kapu előtt Galanisz tette bele az ütőjét, és a pakk a jobb felső sarokba vágódott (3-1).

Maci fölény két góllal

A második harmadban is felborult a pálya, a Jegesmedvék óriási fölényben játszottak, ám a gól mégis hiányzott. A 8. percben Booras lövése a vendégkapu középső vasáról vágódott ki – legalább is kintről így látszódott – a bírók mégsem ítéltek gólt. A 10. percben Vazan ugorhatott ki szólóban, de Gyenes védett. A 15. percben – emberelőnyben – növelték előnyüket a Macik: Somogyi kék vonalas lövésébe ugyan beleért Duschek, de hárítani nem tudott (4-1). Szűk két perccel a harmad vége előtt ismét a vendégkapuba került a korong. Dansereau húzta meg a jobb szélen, középre adását Miskolczi vágta a kapuba (ahogy ez a címlapképünkön is látszik), ám a bírók ismét nem ítéltek gólt. Pár másodperccel később aztán Dansereau talált be közelről (5-1).

Galanisz duplázott

A harmadik harmadban kevés említésre méltó esemény történt. A 11. percben Pavuk feladását Galanisz vágta kapásból a kapuba (6-1). Szűk három perc volt a lefújásig, amikor Leppanen is betalált

DVTK Jegesmedvék - Dunaújvárosi Acélbikák
7-1 (3-1, 2-0, 2-0)
Miskolci jégcsarnok 1150 néző

V: Haszonits, Rencz, Soltész, Kis-Király

Gól: Fekti, Hajós, Galanisz(2), Somogyi, Dansereau, Leppanen ill., Smith
Kiállítás: 6 perc illetve 8 perc
DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Fekti, Hajós, Galanisz, Somogyi, Pavuk, Láda, Ritó, Laczkó, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Kiss(k). Edző: Jason Morgan.
Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek – Lencsés, Durak, Mátyásy, Hruby, Németh, Szepessy B., Szepessy M., Busbacher, Smith, Revák, Léránt, Dörök, Milan, Peterdi, Nagy, Vazan, McCann, Lajcs(k). Edző: Lee Gilbert.

Jason Morgan: - Nagyon tetszett, ahogy ma játszottunk. A fiúk mentek előre, csinálták a dolgukat, nem törődtek mással, mint a feladatukkal. Örülök, hogy Gyenes ilyen jól védett, de ehhez a többiek is hozzátették a magukét a jó védekezéssel.

Lee Gilbert: - Keményen dolgoztunk a meccsen végig, de mindössze ez volt az, amiben fel tudtuk venni a versenyt a Jegesmedvékkel. Sebességben, tapasztalatban sokkal jobbak voltak, és ez az eredményben is tükröződött.

Lead:
Az idei alapszakasz utolsó debreceni mérkőzését játszották a Jegesmedvék pénteken este, és a rengeteg kiállítást hozó találkozón végül elhozták a három pontot.
Törzs:

Az első harmad kiegyenlített játék folyt, mindkét kapu előtt voltak helyzetek, ám Vay, és a csaknem két év után bajnoki mérkőzésen védő Gyenes jól állta a sarat. A Jegesmedvék a 18. percben 42 másodperc alatt két gólt is lőttek. Előbb Leppanen kék vonalas lövése akadt be, majd Dudas hozta kihagyhatatlan helyzetbe Cseter, akinek már csak az üresen maradt kapuba kellett lőnie (0-2).

A második harmadban szinte pontosan megismétlődött a múltkori miskolci mérkőzés. A Jegesmedvék rengeteget támadtak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, ám Vay ismét ihletett formában mindent védett. Ám a nagy miskolci fölény ellenére a hazaiak szereztek gólt, a 15. percben Kaskov mattolta Gyenest (1-2). Nem telt el egy perc és egy ütközés után Sagert mehetett zuhanyozni, miután 5+20 perccel végleg kiállították.

A harmadik harmadban gyorsan növelték előnyüket a Jegesmedvék. A 4. percben, emberelőnyben Cseter lőtte meg mai második gólját (1-3). A harmad második felében az indulatok vették át a főszerepet, több verekedés alakult ki, és igen feltűnő volt, hogy mindig csak a miskolci játékosok (Gőz és Popovics) kaptak végleges fegyelmi büntetést.

Debreceni HK - DVTK Jegesmedvék
1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
Debreceni jégcsarnok 680 néző

V: Halassy, Gangel, Sipos, Pálkövi
Gól: Kaskov ill., Leppanen, Cseter(2)
Kiállítás: 32 perc illetve 102 perc
DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk, Fekti, Ritó, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Cseter, Kiss(k). Edző: Jason Morgan.
Debreceni HK: Vay –  Hetényi, Kunaev, Hári, Könczei, Saluga, Vincze, Wéber, Dancsfalvi, Godó, Izsák, Kovács, Vaszjunyin, Serman, Popkov, Kaskov, Troshin, Dorogi(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Jason Morgan: - Azzal a szándékkal jöttünk Debrecenbe, hogy visszavágjunk a múltkori vereségért, és ez sikerült is. A csapat remekül küzdött, Gyenes jól mutatkozott be a kapuban, fölényben játszottunk, és persze lőttünk három gólt, ebből a szempontból elégedett vagyok. A mérkőzés egyéb körülményeiről, a bíráskodásról inkább nem mondok semmit.

Lead:
Újpesten vendégszerepelt a DVTK Jegesmedvék csapata és a tévés meccsen le is győzték a lila-fehéreket.
Törzs:

A mérkőzés közepes tempóban indult, a Jegesmedvék támadtak többet, Silát tesztelték is néhányszor, de a kapus a helyén volt. A játékrész további részében is a miskolciak domináltak, de kevés helyzet alakult ki. Az első emberelőnyt az Újpest kapta, de kapuralövés nélkül telt el az a két perc. Utána szinte azonnal kiállítottak egy újpestit, az emberfórban több nagy lehetősége volt a vendégeknek, de Sila kétszer is bravúrosan védett.

Szilágyi első gólja

A második harmadban továbbra is a Jegesmedvék nyomtak, és a 4. percben meg is szerezték a vezetést. Láda kék vonalas lövése felpattant, Szilágyi bokszolt bele a korongba, amely így a kapuba jutott (0-1). Nem sokkal később háromszor is emberelőnybe kerültek a Macik, és bár többször is átjátszották az újpesti védelmet, végül nem sikerült feltenni az i-re a pontot. Utána fordult a kocka, újpesti emberelőnyök jöttek, sőt egy percig kettős fórban is játszhattak a lilák, és ezt Elomo közelről már gólra váltotta (1-1).

Nagy miskolci fölény, gól nélkül

A harmadik harmadban előbb kivédekeztek egy áthúzódó kiállítást a Jegesmedvék, majd ismét beszorították az Újpestet a saját harmadába, de Sila jól védett. A játékrész felénél kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már Adorjánnak is akadt védenivalója. Az utolsó tíz percben az Újpest alig-alig jött ki a harmadából, ekkor egyedül Sila védései tartották meccsben a lilákat. A rendes játékidőben már nem esett gól, így jöhetett a hosszabbítás.

A túlóra elején Adorján mutatott be két nagy bravúrt, majd a 4. percben egy kipattanót Tóth vágott egyből Sila kapujába, így a Jegesmedvék megérdemelten nyerték meg a meccset.

Mayer Péter: - Jó mérkőzés volt, irányítottuk a játékot, és örülök annak, hogy most nem volt üresjáratunk. Több helyzetünk volt, ezért fontos, hogy a plusz egy pont nálunk maradt. A játék képével, a győzelemmel és persze a két ponttal elégedett vagyok.

Szilassy Zoltán: - A mérkőzés első fele gyenge játékot hozott. A második harmadban Sila tartott bennünket meccsben. A túlórában már nekünk volt több lehetőségünk, de mégis a Miskolc találta meg a győztes gólt.

Lead:
A címvédő és jelenleg is éllovas DVTK Jegesmedvék simán, öt góllal legyőzte a vendég Corona Brasovot a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján.
Törzs:

A Jegesmedvéktől ezúttal is hiányzott Gőz és Dudas, de csatlakozott Galanisz, aki szintén nem tudta vállalni a játékot. Az első harmadból mindössze 48 másodperc telt el, amikor Booras bevette Tőke kapuját, és máris repülhettek a macik és egyéb plüssállatok a jégre (1-0). A 4. percben máris növelte előnyét a hazai csapat: Tóth ment el remekül a jobb szélen, keresztbe passzolt és az érkező Booras kapásból nem hibázott (2-0).

Csak három percet kellett várni a következő találatra: Vojtkó lőtt a kék vonalról és a korong a tömörülő játékosok között a kapu bal oldalába vágódott (3-0). Ezt követően nagy fölényben játszottak a Macik, szép támadásokat vezettek, de csak kapuvasig jutottak Tóth révén.

Booras: mesterhármas!

A második játékrész 3. percében Péter lövése jutott túl Adorjánon és kötött ki a kapuban (3-1). A 8. percben érkezett a válasz: Sagert oldalról lőtt nagy gólt (4-1). Négy percet kellett várni a következő miskolci gólra: Somogyi szép cselekkel játszotta tisztára magát és remek passzát Cseter váltotta gólra (5-1). A 14. percben ismét talpon volt a Jégcsarnok közönsége: Sagert lövésébe Ritó szúrt bele, és a korong a kapuba vágódott (6-1).

A brassói edző kapuscserére szánta el magát, Tőke helyett Fülöp állt a vendégkapuba. Ám őt is hamar, egészen pontosan 17 másodperc múlva felavatta Booras, aki így mesterhármast ért el (7-1).

A harmadik harmad 4. percében Mihály lőtt nagy gólt a kék vonalról (7-2). A Jegesmedvék fölényben játszottak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de valami pici mindig hiányzott a gólhoz, vagy Fülöp védett jól. Végül ebben a játékrészben több gól már nem esett.

Lead:
A DVTK Jegesmedvék csapata magabiztosan verte a Dunaújvárost a pénteki esti mérkőzésen.
Törzs:

A mérkőzés húsz perc késéssel indult, mert a játékvezetők nem érkeztek meg időben, ugyanis az autópályán egy baleset miatt szinte teljesen megbénult a forgalom. A Jegesmedvék kicsit tartalékos összeállításban léptek jégre, hiszen Popovics és Laczkó eltiltás, Gőz és Láda pedig sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Masszív miskolci fölénnyel indult a találkozó, ám az addigi legnagyobb helyzetet a 6. percben a vendégek hagyták ki: a támadónak már csak az üres kapuba kellett volna lőni, de Adorján hihetetlen bravúrral visszaért és hárított. A 12. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék: Sagert a kék vonal közeléből bődületesen kilőtte a felső sarkot (1-0). Egy perccel később Dansereau középről leadott lövését védte bravúrral Lindoff. A 18. percben váratlanul, igazi helyzet nélkül egyenlített a Dab, Németh közelről talált be az üresen maradt kapuba (1-1). A középkezdés után pár másodperccel Dansereau a felső vasat találta telibe. Rögtön ezután emberelőnybe kerültek a Macik. Ennek felénél Busbacher léphetett ki egyedül, de szólóját nem tudta értékesíteni.

Előnyből, hátrányból miskolci gól

A második harmadban nem túl magas színvonalú, csapkodó játék alakult ki, igazán nagy helyzet nélkül. A 7. percben a heves tűzijáték bontakozott ki a Dab kapuja előtt, három nagy lehetőséggel, de a miskolci csatárok célt tévesztettek. A 9. percben emberhátrányban lőttek gólt a Macik: Hajós szerzett korongot a saját térfelén, megindult a kapu felé, majd passzát Tóth – egy remek csel után – továbbította a hálóba (2-1). Még ebben az előnyben egyenlítettek a vendégek, Borbás oldalról lőtt a felső sarokba (2-2). A 14. percben Galanisz cselezte át magát több védőn, majd kegyetlenül bevágta a korongot a kapuvas mellé (3-2). A 15. percben büntetőhöz jutott a Dab, de Németh gyenge próbálkozását védte Adorján. Egy perc múlva McCann közeli lövését hatástalanította a miskolci kapus. Másfél perccel a harmad vége előtt – emberelőnyben – Dudas bombázott elképesztő erővel a vendégkapuba (4-2).

Hét a vége

A harmadik harmadból alig telt el egy perc, amikro Booras a bal kapuvasat forgácsolta szét. Nem sokkal később Booras a kapu mögül lőtte a korongot a dunaújvárosi kapusra, akiről a pakk a hálóba vágódott (5-2). Továbbra is a Miskolc játszott fölényben, és a 7. percben ez újabb gólt eredményezett. Cseter szerzett korongot a Dab harmadában, egyedül vihette a pakkot Lindoffra, de végül önzetlenül Somogyihoz passzolt, akinek már csak az üres kapuba kellett lőni (6-2). A 9. percben egy újabb emberelőnyös Maci-gól következett: Sagert kék vonalas bombájába Hajós szúrt bele a kapu előtt, így a korong védhetetlenül vágódott a hálóba (7-2). Lee Gilbert vezetőedző időt is kért, mert csapata játéka láthatóan szétesett. A 12. percben Leppanen bombázott a kapuvasra. Több gól már nem esett, így a Jegesmedvék végül nagy fölénnyel verték meg a Dunaújvárost.

7-2 (1-1, 3-1, 3-0)
Miskolci jégcsarnok 1200 néző

V: Varjú, Haszonits, Kormos, Kis-Király

Gól: Sagert, Tóth, Galanisz, Dudas, Booras, Somogyi, Hajós ill., Németh, Borbás
Kiállítás: 6 perc  illetve 10 perc
DVTK Jegesmedvék: Adorján – Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Pavuk, Szilágyi, Ritó, Tóth, Győrfy, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Kiss(k). Edző: Mayer Péter.
Dunaújvárosi Acélbikák: Lindoff – Lencsés, Krukk, Kedves, Rasulov, Azari, Mátyásy, Hruby, Németh, Szepessy B., Borbás, Busbacher, Smith, Revák, Magosi, Léránt, Odnoga, Nagy, McCann, Duschek(k). Edző: Lee Gilbert.

Mayer Péter: - Rövidebb paddal vágtunk neki a mai mérkőzésnek, de aki szerepet kapott, az hozzátette a magáét a sikerhez. Nehezen lendültünk bele, de a második harmadtól a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Örülök a győzelemnek, amelyhez kellett egy jó kapusteljesítmény is.

Lee Gilbert: - Egy jól felkészített csapattal találkoztunk, amely ma sokkal jobb volt nálunk. Keményen dolgoztunk, a második harmad közepéig jól tartottuk magunkat, ám utána a hibáink megpecsételték a sorsunkat. A Miskolc megérdemelten győzött.

Lead:
Ahogy azt a Jegesmedve szurkolók az elmúlt években már megszokhatták, a kiemelt eseményeken mindig nagyon sok program, meglepetés várja a Jégcsarnokba kilátogatókat. Nem ez lesz másként a hétvégén, a Kontinentális Kupa alatt sem, lássuk, mire számíthatnak a drukkerek.
Törzs:

A hétvégén új, az előzőhöz képest több helyen megváltoztatott mezben lépnek jégre a DVTK Jegesmedvék hokisai. Az eddig használt garnitúra darabjait egy különleges akció keretében kínáljuk fel a szurkolóknak. A drukkerek, akik vásárlásra szánják el magukat, a mérkőzések után személyesen kedvencüktől vehetik át a - meccs előtt/alatt - megvett mezt, a hokis helyben dedikálja azt, sőt egy közös fotó is készül, amelyet e-mailben küldünk el. Ebben a csomagban az eredeti meccsmezek 19.000 forintba kerülnek.

A Kontinentális Kupa alatt már kaphatóak lesznek az idei dedikálókártyák, a vadonatúj bögrék, míg a jövő pénteki, DAB elleni meccstől kezdve már a 2016-os falinaptár is a szurkolóké lehet. Ugyancsak a kínálatban szerepelnek az új tervezésű pulóverek és sálak is, érdemes lesz tehát felkeresni a földszinti aulába kitelepülő boltot.

Nem telhet el kiemelt meccs játékok nélkül. A DVTK Jegesmedvék meccseinek első szünetében a gyerekek, a másodikban pedig a felnőttek próbálhatják ki ügyességüket. A játék pedig nem lesz más, mint a legutóbbi hazai találkozón nagy sikerrel debütált minimotoros futam. A felnőtteknek is rá kell ülniük vagy térdelniük az apró járművekre, és így kell megtenni a kijelölt távot. A gyerekeknek a Miskolc Autó Skoda márkakereskedése biztosítja az ajándékokat, míg a felnőttek számára a Jegesmedve Büfé készül meglepetéssel: a győztes minden nap egy mini hordó sört, a második és harmadik pedig egy 2000, illetve 1000 forintos büfékupont kap. A felnőttek a mérkőzés előtt az ajándékpultnál iratkozhatnak fel a játékra, az első négy jelentkező játszhat aznap.

Szombaton este fél 6-kor kezdődik a DVTK – Ferencváros futball mérkőzés. A Jégcsarnokban az óriáskivetítőn, illetve a büfében elhelyezett tévén lehet majd követni az élőközvetítést.

Bélyegkép:
Korhatáros:
PR cikk:
Címlap cím:
Széles kép:

Mayer Péter elvárása: fegyelmezetten és szervezetten az Újpest és a Ferencváros ellen is

Lead:
A DVTK Jegesmedvék csapata pénteken Újpesten lép jégre, hétfőn pedig a Ferencvárost fogadja. Mayer Péter vezetőedző a megkezdett úton menne tovább, azaz fegyelmezettséget, szervezettséget és a helyzetek jó kihasználását várja csapatától.
Törzs:

– A három győzelem, úgy gondolom, magáért beszél – tekintett vissza az előző hétvégére Mayer Péter. – A MAC ellen egy igazi rangadót játszottunk, amelyet már mindenki várt. Nagyon örülök ennek a győzelemnek, amelynek értékét növeli, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a meccset, ami a hokiban mindig óriási teljesítmény. A Csíkszereda elleni az általam vártnál könnyebb győzelem volt, a csíki csapat kicsit hitehagyottnak tűnt. De nekünk nem az ellenféllel kell foglalkoznunk, hanem a saját feladatunkkal, és ezt a srácok jól megoldották. A Debrecen elleni mérkőzésen kaptam vissza a legtöbbet, amit előzetesen elterveztem. Az tényleg egy komoly csapatmunka volt.

Fotó: Végh Csaba

A soros ellenfél pénteken az Újpest lesz, eddig egyszer játszottak velük a Macik, és hazai pályán egy küzdelmes találkozón szoros, egygólos győzelmet arattak.

– Az Újpest jó csapat, ezért csak akkor lehetünk sikeresek, ha azon az úton megyünk tovább, amelyen az elmúlt hetekben haladtunk – figyelmeztetett a vezetőedző. – Ez taktikai fegyelmezettséget, szervezettséget, a helyzetek jó kihasználását jelenti. Sokat léptünk előre az elmúlt meccseken a különböző játékelemekben, de finomítani mindig lehet és kell is.

A DVTK Jegesmedvék csapata hétfőn este ismét televíziós mérkőzésen fogadja a Ferencváros csapatát. Ez sem ígérkezik könnyebb találkozónak.

– Ez így van, a Fradi a szezon elején már mutogatta oroszlánkörmeit, sok olyan játékosuk van, aki képes egy-egy villanással meglepetést okozni. Ezen a mérkőzésen is az lesz az egyik legfontosabb feladat, hogy minél kevesebb helyet, lehetőséget adjunk az ellenfél játékosainak a gólhelyzetek megteremtésére. A Fradira mindig is jellemző volt, hogy ha csak egy kis esélyt látnak, akkor kettőzött erővel küzdenek. Éppen ezért végig kell dominálnunk, nekünk kell megszabni a játék tempóját, menetét, és az adódó lehetőségeinket ki kell használnunk – szögezte le Mayer Péter.