Debrecenben is kiharcolták a győzelmet a Jegesmedvék
|
2016. január 16. 12:18
|
frissítve: 2016. január 17. 10:45
Az idei alapszakasz utolsó debreceni mérkőzését játszották a Jegesmedvék pénteken este, és a rengeteg kiállítást hozó találkozón végül elhozták a három pontot.

Az első harmad kiegyenlített játék folyt, mindkét kapu előtt voltak helyzetek, ám Vay, és a csaknem két év után bajnoki mérkőzésen védő Gyenes jól állta a sarat. A Jegesmedvék a 18. percben 42 másodperc alatt két gólt is lőttek. Előbb Leppanen kék vonalas lövése akadt be, majd Dudas hozta kihagyhatatlan helyzetbe Cseter, akinek már csak az üresen maradt kapuba kellett lőnie (0-2).

A második harmadban szinte pontosan megismétlődött a múltkori miskolci mérkőzés. A Jegesmedvék rengeteget támadtak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, ám Vay ismét ihletett formában mindent védett. Ám a nagy miskolci fölény ellenére a hazaiak szereztek gólt, a 15. percben Kaskov mattolta Gyenest (1-2). Nem telt el egy perc és egy ütközés után Sagert mehetett zuhanyozni, miután 5+20 perccel végleg kiállították.

A harmadik harmadban gyorsan növelték előnyüket a Jegesmedvék. A 4. percben, emberelőnyben Cseter lőtte meg mai második gólját (1-3). A harmad második felében az indulatok vették át a főszerepet, több verekedés alakult ki, és igen feltűnő volt, hogy mindig csak a miskolci játékosok (Gőz és Popovics) kaptak végleges fegyelmi büntetést.

Debreceni HK - DVTK Jegesmedvék
1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
Debreceni jégcsarnok 680 néző

V: Halassy, Gangel, Sipos, Pálkövi
Gól: Kaskov ill., Leppanen, Cseter(2)
Kiállítás: 32 perc illetve 102 perc
DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk, Fekti, Ritó, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Cseter, Kiss(k). Edző: Jason Morgan.
Debreceni HK: Vay –  Hetényi, Kunaev, Hári, Könczei, Saluga, Vincze, Wéber, Dancsfalvi, Godó, Izsák, Kovács, Vaszjunyin, Serman, Popkov, Kaskov, Troshin, Dorogi(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Jason Morgan: - Azzal a szándékkal jöttünk Debrecenbe, hogy visszavágjunk a múltkori vereségért, és ez sikerült is. A csapat remekül küzdött, Gyenes jól mutatkozott be a kapuban, fölényben játszottunk, és persze lőttünk három gólt, ebből a szempontból elégedett vagyok. A mérkőzés egyéb körülményeiről, a bíráskodásról inkább nem mondok semmit.