|
2015. november 14. 21:16
|
frissítve: 2015. november 16. 14:44
A címvédő és jelenleg is éllovas DVTK Jegesmedvék simán, öt góllal legyőzte a vendég Corona Brasovot a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján.

A Jegesmedvéktől ezúttal is hiányzott Gőz és Dudas, de csatlakozott Galanisz, aki szintén nem tudta vállalni a játékot. Az első harmadból mindössze 48 másodperc telt el, amikor Booras bevette Tőke kapuját, és máris repülhettek a macik és egyéb plüssállatok a jégre (1-0). A 4. percben máris növelte előnyét a hazai csapat: Tóth ment el remekül a jobb szélen, keresztbe passzolt és az érkező Booras kapásból nem hibázott (2-0).

Csak három percet kellett várni a következő találatra: Vojtkó lőtt a kék vonalról és a korong a tömörülő játékosok között a kapu bal oldalába vágódott (3-0). Ezt követően nagy fölényben játszottak a Macik, szép támadásokat vezettek, de csak kapuvasig jutottak Tóth révén.

Booras: mesterhármas!

A második játékrész 3. percében Péter lövése jutott túl Adorjánon és kötött ki a kapuban (3-1). A 8. percben érkezett a válasz: Sagert oldalról lőtt nagy gólt (4-1). Négy percet kellett várni a következő miskolci gólra: Somogyi szép cselekkel játszotta tisztára magát és remek passzát Cseter váltotta gólra (5-1). A 14. percben ismét talpon volt a Jégcsarnok közönsége: Sagert lövésébe Ritó szúrt bele, és a korong a kapuba vágódott (6-1).

A brassói edző kapuscserére szánta el magát, Tőke helyett Fülöp állt a vendégkapuba. Ám őt is hamar, egészen pontosan 17 másodperc múlva felavatta Booras, aki így mesterhármast ért el (7-1).

A harmadik harmad 4. percében Mihály lőtt nagy gólt a kék vonalról (7-2). A Jegesmedvék fölényben játszottak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de valami pici mindig hiányzott a gólhoz, vagy Fülöp védett jól. Végül ebben a játékrészben több gól már nem esett.