2024. május 02. Zsigmond

Bravúros győzelem a bajnoki címvédő ellen!

Lead:
Bravúros és váratlan, viszont minden szempontból megérdemelt győzelmet aratott szombat délután a DVTK labdarúgócsapata a Mol Vidi otthonában. A bajnoki címvédő láthatóan nem boldogult a hosszú idő óta az egyik legjobb formáját mutató Diósgyőrrel
Törzs:

A mérkőzés nem indult jól a DVTK számára, a piros-fehérek már a 4. percben gólt kaptak. Marko Šćepović a 16-os vonalánál kapott lapbdát, lekezelte, kapura fordult védője szorításában, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, (1-0). Ez eddig szinte a papírforma szerint alakult, mindenki azt várta, hogy a bajnoki címvédő uralni fogja a mérkőzést. A Diósgyőr azonban egyáltalán nem tűnt megszeppentnek, és már a következő percekben olyan tűzijátékot rendezett az ellenfél kapuja előtt, amelyben bármikor ott lehetett volna az egyenlítés.

A bátor, techikás foci hamarosan meg is hozta az eredményét: Branko Mihajlović a 28. percben mintaszerű góllal egyenlített. A mindig fáradhatatlan Shestakov jobbról, az oldalvonal mellől adott középre, ahol Juhász nem tudott tisztázni. Mihajlović lekezelte a labdát, majd balról, nagy erővel Kovácsik lába között lőtt a hálóba (1-1). Már erre sem sokan számítottak, arra viszont végképp nem, hogy öt perccel később Karan hálószaggató kapáslövéssel vezetést szerez a Diósgyőrnek. Vernes jobb oldali szabadrúgását Dejan Karan elsőre még nem tudta kapu felé irányítani az ötösön, a leeső labát viszont már biztosan lőtte a hálóba (1-2).

Ezzel az eredménnyen vonultak pihenőre a csapatok, a második játékrészt pedig hatalmas rohamokkal kezdet a Mol Vidi. Az 50. percben büntetőhöz is jutottak, ezt azonban Huszti Szabolcs nem tudta értékesíteni, lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A láthatóan komoly játékerőt képviselő hazaiak nyomása folyamatos volt, a DVTK fegyelmezett védelmét azonban nem tudták feltörni. A Diósgyőrnek még veszélyes kontrákra is futotta, Mihajlović kétszer is eldönthette volna a mérkőzést, a hosszabbítás utolsó percében pedig a hazai kapus úgy lökte fel a gólhelyzetben kapura törő Bacsát, hogy az a tévékommentátor szerint is kiállítást ért volna - de megúszta egy sárgalappal. Ahogy telt az idő, a Mol Vidi játékosai általában is egyre feszültebbek,indulatosabbak lettek a nem várt eredménytől, hullottak a sárgalapok, gyakori volt a lökdösődés.

Ez azonban nem változtat a lényegen: a DVTK, meglepetésre, 2-1-re legyőzte otthonában a bajnoki címvédőt, s a mutatott játék alapján reménykedni lehet, hogy ezúttal hamar feljebb tud lépni a tabellán a kieső zónából.

OTP Bank Liga 20. forduló

MOL Vidi FC - Diósgyőri VTK 1-2 (1-2)

Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, 2000 néző. Játékvezető: Pintér Csaba (Szert Balázs, Lémon Oszkár; Karakó Ferenc, Molnár Attila).
Vidi: Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Kovács I., A. Hadžić, Pátkai, Huszti - Hodžić, Šćepović. Vezetőedző: Marko Nikolić.
DVTK: Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B., Mazalović, Márkvárt, Juhar - Vernes, Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Lead:
Az OTP Bank Liga 19. fordulójában az első félidőben nem esett gól a DVTK - Mezőkövesd mérkőzésen. A második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit az utolsó percben sikerült kiegyenlíteni.
Törzs:

A csaknem három és félezer néző előtt játszott mérkőzés jó iramban indult mind a két részről, aztán a félidő végére a Mezőkövesd fokozatosan mezőnyfölénybe került. Helyzeteik is nekik volta, de gől nem esett ebben a félidőben.

A második játékrész elején nagyon bekezdett a DVTK, Juhárnak sikerült elbaltáznia a mérkőzés legnagyobb ziccerét is. Tiszta helyzetben, pár méterre az ellenfél kapujától, fejesével telibe találta a mezőkövesdi kapust.

A vendégek technikás támaádsokat vezettek, mégis mindenkit meglepetésként ért, amikor az 52. percben vezetéshez jututtak. Cseri ívelt a védők mögé belépő - a televíziós felvétel szerint tisztán lesen álló -  Vadnainak, aki az alapvonalról laposan középre tette a labdát, az érkező Molnár Gábor pedig a hálóba lőtt. A bíró megadta a találatot. A DVTK most már lépéskényszerbe került, Fernando többször cserélt, a pályára küldte Tajthy Mátyást, Bacsa Patrikot és Vernes Richárdot is.

A Diósgyőr egyre jobban szorította befelé az ellenfelét, ahogy telt az idő. Az ellenfél kontrái továbbra is veszélyesek voltak, emellett egygólos lőnyük tudatában a taktikai időhúzás szinte minden elemét felvonultatták, amit a diósgyőri köhzönség harsány füttyszóval honorált. A bíró pedig hat perc hosszabbítással, amit a DVTK ki is használt. A 94. percben Juhar bal oldali beadását előbb oldalra csúsztatták a védők, Shestakov sokadik beadását azonban már nem tudták blokkolni, és a jó ütemben érkező Vernes a védők között, az ötösről a hálóba fejelt, beállítva az 1-1-es végeredményt.

OTP Bank Liga 19. forduló

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

Lead:
Ismét nem tudott nyerni a Diósgyőr, de a becsületgól legalább most is meglett. A labdarúgó NB I 13. fordulójában, Felcsúton ezúttal a Puskás Akadémia aratott 2–1-es győzelmet a DVTK ellen.
Törzs:

Az első negyedóra unalmas mezőnyjátéka után a tabella utolsó előtti helyén álló diósgyőriek váltak aktívabbá, de igazán komoly veszélyt nem jelentettek a hazai kapura. A kilencedik helyezett Puskás Akadémia a kapuja elé húzódott és gyors kontratámadásokból próbált helyzeteket kialakítani, kevés sikerrel.

Fotó: dvtk.eu

A gól nélküli első félidőt követően jóval lüktetőbbé vált a találkozó, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A DVTK Tajti Mátyás ziccerénél, a felcsútiak Urblík József fejesénél jártak közel a gólhoz. A 79. percben egy sarokrúgást követően megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: Josip Knezevic beadását Hegedűs János fejjel megcsúsztatta, Bacana Arabuli pedig néhány lépésről a kapuba belsőzött. Nem kellett sokat várni a vendégek válaszára, Bacsa Patrik lefejelt egy labdát, Tajti pedig félfordulatból a kapu jobb oldalába lőtt.

Ezzel azonban nem volt még vége a góloknak: Hegedűs, aki legutóbb az FTC ellen 60 méterről győztes gólt szerzett, ezúttal fele akkora távolságról, szabadrúgásból bombázott Antal Botond kapujába. Több találat már nem esett, így a felcsútiak otthon tartották a három pontot. A DVTK, mindössze hat ponttal  továbbra is utolsó előtti a tabellán, a Kisvárdával és a Haladással egyre jobban leszakadnak a többiektől.

OTP Bank Liga, 13. forduló: Puskás Akadémia FC - Diósgyőri VTK 2-1 (0-0)

Felcsút, 916 néző, v.: Pintér Cs.
gólszerzők: Arabuli (79.), Hegedűs J. (88.), illetve Tajti M. (81.)
sárga lap: Varga J. (8.), Latifi (38.), Poór (51.), Trajkovski (91.), illetve Tamás M. (45.)

PAFC: Danilovic - Osváth, Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Trajkovski - Varga J., Mioc (Kiss T. 74.), Urblík - Latifi (Knezevic 46., helyette Vega 86.), Arabuli

DVTK: Antal B. - Brkovic, Karan, Tamás M. - Sesztakov (Nagy T. 90.), Szabó B., Márkvárt, Tajti M., Juhar - Hasani (Vernes 74.), Mihajlovic (Bacsa 65.)

- Döntetlen közeli mérkőzés láthattunk, azonban nem szabad elveszítenünk az ilyen meccset, amit végig kézben tartunk. Az ellenfél akcióból igazából csak egy Trajkovski beadást követő fejessel tudott veszélyt kialakítani, majd egy labdavesztést követő szögletből és egy szabadrúgásból kapott gól miatt mégis pont nélkül maradtunk. A labdabirtoklással elégedett lehetek, ebben sokat léptünk előre, de a pálya utolsó harmadában sokkal pontosabbnak kell lennünk. Ha ebben is fejlődni tudunk, akkor jönni fognak az eredmények is. Bízom a játékosokban, ahol Tajti Mátyás, Márkvárt Dávid, Szabó Bence és Florent Hasani szerepel, ott meg kell próbálni játszani, nem csak előre vágni a labdát.
Tisztában kell lennünk azzal a ténnyel, amit a bajnoki rajt óta hangoztatok: a mi célunk a bennmaradás. Az előző két bajnokságban egyaránt az utolsó fordulóban értük el ezt, idén ennél hamarabb meglesz, de sok munkára van szükségünk minden egyes pont megszerzéséhez - értékelt a mérkőzést követően Fernando Fernandez vezetőedző a klub hivatalos honlapjának.

Lead:
A Szlovák Jégkorong Szövetség Fegyelmi Bizottsága megküldte hivatalos határozatát a DVTK-nak a szeptember 21-én lejátszott DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen mérkőzésen történt incidensről. A határozatot megvizsgálva úgy döntött a miskolci klub, hogy él a fellebbezés lehetőségével.
Törzs:

A DVTK Jegesmedvék vezetősége által jegyzett, a klub hivatalos honlapján megosztott közleményt változtatás nélkül közöljük:

Október 10-én kaptuk meg a hivatalos határozatot, amelyben a sajtóban is napvilágot látott 7.000 eurós büntetés szerepel. A büntetés indoklását és annak mértékének okát megvizsgálva, arra jutottunk, hogy véleményünk szerint felrónak számunkra olyan vétségeket is, amelyeket nem követtünk el, ezért mindenképpen élünk a fellebbezés lehetőségével. Jogászokkal egyeztetve küldjük meg észrevételeinket a Szlovák Jégkorong Szövetség felé, és bízunk abban, hogy ha el nem is törlik a büntetést, annak mértékén csökkenteni fognak. A következő tárgyalásra várhatóan novemberben kerül sor.

Mint arról portálunk is írt, a büntetésről szóló sajtóhírek felröppenését követően máris sokakban felháborodást keltett, hogy a szlovák jégkorongszövetség fegyelmi bizottsága csaknem ötször akkora összegre (7000 euróra) bírságolta meg a szeptember 21-ei, miskolci rendbontás miatt a DVTK Jegesmedvéket, mint a HKM Zvolen (Zólyom) együttesét, amelynek a szurkolói a botrányt csinálták. Nekik mindössze 1500 eurót kell fizetniük.

Ahogy azt a minap.hu is megírta, a szeptember 21-ei, miskolci összecsapás harmadik harmada előtt zólyomi huligánok a kordonokat áttörve verekedést kezdeményeztek a biztonságiakkal, majd rárontottak a békés hazai szurkolókra is. Az események során többen megsérültek, a huligánokat végül a rohamrendőröknek kellett kiszorítaniuk a létesítményből. A későbbiekben közlemények és állásfoglalások sora került napvilágra, maga a zólyomi klub is élesen elhatárolódott rendbontóktól.

Lead:
Az OTP Bank Liga 4. fordulójában Budapesten lépett pályára a DVTK az MTK ellen. A közepes iramú mérkőzésen jórészt a fővárosiak irányítottak, a DVTK játéka inkább a védekezésben mutatott szervezettséget. Ezt csak a második félidőben sikerült feltörniük a házigazdáknak, az 56. percben Myke Ramos fejesgólja eldöntötte a mérkőzést. Több gól nem esett, a DVTK harmadik idegenbeli meccsén sem szerzett pontot.
Törzs:

Az első félidőben jórészt az MTK irányította az eseményeket, többször adódtak helyzeteik, de vagy Antal Botond kapus, vagy egy blokkoló védő mindig megakadályozta a gólt. Nagyon a kapuhoz szegezni azonban nem sikerült a DVTK-t, időnként összejött egy-egy ígéretes kontratámadás. Az egyik ilyenből a 19. percben Vernes Richárd könnyen gólt is szerezhetett volna, ám pontatlanul emelt nyolc méterről.

A második félidő elején a diósgyőrieknél volt többet a labda, úgy tűnt, az MTK próbálja kijjebb csalni az ellenfelét, mert amikor labdát szerzett,  sokáig járatta hátul. Aztán fel is tudták törni a DVTK védelmét, tíz perc elteltével előbb Lencse László szerezhetett volna gólt (Antal Botond sokadik nagy védését mutatta be), majd meg is született a kék-fehérek gólja, Bognár István a labdát tökéletesen középre, Myke Bouard Ramos fejére ívelte, aki nem hibázott (1-0). Két perccel később Lencse László akár el is dönthette volna a meccset, de ziccerben, hat méterről középről jócskán kapu fölé lőtte a labdát.

Fernando Fernández Forgács Dávidot, elöl pedig Makrai Gábort küldte be csereként, az MTK-tábor pedig Torghelle Sándornak örülhetett, aki egy hete győztes gólt szerzett a hajrában Felcsúton. Egy perccel a beállása után most is megvolt a lehetősége, hogy lezárja a mérkőzést, de a lövéséből csak szöglet lett.

Az MTK így is megnyerte a mérkőzést, a Diósgyőr négy kör után továbbra is csupán egyetlen pontot tudhat a magáénak.

OTP Bank Liga 4. forduló

MTK Budapest - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

-  Gratulálok az MTK győzelméhez, a mai mérkőzésen az eredmény a legrosszabb, de a játékosaimról jókat tudok mondani a legutóbbi két idegenbeli mérkőzéssel összehasonlítva, egészen más arcát mutatta a csapat. Erre lehet építeni, hozták a játékosok a minimumot, jól küzdöttek a klub színeiért. Természetesen sokat kell még javulnunk.
Három idegenbeli mérkőzésen vagyunk túl, az FTC, a DVSC is kemény ellenfél volt, és ahogy hét közben mondtam, az MTK az egyik legstílusosabb csapat az élvonalban jó játékosokkal, akiket egy kiváló edző irányít. Tisztában voltunk a rajt előtt is, hogy ilyen a sorsolásunk, mindig nehéz a sok változást hozó rajton négyből háromszor idegenben pályára lépni. Jobb lenne, ha nem lennénk késésben a csapatjáték kialakításában, de 29 mérkőzés maradt még, optimista vagyok, hogy előrébb lépünk a tabellán. Ugyanakkor realistának kell lennünk, idén is az NB I.-ben maradásért játszunk, ahogy az elmúlt két évben - értékelt Fernando Fernandez diósgyőri vezetőedző a klub honlapjának.

Lead:
Az OTP Bank Liga 30. fordulójában már az első percben emberhátrányba került a DVTK a DVSC ellen. Tabaković duplájával az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, Ugrai csak kapufáig jutott. A második félidőben Bacsa Patrik szépített, de az egyenlítés nem jött össze a keményen küzdő diósgyőri csapatnak.
Törzs:

Mint egy rossz álom: a jövő szempontjából nagyon fontos mérkőzésen, egy vitathatóan szigorú bírói ítélettel már az első percben kiállították Tamás Márkot Sós lerántásáért a 16-os előterében. A DVTK-nak így tíz emberrel kellett vállalnia a további küzdelmet, de a csapat tartása végig megmaradt.

A Debrecen a 13. percben vezetéshez jutott: egy hazai szögletnél Varga K. beadását Haris Tabaković közelről a diósgyőri kapu jobb alsó sarkába fejelte, (1-0). A DVTK nem adta fel, több nagy helyzetet is kialakított, de vagy a kapus védett, vagy a kapufa segített a Debrecennek.

A 41. percben tovább nőtt a DVSC előnye: egy újabb hazai szögletnél Varga K. beadását még sikerült kifejelni, de utána a leshatáron álló Haris Tabaković egyedül kapott labdát a 16-os vonalán, és a jobb alsó sarokba lőtt (2-0).

A második félidőben a DVTK uralta a mérkőzést - különösen az utolsó fél órában, ami góllá is érett. A 73. percben Szatmári és Nagy T. próbált megszerezni egy előreívelést, végül a diósgyőri védő tolta meg a 16-os jobb oldali sarkánál. Az érkező Bacsa Patrik csapott le a labdára, majd jobbról, nagyon éles szögből a kapuba gurított, (2-1). Több gól nem esett, bár benne volt a meccsben az egyenlítés, ez maradt a végeredmény.

OTP Bank Liga 30. forduló

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 2-1 (2-0)

- Könnyű értékelni a találkozót, mert ami az első percben történt, az meghatározta a teljes mérkőzés történéseit. A folytatásban kétszer nem koncentráltunk kellőképpen, ebből két gólt kaptunk. Az viszont pozitívum, hogy a csapat olyan lelkesedéssel, és olyan harci szellemben játszott, amire lehet építeni. Nem csak hittem az egyenlítésben, hanem úgy is éreztem, hogy ki tudunk egyenlíteni, mert az első félidőben is lőhettünk volna gólt, a kapufát találtuk el, és a második játákérészben is vezettünk veszélyes támadásokat.

Fotó: dvtk.eu/ Szabó Krisztián

Igaz, ekkor nagyobb területet hagytunk az ellenfélnek, nekik pedig elég jó játékosaik vannak ahhoz, hogy éljenek a lehetőséggel. Büszke vagyok a csapatomra a játékért, és mert bebizonyították, kellő lelki erővel rendelkeznek - értékelt a DVTK honlapjának Fernando Fernandez vezetőedző.
- Az eredmény nem ezt mutatja, de ha összehasonlítjuk az eddig lejátszott három mérkőzést, akkor látható a fejlődés. Nehéz helyzetben vagyunk, de ma is helyzeteket alakítottunk ki tíz emberrel is. Hiszünk a bennmaradásban, mert profik vagyunk, és a végsőkig küzdünk, ehhez bátor emberekre és bátor játákosoka van szükségem. Három találkozó maradt hátra, ezen az úton kell tovább haladnunk, mert ma rengeteg jó dolgot mutattak a játékosok, mégha pontokban nem is mutatkozott meg az eredménye - tette hozzá.