2024. május 06. Ivett, Frida

Cirkuszba, kiállításra látogattak a miskolci gyerekek

Lead: 
Fővárosi kezdeményezésnek köszönhetően, a miskolci önkormányzat támogatásával a „Mi Magyarok” látogatóközpontot és a Fővárosi Nagycirkuszt látogathatták meg miskolci gyerekek, és további csoportokat is várnak még.
Törzs: 

martinsuli_cirkusz_2.jpg

A nemzeti előadó-művészeti szervezetként működő MACIVA Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója kereste meg Kriza Ákost, Miskolc polgármesterét a lehetőséggel: miskolci gyerekeket látnának vendégül a cirkuszban.

Nemzeti intézményként küldetésük, hogy az egész országban népszerűsítsék a cirkuszi műfajt és minden gyerekhez eljuttassák a cirkusz csodálatos élményét. Missziós tevékenységük keretében új akciót indítottak „A Fővárosi Nagycirkuszban minden csütörtök gyereknap!” címmel, melynek keretében március 12-ig a Fővárosi Nagycirkusz csütörtöki előadásain ingyenesen vendégül látják a leginkább rászoruló, beteg, fogyatékos, vagy más okból nehéz sorsú gyerekeket – tájékoztatott az ügyvezető.

Az akcióban azok az oktatási, nevelési és gyermekjóléti intézmények vehetnek részt, amelyek jegyigényét a székhelye szerinti polgármesteri hivatal visszajelezte. Volt lehetőség több intézmény megjelölésére, melyet Miskolc, Kriza Ákos kérésére meg is tett, így összesen öt intézmény diákjai látogathatják meg a hazai cirkuszvilág legnagyobb aktív bajnokait felvonultató Magyar Cirkuszcsillagok című nemzeti gálaműsort. Ezzel nyitja ugyanis évadját a Fővárosi Nagycirkusz, melyben fellépnek napjaink legkiválóbb artistaművészei, így a Monte Carlo-i Nemzetközi Cirkuszfesztivál egyetlen magyar bajnoka, Richter Flórián lovas akrobata, látható továbbá a Donnert csoport világhírű lovas akrobata produkciója, valamint a Rippel fivérek és Axt Ibolya trapézművész.

martinsuli_mimagyarok_2.jpg

Csütörtökön indulhatott az első két intézmény a fővárosba az előadásra, a Diósgyőri Óvoda és a Martin János Szakképző. Utóbbi a „Mi Magyarok” látogatóközpontot is megtekinthették a Magyarok Házában, melyen a Kosztolányi Dezső által legszebbnek választott tíz magyar szavával vezetik végig a látogatókat.

martinsuli_mimagyarok_1.jpg

Február 5-én a Baptista Általános Iskola, míg március 12-én az Éltes Mátyás Általános Iskola és Óvoda, valamint a Kandó Kálmán Szakközépiskola diákjai látogathatnak el a cirkuszba.

Hír rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
Cirkuszba, kiállításra látogattak a miskolci gyerekek
Címlap lead: 
Fővárosi kezdeményezésnek köszönhetően, a miskolci önkormányzat támogatásával a „Mi Magyarok” látogatóközpontot és a Fővárosi Nagycirkuszt látogathatták meg miskolci gyerekek, és további csoportokat is várnak még.
Elsődleges hír rovat: 

Összeállt a DVTK felkészülési programja

Lead: 
Csapatszinten január 15-én kezdi meg a téli felkészülést a DVTK, persze a játékosok egyénileg már edzésben vannak, hiszen kaptak házi feladatot a pihenés idejére.
Törzs: 

A jövő héten, szerdán, csütörtökön és pénteken állapotfelmérő vizsgálatokkal kezdenek a játékosok, mindenkinek meg van ugyanis határozva, hogy milyen állapotban kell visszaérkeznie – feltéve, ha rendben elvégezte a házi feladatát, melyet Srdjan Zirojević erőnléti edzőtől kapott.  Ezt követik az edzések, majd 21-én az első edzőmérkőzés a szlovák Rimaszombat csapata ellen – tájékoztatott Sztavinovszki Botond technikai igazgató.

sztavinovszki_botond_150107ml_1.jpg

Sztavinovszki Botond Fotó: Mocsári L.

22-én máris itt a következő edzőmeccs, amelynek során a Mezőkövesdet látja vendégül a piros-fehér gárda. Január 26-a az utolsó hazai edzőmeccs időpontja, amelyen a FC Tatran Prešov érkezik Miskolcra, amely szintén a szlovák 2. Ligában szerepel, mint a Rimaszombat. Mindhárom mérkőzés kezdési időpontja 13 óra, helyszíne a műfüves pálya.

Február 4-én utazik a már megszokott törökországi edzőtáborozásra a csapat, ahol 15-éig maradnak. Nemcsak Antlaya lesz ismerős a játékosoknak, de még a hotel is, a nyáron már bejáratott Miracle. Itt napi két edzéssel folytatódik a felkészülés és három edzőmeccsel. Február 8-án a német Kickers Offenbach, a Regionalliga Südwest első helyezettje, február 11-én az ukrán Premier Liga 9. helyezettje, a Csernomorec Odessza, míg február 14-én a román első osztályú Oțelul Galați csap össze a Diósgyőrrel.

A felkészülés korábbi rendje szerint az edzőtábor után még van egy hazai edzőmeccs, ez azonban idén elmarad, ugyanis február 18-án már élesben kell játszania a csapatnak, hiszen pótolni kell a Honvéd elleni Ligakupa nyolcad döntő mérkőzést. A szerdai, itthoni első meccset követően már 21-én, szombaton lejátsszák a visszavágót a fővárosban.

Az ezt követő hétvégén beindul a hazai gépezet és az első valóban tavaszi, a bajnokság 18-ik fordulóját rendezik, amelynek pontos menetrendje még nincs, így nem tudni, hogy a három nap közül melyiken és hány órától játssza majd szombathelyi mérkőzését a DVTK

Sport rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
Összeállt a DVTK felkészülési programja
Címlap lead: 
Csapatszinten január 15-én kezdi meg a téli felkészülést a DVTK, persze a játékosok egyénileg már edzésben vannak, hiszen kaptak házi feladatot a pihenés idejére.
Elsődleges sport rovat: 

A szeretet gyertyáját is meggyújtották

Lead: 
Mind a négy gyertya ég már az adventi koszorún, a várakozást felváltja a karácsony ünnepe. Az utolsó gyertyát a város koszorúján a Betlehemi Lánggal gyújtották meg, melyet szétosztottak a miskolciak közt, így mindenkinek lehetősége volt hazavinni otthonába a szeretet lángját.
Törzs: 

advent_negyedik_gyertyaja_141221_vcs_05.jpg

Fotó: Végh Csaba

Élő Betlehemmel várták kora délután a miskolciakat a városi adventi koszorúja mellett. Nem csak Szűz Mária és József elevenedett meg a kisdeddel, de kecskéket és bárányt is volt lehetősége simogatni a gyerekeknek a karámban, miközben Barsi Csaba és az Agyagbanda karácsonyi dalokkal és talpalávalóval szolgált.

Az ünnepi ceremónia 16 órakor vette kezdetét, a fanfár után kórus ének és vers következett: ezen a hétvégén a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és a Fáy András Görög Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola szolgált, de közreműködött a Pántlika Népdalkör.

advent_negyedik_gyertyaja_141221_vcs_16.jpg

Nincsen hó, mint, ha az igazi tél eltűnne. Ahogy a Télapó és a Mikulás kapcsolata: a Télapó december 2-án jött, de el is szaladt, de a Mikulás mindig eljön december 6-án – kezdte ünnepi köszöntőjét Fedor Péter atya, a Fáy András Görög Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola igazgatóhelyettese. De nem érdekes mikor jön a tél, hiszen nem ezt várjuk, hanem a karácsonyt. Azt, hogy visszaemlékezzünk a legkedvesebb eseményre, amikor az Isten elküldte egyszülött fiát. Az ő eljövetelére várunk. Amikor pedig sötétedik a világ, gyertyákat gyújtunk. „Hát Isten hozott mindenkit a negyedik gyertya gyújtásán! Már majdnem karácsony van, töltsön el minket ez az öröm. És ez az öröm – ha ilyen sokan vagyunk együtt – biztos vagyok benne, hogy szeretetté válik.” – tette hozzá az igazgatóhelyettes.

advent_negyedik_gyertyaja_141221_vcs_15.jpg

Karácsony az emberi és az isteni szeretet ünnepe, melyre Jézus születése mutat rá, fejtette ki ünnepi elmélkedésében Holczinger Ferenc atya, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium igazgatója. Ezért a karácsony kicsit olyan is számunkra, mint egy tükör. Egy tükör, amelybe évről évre bele lehet tekinteni, ami azért jó, mert megmutatja nekünk, hogy mi emberek képesek vagyunk szeretni, jót tenni, meglátni a másikban a jót és a szeretetre méltót. Minden évben gyakorolhatjuk magunkat ebben a szeretetben, belenézhetünk ebbe a tükörbe. „Merjünk bátran belenézni Jézus és a saját történetünkbe, de merjünk cselekedni is ilyenkor, lássuk meg, miben tudunk a környezetünkben segíteni, a szeretetet megmutatni” – zárta gondolatait az igazgató.

advent_negyedik_gyertyaja_141221_vcs_22.jpg

Kosztolányi Dezső 1933-ban a Pesti Hírlap hasábjain egy érdekes kérdést tett fel: melyik a tíz legszebb magyar szó? Az ő szubjektív véleménye szerint a legszebb szó a láng – mondta el Kriza Ákos, Miskolc polgármestere. Benne van az emberiség kezdetétől minden emberi tudás, a hajlék melege, a szív minden szeretete és benne van az elme minden megvilágosodása. Az emberiség kezdetét gyakran a tűz, a láng meggyújtásához szokták kötni, de Kosztolányi választása valószínűleg már az advent közelségét is mutatta. A láng szó ma már elválaszthatatlan a kereszténység legszentebb ünnepének várakozásától. „Mert az ember rendeltetése az égő gyertyával azonosítható. A gyertya szerepe, hogy fényt árasszon, világítson, ragyogjon, utat mutasson, s miközben e rendeltetését betölti, önmagát emészti el. Hasonlóképpen az emberi élet is csak akkor értelmes, ha nem öncélú, nem önmagáért ragyog, hanem megpróbál útmutató tűz lenni. Az advent a karácsonyhoz vezető út, ahová más út nem vezet csak a másokért szolgáló és a szeretet útja. A karácsony viszont arra is tanít minket, hogy az összetartozás érzés tartós legyen. Egy hosszú, nehéz, küzdelmekkel teli év után találjunk megnyugvást és szeretetet Miskolc adventi gyertyájának lánglobogásában és kérjük a jó Isten, adjon mindnyájunknak boldog, békés karácsonyt” – kívánta beszéde végén a polgármester.

Ezt követően Kriza Ákos átvette a Betlehemi Lángot Lóczi Tamás atyától, a Fráter György Katolikus Gimnázium igazgatójától és Jernei Pétertől, a Magyar Cserkész Szövetség kerületi elnökétől. Ezzel a lánggal gyújtotta meg aztán a város adventi koszorúján az utolsó, a szeretet gyertyáját. A gyertyagyújtást követően egy pohár forró teával kedveskedtek a miskolciaknak és szétosztották a Betlehemi Lángot mécseseken, így mindenkinek lehetősége volt hazavinni otthonába a szeretet lángját.

 

Hír rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
A szeretet gyertyáját is meggyújtották - videóval
Címlap lead: 
Mind a négy gyertya ég már az adventi koszorún, a várakozást felváltja a karácsony ünnepe. Az utolsó gyertyát a város koszorúján a Betlehemi Lánggal gyújtották meg, melyet szétosztottak a miskolciak közt, így mindenkinek lehetősége volt hazavinni otthonába a szeretet lángját.
Elsődleges hír rovat: 

Stabil a költségvetés, folytatódnak a fejlesztések

Lead: 
Tárgyaltak a költségvetésről, döntöttek többek között az Egressy-szobor felállításáról és a városi díjkuratóriumról is. Első rendes, és egyben ez évi utolsó ülését tartotta Miskolc város ősszel megválasztott közgyűlése. A testület következő ülését február 12-ére hívta össze Kriza Ákos polgármester.
Törzs: 

12.55 

A végszavazásnál végül minden előterjesztés zöld utat kapott.
Zárásként Kriza Ákos polgármester áldott ünnepeket és boldog új évet kívánt 2015-re jó erőben és egészségben.

A következő közgyűlést február 12-én tartják majd.

kozgyules_141218ml_13.jpg

11.47 | Közérdekű kérdések

A napirendek tárgyalása után következtek a közérdekű kérdések.

Bartha György (MSZP) az avasi pincesor kapcsán érdeklődött: mikor jutnak a helyreállításhoz szükséges forráshoz. Illetve a szennyvízberuházás munkáit követő a helyreállítást tette szóvá, sok helyen még mindig csak földdel töltötték vissza az árkokat, ami folyamatosan újra kigödröződik, nehezítve a közlekedést.

Kriza Ákos polgármester egyet értett azzal, hogy a szennyvízberuházás során nagyobb odafigyelésre van szükség.

Kovács László (KDNP) a december eleji ónos eső és lefagyás által okozott károk miatt szólalt fel, emlékeztetve az Ómassán kialakult drámai helyzetre. Aggregátor beüzemelésével sikerült az áramhiányt megoldani, illetve másfél nap után élelmiszert kijuttatni a városrészbe. Javaslatot tett egy aggregátor beszerzésére, amit ilyen haváriahelyzetben be lehet vetni a városban. A Köln utcai megálló-áthelyezés és a Kuruc utcai parkoló építésével kapcsolatban érdeklődött, hogy ezek most hol tartanak.

Tompa Sándor (DK) szerint Pintér Sándor belügyminiszter egy konferencián azt mondta, ugyan átvállalta a kormányzat az önkormányzatok adósságát, de ezek több helyen újratermelődtek az önkormányzatok gazdasági társaságainál. Érdeklődött, hogy Miskolc ebből mennyire veszi ki a részét. Azt is megkérdezte, igaz-e, hogy költségvetési támogatást kapott a város, és azt mire fordítják? Többen jelezték, hogy este sem a pályaudvaron, sem a turisztikailag kiemelt területeken nem lehet jegyet vásárolni, csak a járműveken. Kérdésként tette fel, miért nincsenek jegyautomaták a város frekventált pontjain?

Kriza Ákos szerint rosszul idézett Tompa Sándor. A belügyminiszter azt mondta, nem csak az önkormányzatok adósságával, hanem a települések tulajdonában lévő gazdasági társaságokéval is törődni kell, itt hangsúlyozottan a 2010 előtti adósságokról van szó. Példaként említette, hogy 2010-ben a korábbi városvezetés megemelte a Miskolc Holding folyószámlahitelének keretét kétmilliárd forinttal, amit két hónap alatt le is vettek és elköltöttek. Miskolcon – ahogy más településeken is – az önkormányzatok már elkezdték a konszolidációt, ebben városunk élen jár. Olyan fejlesztéseket indít Miskolc, amelyek bevételeket termelnek, a gazdaság élénkítését eredményezik.

Katona Ferenc (Fidesz) az október utolsó hétvégéjén megrendezett Barátság Maraton kapcsán mondott köszönetet a polgármesternek, alpolgármestereknek, képviselőknek, a közlekedési vállalatnak és a Városgazdának a szervezésben nyújtott segítségért. Hozzátette: mind a városnak, mind magának Kriza Ákosnak jót tenne, ha őt is az indulók között köszönthetnék jövőre. Felhívta a figyelmet, hogy karácsonyi koncert rendez a szimfonikus zenekar pénteken este 6 órától a selyemréti templomban, amire várnak mindenkit.

Nagy-Korsa Judit (Együtt–PM) azt mondta, nemrég kiderült, hogy a Hunyadi Mátyás Általános Iskolában több hepatitisszel fertőzött gyerek van, és egy tanító. Kérdés, hogy akar-e tenni valamit a város a fertőzés terjedése ellen, aminek érintettjei pár hét alatt megnégyszereződtek. Véleménye szerint plakátokra lenne szükség, hogy felvilágosítsák az embereket a megfelelő kézmosásra és kézmosószert is biztosítani kellene. Érdeklődött, meg lehet-e oldani, hogy a közgyűlés előtt legalább 24 órával megkapják az előterjesztéseket, illetve, hogy gondolkodik-e a város abban, hogy a közgyűlési felvételeket valahol az interneten visszanézhetővé tegye.

Kriza Ákos kérte, a hisztériakeltést fejezze be a képviselő, mert nincs hepatitisjárvány Miskolcon, az ÁNTSZ és a hatóság feladata, hogy a megfelelő intézkedéseket megtegye. Pánikkeltésre nincs ok, aki nem járványügyi szakértő, az ne nyilatkozzon ilyen ügyekben, kérte. A közgyűlés felvétele pedig nézhető és visszakereshető az interneten, tette hozzá.

Hollósy András (KDNP) megköszönte az önkormányzatnak, hogy ilyen mértékű támogatást nyújt a Diósgyőr labdarúgócsapatának és ezen belül az utánpótlásnak. Megemlítette, hogy az egyik diósgyőri utánpótlás játékos, Csicsvári Milán az Espanyolhoz kapott meghívást egy összetartásra.

Gazdusné Pankucsi Katalin (Fidesz) elmondta, a vasgyáriak örömmel fogadták a szennyvízberuházás hírét, de azóta sok bosszúság érte őket, folyamatosan jelzik, hogy áldatlan állapotok vannak. Már kérte a vállalkozót, hogy hozzák az ünnepekre járható állapotba az utakat, most pedig azt kérte, hogy figyeljen az önkormányzat is arra, hogy a most következő kéthetes leállás idejére jól járható állapotban hagyják az utakat.

Kriza Ákos jelezte: az egész beruházás felpörgetését és rendbetételét kérte.

Simon Gábor (MSZP) szerint bár a maguk részéről igyekeztek nyugodt hangnemben megszólalni, de cinikus, lekezelő válaszokat kapnak akkor, amikor már nincs lehetőségük reagálni. A mérnöki kamara nyílt levelet juttatott el a városvezetéshez amiatt, hogy a miskolci vállalkozások helyi pályázatokon nem tudnak helyzetbe kerülni, hívta fel a figyelmet. Végül a miskolci szocialista frakció nevében jó pihenést és kellemes ünnepeket kívánt minden képviselőnek és az önkormányzat minden dolgozójának.

Kriza Ákos a mérnökkamara levele kapcsán megjegyezte, két nappal korábbi dátum szerepel a levélen, mint ahogy az érintett pályázati kiírás megtörtént. November 12-ei levélről van szó, amit most kapott csupán meg.

Pakusza Zoltán (Jobbik) kérte az iskolák, a gyerekek érdekében, tegyenek valamit azért, hogy az iskolákban tudják használni a pályázatból kapott laptopokat.

Kriza Ákos elmondta, egyet ért azzal, hogy az iskolák működtetését jobban is el lehetne végezni. Ennek a konkrét problémának a megoldása a KLIK-hez tartozna, de az önkormányzat magára vállalja, hogy megoldja, tette hozzá.

Földesi Norbert (MSZP) a Középszer mögötti vízelvezető takarítását kérte, mert tele van levéllel és félő, hogy baj lehet, ha nagyobb eső jön. A Középszer 2-nél egy partfal csúszik lefelé, és bokáig érő sár van nagyobb eső esetén, itt is tenni kellene valamit. Úgy hallani, márciusban megszűnik az adósságkezelés a városokban, igaz-e a hír, és az önkormányzat felkészült-e arra, hogy kezelje annak az ezer családnak a problémáját, aki jelenleg Miskolcon részt vesz a programban, tette fel a kérdést. A Science Múzeum kapcsán állítólag már nyomozás is van, érdeklődött, mi történik ott, hiszen márciusban már zárni kellene a projektet.

Kriza Ákos a Science Múzeum kapcsán elmondta, valóban nyomoznak, de 2010 előtti ügyek miatt, konkrétan, hogy miként került az önkormányzat kezébe a fűtőmű. A projekt halad, már az eszközbeszerzések is zajlanak, amint szükséges, behozzák a témát a közgyűlés elé.

Deák-Bárdos Mihály a körzetében lévő úgynevezett homokbánya kapcsán szólalt fel, javasolta rendbetételét és hasznosítását.

Pfliegler Péter alpolgármester a Középszer vízelvezetőjével kapcsolatban jelezte, a jövő héten kezdődik a takarítás, és a partfalat is ellenőrzik. A többször említett szennyvízberuházásról már egyeztettek a kivitelezővel, akinek érdeke, hogy rendben menjen a kivitelezés, mert különben nem kapja meg a pénzét.

Jakab Péter (Jobbik) a miskolciak bérrendezése ügyében szólalt fel, példaként említve egy postás ügyét, aki beperelte a munkáltatóját, mert kevesebb bért kap ugyanazért a munkáért, mint egy győri kollégája. Ha lehet, akkor a miskolci közgyűlés akár a felterjesztés jogával is élve jelezze, nem tűrik el, hogy a polgáraikat hátrányosan megkülönböztessék, javasolta. A miskolciaknak megfelelő munkahelyet, rendet és biztonságot kívánt.

Kriza Ákos megjegyezte: a képviselő olyan ügyben szólalt fel, amely inkább a parlamentre tartozik.

kozgyules_141218ml_18.jpg

11.25 | Pályázatok

Következtek a pályázati és önkormányzati szerződésekhez kapcsolódó előterjesztések. Ezek: Javaslat az 5. számú házi gyermekorvosi körzet megszüntetésére, Javaslat a labdarúgócsapatot működtető Diósgyőr FC Kft.-vel megkötött támogatási szerződés meghosszabbítására, Javaslat Miskolc Kistérség Többcélú Társulása és a Miskolc Környéki Önkormányzati Társulás Társulási Megállapodása módosításának jóváhagyására és Javaslat az ÚSZT-ZBR-CNB-2014 jelű pályázati felhíváson való elindulásra.

Tompa Sándor (DK) elmondta, több előterjesztés is a város demográfiai helyzetére és az itteni fejlődési lehetőségre utal. Az egyetemi pályázatra szükség van, ugyanis csökken azon középiskolások száma, akik ide jelentkeznek, a gyermek háziorvosi körzet megszüntetése pedig csak rontja a családalapítási kedvet.

Kovács László (KDNP) elmondta, a gyermekek számának csökkenése országos jelenség. Miskolc nem tartozik azon települések közé, ahol lenne betöltetlen orvosi praxis. Vannak olyan városrészek, ahol korábban fiatal családok nagyobb számú beköltözése és gyermekvállalása miatt magasabb volt a gyereklétszám, mára azonban olyan számban csökkent, hogy piaci alapon ott nem éri meg a körzetet üzemeltetni, így eladhatatlanná válik a praxis. Az ellátandó gyerekek szétosztása után a környező körzetekben pont optimális gyereklétszám lesz.

Pakusza Zoltán (Jobbik) szerint nincs a városnak orvosmegtartó képessége, ezt bizonyítja, hogy többször is kellett már körzetet megszüntetni az elmúlt években. A demográfiai csökkenés is jól látszik, ami az elköltözésekből is adódik, ezek továbbgyűrűznek majd az óvodákban, iskolákban is.

Kovács László szerint nem lehet Miskolc egyedi problémájának nevezni a demográfiai adatokat, mert az a nyolcvanas évektől országos tendencia. Persze, a mesterségesen felduzzasztott létszámú egykori ipari városi múlt is okoz gondot.

Pakusza Zoltán egyetértett azzal, hogy évtizedes probléma a demográfiai csökkenés, ám ezt az elmúlt 24 évben a politikai elitnek már kezelnie kellett volna.

Kriza Ákos polgármester megjegyezte, egy demográfiai ciklus megállításához egy választási ciklus nagyon kevés. A gazdasági helyzetet négy év alatt sikerült stabilizálni, most kezdődött a felpörgetése, ami visszatelepülést eredményezhet. A gyerekvállalási kedvet azonban egy város nem tudja befolyásolni, ez európai probléma.

kozgyules_141218ml_12.jpg

11.20 | Ingatlangazdálkodás, városüzemeltetés

Következtek előbb az ingatlangazdálkodással, majd a városüzemeltetéssel kapcsolatos előterjesztések. Ezek: Javaslat egyes, a MÁV Zrt. tulajdonában álló ingatlanok megszerzésének kezdeményezésére az MNV Zrt.-nél, Javaslat a Miskolc Bolt és a Miskolc Café üzemeltetésének átadására, Javaslat a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és a Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata között létrejött használati szerződés és vagyonkezelési szerződés módosítására és kapcsolódó döntések meghozatalára, Javaslat ingatlanrész térítésmentes használatba adására a Martin-kertvárosi Nyugdíjas Klub Egyesület részére, valamint a kapcsolódó döntések meghozatalára, Javaslat a Kosztyu Ádám Emlékére a Leukémiás, Daganatos és Zemplén Fogyatékos Gyermekeiért Alapítvány részére helyiség biztosítására. Illetve: Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának a kéményseprő-ipari közszolgáltatásról szóló 38/2013. (X. 28.) önkormányzati rendelet módosítására és a kapcsolódó határozatok meghozatalára, Javaslat az ÚSZT-ZBR-CNB-2014 jelű pályázati felhíváson való elindulásra, Javaslat felhatalmazás megadására a Miskolc Térségi konzorcium által megnyert KEOP 1.1.1/C/13-2013 pályázathoz kapcsolódó támogatási szerződés megkötéséhez és a megvalósuló beruházásban beszerzett eszközök közszolgáltató számára történő átadására.

A napirendekhez hozzászólás nem érkezett.

kozgyules_141218_ml.jpg

10.38 | Közterületek és közrend

Következtek a közterületekkel és közrenddel kapcsolatos előterjesztések. Ezek: Javaslat a 2015. évi ellenőrzési terv megállapítására, Javaslat közterületek elnevezésére, Javaslat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal törvényességi felhívásainak megtárgyalására, valamint a Javaslat a Miskolc Megyei Jogú Város területén működő közterületi térfelügyeleti kamerarendszer megfigyelési pontjainak bővítésére.

Batta Angéla aljegyző elmondta, a kormányhivatal a közösségi együttélésről szóló önkormányzati rendelettel kapcsolatban intézett törvényességi felhívást a városhoz. Ennek megfelelően tisztábbá tették a rendelet egyes részeit, ám a lakhatási szabályokra vonatkozó rész megváltoztatását nem támogatják. A lakások bérletére érkezett észrevétellel szintén nem értenek egyet, mivel az nem ellentétes az Alaptörvényben foglaltakkal.

Jakab Péter (Jobbik) szerint a kormányhivatal ismét hozza a formáját és kifogásolja, hogy Miskolc nem engedélyezi húsz négyzetméterre tíz ember bejelentkezését, hogy előírja az egy emberre jutó hat négyzetmétert, miközben egy kutyának a törvény szerint tízre van szüksége. A kormányhivatal szerint a lakhatás feltétele az ingatlan megléte, a frakcióvezető felhívta a figyelműket, hogy az ilyen hozzáállás miatt alakult ki például a lyukói helyzet.

Kovács László (KDNP) elmondta, aggályosnak tartják azt a politikát, amit a baloldal követett, amikor nem mert hozzányúlni bizonyos dolgokhoz. De azt a hozzáállást is, mely támadja a kormányhivatalt, ami csak a munkáját végzi. Miskolc határozottan teszi a dolgát, ennek keretében azt is megteszik, hogy azt válaszolják a kormányhivatalnak: nem értenek egyet az észrevétellel. A lakhatás feltételeivel kapcsolatban változatlan az álláspontjuk, szükség van az egy ember számított hat négyzetméterre az élhetőséghez. Ha a kutyáknál meg lehet ezt szabni, akkor az emberek esetében még inkább. Megvédi a város a rendelkezéseit, még akkor is, ha ezt a kormányhivatallal szemben kell megtennie.

Szilágyi Szabolcs (Jobbik) amiatt szólalt fel, hogy a tervezett új 12 közterületi kamerából egy sem kerül az Avas kettes ütemébe, miközben a bűnügyi fertőzés tekintetében sokkal indokoltabb lenne, mint az Avas többi részében – ahová viszont terveznek. A város lemondott az Avas kettes üteméről, de a Jobbik ezt nem tervezi.

Kriza Ákos polgármester elmondta, mindenhová szeretne a város kamerát kihelyezni, de korlátozottak a lehetőségek, a rendőrség és a rendészet javaslatai alapján döntenek a helyekről.

Pakusza Zoltán (Jobbik) örömét fejezte ki, hogy a Görögszőlő, Torontáli utca környékére kamera kerül. Támogatják az Egressy Béni-szobrot is, de nem értik, miért nem miskolci művész készíti.

Simon Gábor (MSZP) szerint nagyon messze áll egymástól az a négy téma, aminek az előterjesztéseit összevontan tárgyalják. A tervezett Egressy-szoborról kijelentette: „nagyon ronda”, az lesz a sorsa, mint a Széchenyi-szobornak, amivel a miskolciak húsz alatt sem tudtak megbarátkozni. A kormányhivatal észrevétele kapcsán megjegyezte, lehet vitatkozni arról, hogy törvényes-e a nyomortelep-felszámolás vagy sem, de hogy nem jó irány, az biztos.

Kiss Gábor alpolgármester elmondta, több miskolci művész is meghívást kapott köztéri alkotások készítésére, ilyen például az állatkertbe tervezett térplasztika, vagy a II. János Pál Pápa-szobor. Kő Pál, az Egressy-szobor készítője a Magyar Nemzet Művésze, a döntést előkészítő grémiumban szakértő zsűri foglal helyet. Megtisztelő, hogy az idős művész pályázott a szobor elkészítésére.

Pfliegler Péter alpolgármester hangsúlyozta, nem mondtak le egy miskolciról sem, így az avasiakról sem. A kettes ütemben van jól működő kamera, az egyesben viszont nem, ez indokolta a kamera oda tervezését.

Kiss János alpolgármester hangsúlyozta, a kormányhivatal sem támogatja a bűnözőket, ahogy a város sem, ezért indították a nyomortelep-felszámolási programot. Csupán más jogszabályi megoldásokat kérnek, nincs arról szó, hogy nem értenek egyet a város döntéseivel. De itt vannak a jogi határai a kormányhivatalnak, nem mondhatja meg, hogy az önkormányzat mit tegyen, az észrevétel jogtechnikai alapú, ami a jogi szakma iránykeresése. Miskolc kikövezetlen úton jár, de mennek tovább ezen az úton, nem állnak meg.

A közgyűlés ezen pontján gyermekek éreztek a közgyűlési terembe, akik versekkel és dalokkal tették ünnepivé az idei utolsó közgyűlést.

kozgyules_141218ml_20.jpg

A betlehemező gyerekek a Szabó Lőrinc Általános Iskolából érkeztek

10.18 | Önkormányzati működés

Következett az önkormányzat működésével összefüggő előterjesztések megtárgyalás. Ezek: Javaslat a Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzat elismeréseinek alapításáról és adományozásuk szabályairól szóló 38/2004. (XI. 10.) önkormányzati rendelet módosítására, Javaslat az önkormányzat által adományozott címek és díjak odaítélésére létrehozott kuratórium tagjainak megválasztására, Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló önkormányzati rendeletének megalkotására, javaslat a közgyűlés tájékoztatására és polgármesteri határozatok utólagos jóváhagyására.

A napirendek vitájában Nagy-Korsa Judit (Együtt–PM) elmondta, három módosító javaslata is volt a bizottsági vita során, de ezeket elutasították. Kifogásolta, hogy szerinte a kuratórium az önkormányzati elismerések odaítélése során olyan jogosítványokat kap, hogy maga döntheti el, kik legyenek a díjazottak. A kuratórium összetételével is problémája van, akiket javasolt, nem fogadták el, pedig olyanokról van szó, akiknek munkája mindenhol elismert.

Kiss János alpolgármester megjegyezte, a kuratórium tagjai reprezentálják a város lakosságát, nem politikai alapon választották őket. A kuratórium eddig is támogathatta vagy nem a jelölteket, csupán egy olyan új jogosítvány került be, hogy ha nincs jelölés, akkor azt maga is megteheti.

Nehéz Károly (Fidesz) szerint Nagy-Korsa Judit kifordítva és végletesen látja a dolgokat, a kuratórium egyfajta szűrő. Néha előfordul, hogy nem érkeznek egy adott díjra jelöltek, mivel nem szeretnének kellemetlen helyzetbe kerülni, ezért született a módosítás.

Tompa Sándor (DK) kérdést tette fel: ki döntötte el, hogy Eger kezdeményezésével kerékpárutat építenek a két város között, aminek keretében Bükkszentkereszten kerékpáros pihenő épülne? Ezt támogatják, de kérdés, hogy nem kellett volna-e ennek a nyomvonalnak a koncepcióját a közgyűlésnek megtárgyalnia? Erről tájékoztatást kért.

Nagy-Korsa Judit szerint erős az a jogosítvány, amit a kuratórium kap. Nem a kuratóriumnak kell embereket jelölni, hanem a miskolciaknak.

Pfliegler Péter alpolgármester elmondta, a kerékpárút Eger által kezdeményezett és megvalósítandó projekt, amit véleménye szerint a miskolci közgyűlésnek nem kellett megtárgyalnia. Pozitívumként említette meg, hogy épül a Nyékládháza, Mályi, Kistokaj, Miskolc közötti kerékpárút, ami kapcsolódik a szirmaihoz. Kézzelfogható közelségbe kerül, hogy valaki elindul Nyékládházáról kerékpárral és Miskolcon keresztül eljuthat Egerbe. Ez pedig komoly turistacsalogató lehetőség lehet, így örömére szolgál Miskolcnak, hogy Eger kezdeményezte ezt a projektet.

kozgyules_141218ml_01.jpg

Fotó: Mocsári L.

9.28. | Költségvetés és gazdálkodás

A közgyűlés elsőként a költségvetésről és gazdálkodásról szóló előterjesztéseket tárgyalta. Ezek: Javaslat az önkormányzat 2014.évi költségvetéséről szóló 5/2014. (III. 10.) önkormányzati rendelet módosítására (III. negyedéves korrekció), Javaslat a 2015. évi átmeneti gazdálkodásról szóló önkormányzati rendelet megalkotására, Javaslat az egyes adózást érintő rendeletek módosításáról szóló rendelet megalkotására, Javaslat a 2015. évi ellenőrzési terv megállapítására.

Farkasné Hadházi Ildikó, a gazdálkodási főosztály vezetője elmondta, a költségvetési és az átmeneti gazdálkodási előterjesztés tartalmát is a törvény írja elő. A költségvetés teljesülése kapcsán át kell tekinteni a negyedéveket, míg az átmeneti gazdálkodásról szóló rendelet azt az időszakot szabályozza, kezeli, amíg megalkotja a grémium a következő évi költségvetési rendeletet.

Képes Lóránd, az adóosztály vezetője hozzátette, az idegenforgalmi adó módosítására magasabb rendű jogszabály miatt van szükség, ami tartalmazza például, hogy a vakoknak és gyengénlátóknak nem kell idegenforgalmi adót fizetni. Január 1-jétől a bankkártyás fizetés lehetőségét is biztosítani szeretnék az osztálynál a hivatalban. A telekadót fizető körből kikerülnének azok a cégek, melyek alkalmazottakat foglalkoztatnak.

A napirendek vitájában Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetője elmondta, egy rossz költségvetést nehéz korrigálni, ez ugyanis nem szolgálja a város érdekeit. Mivel hiány van a költségvetésben, hiteleket akar az önkormányzat felvenni.

Kriza Ákos polgármester megjegyezte, jelenleg Miskolc adóssága nulla forint, így nem is érti, miről beszél Jakab Péter.

Simon Gábor (MSZP) szerint azért nincs tartozása a városnak, mert egy bank sem ad hitelt Miskolcnak. A bevétel 49,5 milliárd, míg a kiadás 63,5, így egy hatalmas lyuk tátong a kettő között, 14 milliárd forint hiányzik ahhoz, hogy a költségvetésben elfogadott tételeket a város ki tudja fizetni.

A város gazdálkodása stabil, nőnek a bevételek, a fejlesztések mennek tovább, egyre több cég fejleszt – hívta fel a figyelmet Kriza Ákos.

Amit négy éve megígértük, azon az úton haladunk tovább, mondta Soós Attila, a Fidesz frakcióvezetője. Ez egy stabil, jól tervezett, átgondolt, stabil és valódi számokat tartalmazó tervezet, tette hozzá. Az elért eredményeket mutatják a városban megvalósult beruházások, befejezték azokat, amelyeket az előző városvezetés nem tudott, miközben munkahelyeket teremtenek, nőnek az adóbevételek. A kiadásokat aszerint tudják tervezni, ahogy a bevételei is alakulnak a városnak. Több jut városüzemeltetésre, az óvodákra, iskolákra, hulladékkezelésre, közrendre, közbiztonságra, ez olvasható ki ebből a költségvetésből. A Salkaházi-programmal azokra az emberekre is tudtak gondolni ezzel a költségvetéssel, akikre az előző városvezetés nem.

Pakusza Zoltán (Jobbik) megjegyezte, évente 1430 fővel csökken a város lakossága, az elmúlt évek adata megfelel a szocialista városvezetés alattinak. A város öregszik, a munkanélküliek száma ugyan csökkent, de, ha ezt a csökkenő lakosságszámhoz viszonyítjuk, akkor valójában ugyanakkora.

Tompa Sándor (DK) arra hívta fel a figyelmet, hogy belső ellenőrzéssel fogják vizsgálni az elmúlt négy évben hozott döntések hatását, és ez majd bizonyítja, hogy nem olyan jó a helyzet, mint azt Soós Attila mondja.

Farkasné Hadházi Ildikó a vita végén elmondta, négy éve hallják a kritikákat. 2010-ben zárolásokkal kellett kezdeni és a szállítói kifizetések átütemezésével, hogy működni tudjon a város. Mostanra zökkenőmentesen működik, többletfeladatokat lát el, ugyanakkor többletforrást juttatott az egyes területeknek. Felhívta a figyelmet több mellékletére, táblázatára a költségvetésnek, melyek bizonyítják, hogy nincs hiány, és saját forrásból biztosítják a fejlesztésekhez is az önerőt, nem vesznek fel hitelt. A működés egyensúlyban van, miközben olyan többletfeladatokat is ellátnak, amelyek korábban nem voltak a város feladatai között, mint például a kéményseprés. Az óvodapedagógusoknál is elindult az életpályamodell, míg a dajkák bérkiegészítésére a város teremtette meg a forrást.

Kiss János alpolgármester elmondta, újfajta gazdaságpolitikát építettek az elmúlt négy évben és ezt viszik most tovább. Takarékos és kiszámítható költségvetést fogadtak el, ez biztosítja az egyensúlyt. Nincs működési hiány, nem is lehet, hiszen ezt nem engedi a jogszabály. Többet tudtak fordítani például közbiztonságra, ez így lesz 2015-ben is. De a szociális biztonságra, a nyomortelepek felszámolására sem fogják sajnálni a forrást. Szakítottak a látványberuházásokra összpontosító szocialista várospolitikával, fenntartható beruházásokat finanszíroznak csak: ipari parkokat, kutatásfejlesztést, bevételt generáló turisztikai beruházásokat. A hitelpolitikában is sokkal jobbak, már csak azért is, mert az önkormányzatok hitelét átvette a kormány, de helyben is másképp gondolkodnak. Csak abban az esetben terhelik hitellel a várost, ha látszik, hogy az adott beruházás bevételeket generál, amiből ez finanszírozható.

kozgyules_141218ml_05.jpg

9.16 | Napirendre vétel

A közgyűlés napirendjére vette a javaslatban szereplő előterjesztéseket, és döntött arról, hogy összevontan tárgyalja az önkormányzat gazdálkodásával és a költségvetéssel, az önkormányzat működésével, a közterülettel és közrenddel, az ingatlangazdálkodással, a városüzemeltetéssel, illetve a pályázatokkal és önkormányzati szerződésekkel kapcsolatosan előterjesztéseket. Zárt ülést a közgyűlés végén tartanak.

kozgyules_141218ml_10.jpg

Az ülés előtt írtuk:

Foglalkoznak a képviselők az idei költségvetés módosításával, de a 2015. évi átmeneti gazdálkodásról szóló önkormányzati rendeletet is megalkotják. Dönthetnek új közterületi elnevezésekről, illetve Egressy Béni szobrának állításáról, de egy házi gyermekorvosi körzet megszüntetése és a labdarúgócsapatot működtető Diósgyőr FC Kft.-vel megkötött támogatási szerződés meghosszabbítására vonatkozó javaslat is napirendre kerül.

Ingatlanok átadása, pályázatok, és a közterületi térfelügyeleti kamerarendszer megfigyelési pontjainak bővítése is szerepel a sürgősségi napirendek között. Az összesen huszonöt javaslat megtekinthető itt.

 

Hír rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
Stabil a költségvetés, folytatódnak a fejlesztések - videóval
Címlap lead: 
Tárgyaltak a költségvetésről, döntöttek többek között az Egressy-szobor felállításáról és a városi díjkuratóriumról is. Első rendes, és egyben ez évi utolsó ülését tartotta Miskolc város ősszel megválasztott közgyűlése. A testület következő ülését február 12-ére hívta össze Kriza Ákos polgármester.
Elsődleges hír rovat: 

Ismét megmérkőztek az ifjú szónokok

Lead: 
Hetedik alkalommal szervezte meg Miskolc városa és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Miskolc Város Ifjú Szónoka versenyt péntek délután.
Törzs: 

A verseny célja az anyanyelvi műveltség és a szónoki képességek fejlesztése, továbbá felkészítés az esetleges közéleti szerepvállalásra – hangsúlyozta Szitás Benedek, a jogi kar retorikatanára, aki a verseny elindításának kezdeményezője volt. Hozzátette, az idei verseny témáját a debreceni színház 1865-ös avatása adta, melyen a Bánk Bánt játszották. Gertrudis szerepét Laborfalvi Róza játszotta, aki férje, Jókai Mór prológusát is felolvasta az előadás előtt: „Egy kincse van minden nemzetnek adva. Míg azt megőrzi híven, addig él. E kincs neve: az édes anyanyelv”… A versenyfeladatban tehát az anyanyelvről kellett beszélni négy perces, szabadon előadott beszédben. Külön értékelte a zsűri, ha valamilyen helyi, miskolci kötődés is szerepelt benne.

szonok_verseny_141212ml_03.jpg

Fotó: Mocsári L.

Kezdetektől támogatjuk ezt a versenyt, mert fontosnak tartja a város - mondta Kiss Gábor alpolgármester. A jó kommunikációnak kiemelt szerepe van a jogi pályán, de más szakmában is fontos. Az iskolákban egyre kevesebb a szóbeliség, ezért lényeges, hogy a diákok életében nagyobb hangsúlyt kapjon a szép magyar beszéd, emelte ki.

Nem hallani a közéletben szép szónoklatokat, ezért fontos a miskolci verseny, vagy a 16 éve életre hívott Kossuth Lajos Szónokverseny, hangsúlyozta Koltói Ádám docens, a zsűri elnöke. Emellett a vita kultúrája is hiányzik, ezért szándékukban áll egy olyan versenyt indítani, amelyen ebben mérkőznének meg a fiatalok. „Hátha felnő egy olyan nemzedék, amely tud becsülettel szólni, szépen és tisztelve a másikat” – tette hozzá a docens.

szonok_verseny_141212ml_06.jpg

A verseny előtt Csák Csilla, a jogi kar dékánhelyettese felhívta a fiatalok figyelmét a Primus ösztöndíjra, amit abban az esetben nyerhet el a verseny díjazottja, ha a karon tanul tovább. Külön köszönetet mondott a középiskolai felkészítő tanároknak, akik nem kímélve a fáradságot megismertették a fiatalokkal a retorikát. Szitás Benedek felolvasta Grétsy László köszöntőlevelét, majd mikrofonhoz állt az első versenyző.

A beszédeket négy szempont alapján bírálták el: a tiszta, magyar beszéd, a beszéd megfelelő tagolása, a logikus érvelés, és a meggyőző előadásmód; természetesen e négy értékelési szemponton túl fontos szerepet kapott az összhatás is. Új elemként az idei versenyen a helyszínen kiosztott témából kellett 2-3 perces rögtönzött beszédet tartani.

szonok_verseny_141212ml_13.jpg

Az idei megmérettetésre 12, nem csak végzős diák jelentkezett; zömében a városból (Andrássy, Fényi, Földes, Kandó), de a megye más részeiből is (Irinyi János Református Szakközépiskola, V. István Szakközépiskola és Gimnázium).

A verseny zsűrije volt: Koltói Ádám docens, az Országos Kossuth Lajos Szónokverseny zsűrijének állandó tagja, Csák Csilla, a jogi kar dékánhelyettese, Óvári Zsuzsanna, a polgármesteri hivatal humán főosztályának vezetője, Solymosiné Csögör Réka, a hivatal humán stratégiai referense és Szitás Benedek, a jogi kar retorikatanára.

Tanácskozási joggal rendelkező tagokként volt jelen Buvári Márta, a „Bárczi Géza” Kiejtési Alapítvány alapító kuratóriumi tagja és Gavlik István, a „Kossuth Szövetség” örökös, tiszteletbeli elnöke. 

Hír rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
Ismét megmérkőztek az ifjú szónokok
Címlap lead: 
Hetedik alkalommal szervezte meg Miskolc városa és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Miskolc Város Ifjú Szónoka versenyt péntek délután.
Elsődleges hír rovat: 

A listás képviselők is átvették a megbízólevelüket

Lead: 
Kedden átvették a megbízólevelüket azok a miskolci, önkormányzati képviselők is, akik kompenzációs listáról jutottak be a városi közgyűlésbe.
Törzs: 

kepviselok_kompenzacios_141028ml_29.jpg

Az újonnan megválasztott képviselők általában egyszerre veszik át a megbízólevelüket, azonban a múlt héten a területi képviselők megbízólevél átadóján még nem volt végleges a képviselők listája. Ennek az volt az oka, hogy a 6-os választókörzetben Varga Gergő megfellebbezte az eredményt, ezért az még nem volt jogerős. Így azonban a kompenzációs lista sem volt még véglegesnek tekinthető.

kepviselok_kompenzacios_141028ml_05.jpg

Közben a fellebbezést elutasították, így már nem maradt akadálya annak, hogy a nyolc, kompenzációs listáról bejutott képviselő is átvehesse megbízólevelét.

A megjelenteket Orosz Gábor, a Választási Bizottság elnöke köszöntötte a városháza közgyűlési termében, ahol a képviselők majd a munkájukat is végzik. Megköszönte a Helyi Választási Iroda munkáját, amelyet gyakran éjszakába hajlóan végeztek közösen.

kepviselok_kompenzacios_141028ml_07.jpg

Ezt követően rövid áttekintést adott arról, hogy mi is történt a helyi választás menetében, és miként alakultak ki a listás helyek. A töredékszavazatok száma alapján a hat listát állított szervezet közül három részesült a nyolc képviselői helyből. Egyet kapott a Fidesz-KDNP, melyet Soós Attila tölt be.

kepviselok_kompenzacios_141028ml_16.jpg

Hármat a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a párt színeiben Jakab Péter, Badány Lajos és Révész Péter lett képviselő. Míg az MSZP-DK-Miskolci Lokálpatrióta Egyesület listájáról Földesi Norbert, Nagy-Korsa Judit, Simon Gábor és Tompa Sándor lett a grémium tagja.

kepviselok_kompenzacios_141028ml_23.jpg

A tájékoztatás után egyenként adták át a megbízóleveleket, mely után a képviselőknek szignójukkal is igazolniuk kellett az átvételt, majd pezsgős koccintással gratuláltak egymásnak a közgyűlési terem előterében. Így véglegessé vált, hogy a közgyűlés 28 tagjából 17-en a Fidesz-KDNP tagjai, 6-an az MSZP-DK-Miskolci Lokálpatrióta Egyesület által támogatott képviselők, míg 5-en a Jobbik színeiben politizálnak majd.

Hír rovat: 
Bélyegkép: 
Korhatáros: 
Nem
Reklámmentes: 
PR cikk: 
Forrás: 
Címlap cím: 
A listás képviselők is átvették a megbízólevelüket
Címlap lead: 
Kedden átvették a megbízólevelüket azok a miskolci, önkormányzati képviselők is, akik kompenzációs listáról jutottak be a városi közgyűlésbe.
Elsődleges hír rovat: