|
2015. december 22. 16:01
|
frissítve: 2015. december 23. 16:56
A Miskolci Ju-Jitsu Egyesület címvédőként vett részt a Global Grappling Liga évzáró versenyén, Szegeden. Az 5 danos mester, Mellik Béla irányításával szereplő csapat 15 aranyéremmel zárt. A verseny legeredményesebbje egy miskolci kislány, Soltész Alexandra lett, aki 3 arany és 1 bronzéremmel zárt.

Már a legkisebbek számára is kötelező, tradicionális köszöntéssel kezdődik az edzés a Miskolci Ju-Jitsu Egyesület Győri kapui edzőtermében. Az egyesület 26 fős csapata, a pályakezdő harcosoktól kezdve a legnagyobbakig, nemrégiben a Global Grappling Liga évzáró viadalán vettek részt Szegeden. Mellik Béla ismertette, a legifjabb korosztály, vagyis hétéves kortól a szeniorokkal bezárólag indítottak versenyzőt – a legidősebb 35 éves volt.

- Nagyon nagy büszkeségünkre rengeteg, 15 aranyérmet szereztünk! Emellett 14 ezüstöt és 12 bronzot nyertünk, tehát hagytunk a többieknek is, de igyekeztünk mindent elhozni, amit csak lehetett – fűzte hozzá a mester.

De még ebből a parádésan szereplő együttesből is kiemelkedett a lányok és a fiúk versenyét is megnyerő miskolci kislány, Soltész Alexandra, aki 3 arany és 1 bronzéremmel zárta a szegedi évzáró viadalt. Alexandra az úgynevezett gyermek 1-es kategóriában versenyzett, ahol már például karfeszítés és leszorítás is megengedett.

- Szeretem az ilyen sportokat. Lehet, hogy azt mondják, ez a lányoknak nem való, de nekem jó, én nagyon szeretem – mondta.

Az ifjú bajnoknő érmeinek történetét, azt, hogy ő miért szereti a küzdősportokat, maga az érintett meséli el, a Miskolc Televízió jövő évi első Sportpercek magazinjában, január 5-én, kedden fél héttől.