2024. június 03. Klotild
Az egyediről és a zsánerek erejéről a Heaven Street Sevennel
minap.hu
|
2015. április 12. 14:56
|
frissítve: 2015. április 13. 19:54
Manapság talán kevésbé van jelen a zenekaroknál a kísérletezési szabadság, mint a ’90-es években – véli Szűcs Krisztián. A Heaven Street Seven tagjaival búcsúturnéjuk első állomásán, miskolci koncertjük előtt beszélgettünk. Természetesen ezúttal is kedveskedtünk egy kis meglepetéssel a zenészek számára.

Ahogy korábban a Kiscsillag esetében, úgy a Heaven Street Seven zenészeit is 15-20 évvel ezelőtti képekkel lepte meg a Miskolci Napló fotósa, Mocsári László.

„Nagyon jók a képek, megmondom őszintén, könnybe lábad a szemem ezeket a fotókat látva” – nézegette a többségében fekete-fehér felvételeket Szűcs Krisztián, a HS7 frontembere, és Takács Zoltán Jappán, aki elmondása szerint akkoriban még az iskolapadot koptatta.

A képek természetesen nosztalgiázásra sarkallták a Helynekemben pénteken fellépő zenészeket. Szűcs Krisztián elmondta, akkoriban gyakorlatilag „semmilyen infrastruktúrája nem volt – főleg – az underground zenélésnek”. „Mindenki azt csinálta, amit akart, különösebb tétje nem volt, nagyjából haveri alapon mentek a dolgok”. Hozzátette, ma már azért sokkal komolyabb a hazai zeneipar.

hs7_helynekem_150410ml_9.jpg

– Akkoriban sokkal szerteágazóbb kísérletezés zajlott, és 18-20 éves fiatalok sokkal bátrabban vágtak bele olyan dolgokba is, amikről tudták, hogy halálra vannak ítélve. Azt csinálták azonban, amit akartak. Ma már sokkal reálisabban látják a dolgokat a fiatal zenészek, és egyből van egy koncepciójuk, ami mentén felépítik a zenekarukat. Ez egyrészt fejlődés, másrészt viszont a játék, a kísérletezési szabadság kicsit kevésbé van jelen náluk, mint 20 évvel ezelőtt – fogalmazott Szűcs Krisztián.

Takács Zoltán Jappán szerint az a fajta tudatosság, ami most jellemzi a zenekarokat, a kreativitás rovására megy.

hs7_helynekem_150410ml_15.jpg

„Mielőtt még eljutnának odáig, hogy csinálnak valami egyedit, olyat, ami kirí a többi közül, már eleve bekorlátozzák magukat azzal, hogy hasonlítani akarnak valaki máshoz” – fogalmazott. Hozzátette: ma ugyan van 10-15 olyan zenekar hazánkban, amelyik bárhol a világon megállná a helyét, viszont semmivel sem többek, mint azok, akikre hasonlítani akartak.

A zenészekkel készült hosszabb interjút hamarosan a Miskolc Televízió kulturális műsorában is meg lehet majd tekinteni.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat