2024. május 07. Gizella
„Az ember akkor sikeres, ha úgy érzi, értéket teremt”
minap.hu
|
2016. május 25. 09:07
|
frissítve: 2016. május 26. 11:07
Miskolc Város Építészeti Alkotói díját vehette át a város napján Molnár Gábor építész.

molnargabor_zeroenergia_150522_ja_21.jpg

Molnár Gábor 1979-ben született. Fiatalon számítástechnikai vállalkozásba kezdett, ügyfél-centrikusságukkal, kedvező áraikkal népszerű szaküzletet alakítottak ki. Sikeresen részt vettek a Sulinet programban, majd bővítették a szolgáltatásokat és telekommunikációs és biztonságtechnikai rendszerek kiépítésével kezdtek foglalkozni.

Önkormányzatok, iskolák, teleházak, és más nagyobb létesítmények rendszereit építette ki. 2009-ben elkezdett intenzíven foglalkozni kis energiafelhasználású családi házakkal. A testvérével 2010-ben felépítették az első ügyfelük kis energiafelhasználású családi házát, 2012-ben már saját beruházású kétlakásos társasházat építettek, majd 2013-ban egy háromlakásosat. Azóta mintegy 20 energiatakarékos házat építettek, melyekkel eddig közel 250 000 kWh-át takarítottak meg. 2014-ben egy uniós támogatás keretein belül új telephelyet alakítottak ki.

zeroenergias_haz_150522_ja_3.jpg

Továbblépve az alacsony energiafelhasználású házakról, építettek zéróenergiás, azaz rezsimentes lakásokat is. Egyedi szerkezeti és épületgépészeti rendszereiket a szakma elismeri. Folyamatos képzések után, Molnár Gábor mára az energiatakarékos házak specialistája lett. Rendszeresen tart előadásokat, tanulmányokat készít, kutatás-fejlesztést végez, mindezt energiatakarékos és rezsimentes épületek témakörben. Egyedi épületszerkezeti és gépészeti rendszereket sikerült összeállítania. Megfizethető áron prémiumkategóriás és minimális energiafelhasználású családi házakat építenek vállalkozásával. 2016-ban kezdtek bele egy innovatív kutatásba, hogyan lehetne a nap hőenergiáját passzív módon eltárolni a téli napokra. Így energiaszolgáltatótól mentes, ingyenesen működő (“zeróenergiás”) rendszert akarnak kialakítani.

A kutatás tanulmányszinten van, egy éven belül felépülhet az első ilyen ház. 2013-ban a “Környezetbarát ház” helyi pályázaton első helyezett lett a saját passzívházuk. 2015-ben KIVÉT-PHA Minősített Passzívház Szakember címet szerzett a Passzívház Akadémián. Ezzel bekerült a Passzívház Szaknévsorba is. A UPC Business Nagydíj első helyezettje lett a vállalkozása, a nagydíj összegét a napenergia tárolás kutatómunkájába fektette. 2016-ban a Példakép Alapítvány “Az év példaképe” választáson a Magyar Nemzeti Bank Különdíjával díjazta. Az alapvető társadalmi kötelezettségünkhöz a környezetvédelemhez nagymértékben járul hozzá a rendszereivel, és küldetésének is tartja, hogy népszerűsítse a környezetbarát megoldásokat, nem csak az építkezésekben, hanem azon túl is. Rendszeresen tart ingyenes előadásokat az Ökológiai Intézetben, környezetvédelmi témában.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat