Bekő Balázs: „Ha félméteres hó esik, akkor is le kell győzni a Békéscsabát”
|
2015. december 07. 17:28
|
frissítve: 2015. december 09. 16:38
Bár egyenrangú ellenfele volt az Újpestnek a DVTK, de a 3 pontot végül a lila-fehérek szerezték meg. Pedig talán most szerepeltek a legjobban a piros-fehérek Bekő Balázs irányítása alatt, de ezúttal is a jobb helyzetkihasználás döntött.

A feketemezes DVTK komoly gólszerzési lehetőségével indultak a helyzetek a 12. percben, de Novothny Somát az utolsó pillanatban még szerelni tudták. Aztán a 33. percben, tulajdonképpen az első kapura lövéséből gólt ért el az Újpest: a szabadrúgást Bardhi lőtte a hálóba (1-0).

Forrás: ujpestfc.hu

Komoly erőket mozgósított az egyenlítésért a DVTK, ami az 53. percben sikerült is. Koman ívelését Novothny fejelte a kapuba (1-1).

A 67. percben Andric estében leadott belsőzését hárította Rados, majd a másik kapu előtt először Novothny, majd Bacsa kísérlete is elakadt komoly gólhelyzetben. Majd a 88. percben, a szerencsét sem nélkülöző újpesti akció végén Diagne alakította ki a végeredményt: Újpest – DVTK 2-1.

– Egy adok-kapok mérkőzés volt, amiből – mint ebben az évben oly sokszor – rosszul jöttünk ki – összegzett Novothny Soma. – Kihagytuk a szinte ordító üres kapus helyzetet, előtte pedig Balajcza védet pont az én lövésemnél. Ha az bemegy, akkor úgy gondolom, teljesen máshogy alakul a mérkőzés. De nem ment be…

Így pedig hosszú ideje nem tudott győzelemnek örülni a csapat és a szurkolótábor. Éppen ezért az évzáró bajnokin, szombaton a Békéscsaba ellen, nagyon fontos lesz a 3 pont megszerzése.

– Ezt a meccset, bármi történik is, ha félméteres hó esik le, akkor is meg kell nyerni – szögezte le Bekő Balázs vezetőedző.

Az Újpest – DVTK-t követő értékeléseket a Miskolc Televízió keddi sportműsorában láthatják majd, a teljes mérkőzést pedig csütörtökön 19.30-tól tekinthetik meg a sportbarátok.