|
2014. december 09. 22:14
|
frissítve: 2014. december 11. 06:15
Habár a Jegesmedvék jobban játszottak, sokkal több helyzetük volt, a Debrecen mégis elvitte a három pontot Miskolcról.

A mérkőzés elején mindössze 19 másodpercet kellett várni az első helyzetre, ekkor többen is lőttek közelről, de végül csak a kapuvasat sikerült eltalálni. A 6. percben a saját harmadukban adták el a korongot a hazaiak, és ebből Könczei lőtt gólt (0-1). A 11. percben – emberelőnyben – egyenlített a Miskolc, Nagy közelről kotorta be a korongot a hálóba. A kapu mögötti álló játékvezető azonnal befújta a gólt, majd mégis videózni kezdtek, de ennek végén másodszor is megadták a találatot (1-1). Ezután már fölényben játszottak a Jegesmedvék, sorra alakították a helyzetek, de vagy pár centivel elvétették a kaput, vagy Borodin védett.

A második harmad miskolci támadásokkal indult, eredmény nélkül. A 4. percben elváltották magukat a hazaiak, így egy hosszú indítással Berta léphetett ki egyedül, de szólója végén Bálizs remekül védett. A 7. percben emberelőnyben játszhattak a Macik, nem akármilyen tűzijáték rendeztek, több gólt is lőhettek volna, de végül Boyle kék vonalas bombájába akadt meg a felső sarokban (2-1). A harmad további részében állandósult a hazai fölény, a közönség többször is felhördült a kihagyott helyzetek kapcsán, de nem sikerült megszerezni a harmadik gólt. A debreceniek csak ritkán jutottak el a hazai kapuig, de ilyenkor Bálizs a helyén volt.

Minap-archív fotó: Juhász Á.

A harmadik harmadból egy perc telt el, amikor egy kapu előtti kavarodás végén a vendégek örülni kezdtek, a játékvezetők pedig ismét a videózás mellett döntöttek, és megadták Dancsfalvi gólját (2-2). A 3. percben egymás után három nagy bravúrt mutatott be Borodin. Nyomott a Miskolc, ám a sárga-feketék egymás után hagyták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A 12. percben Csíki a kapu rántotta le Nagyot, majd Borodin nemes egyszerűséggel hasba rúgta a jégen fekvő miskolci támadót – ritka sportszerűtlen jelenet volt! –, és ezért csak két percet kapott. A kétperces kettős előnyt a Macik nem tudták kihasználni. A 15. percben Voronov kék vonalról megeresztett lövése a jobb alsó sarokba vágódott (2-3). Szűk két perccel a vége előtt Ladányi lőtt közelről a kapuba (2-4).

A mérkőzés nagy részében felborult a pálya – a lövési arány 39-18 volt a Miskolc javára! –, ám amíg a Jegesmedvék rengeteg helyzetet hagytak ki, a vendégek kevés lehetőségükkel jól sáfárkodtak és megnyerték a mérkőzést.

Eredmény:
Miskolci Jegesmedvék - Debreceni HK 2-4 (1-1, 1-0, 0-3)
Miskolci jégcsarnok 800 néző
V: Kincses, Sós, Kormos, Soós
Gól: Nagy, Boyle ill., Könczei, Dancsfalvi, Voronov, Ladányi
Kiállítás: 4 perc illetve 14 perc
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P. Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
Debreceni HK: Borodin – Emelianov, Csíki, Ladányi, Sadikov, Hári, Könczei, Voronov, Wéber, Dancsfalvi, Gart, Okos, Berta, Prakab, Barabás, Vaszjunyin, Kaskov, Sijka, Tőkési, Tőke(k). Edző: Jevgenyij Muhin.

Majoross Gergely: - Ma nem voltunk elég élesek, emiatt a rengeteg helyzetünket nem tudtuk kihasználni, valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A Debrecen hősiesen küzdött, gratulálok nekik.

Jevgenyij Muhin: - Nagyon jó mérkőzés volt, tele érzelmekkel. Sok helyzet volt mindkét oldalon, és örülök, hogy a harmadik harmadban meg tudtuk fordítani az állást.