A kettévágott kutyatetem volt az első, amire rábukkantak Sajószentpéter határában. Majd az állatvédők további kilenc, brutálisan megcsonkított harci kutyát találták, de volt köztük németjuhász és puli is.
„Valószínű, hogy ezeknek a tettesei köztünk vannak!” – mondták a helyiek, akik sejtik, melyik család lehet a tettes. A település szélén rendszeresen rendeznek kutyaviadalokat. Az ebek valószínűleg a felkészülés áldozatai lettek.
Sajnálatos módon nem ez volt az első állatkínzásos eset Sajószentpéteren. Ezt megelégelve szerveztek tüntetést a helyi civilek. Sokan kutyájukkal együtt érkeztek. Csizmadia Friderika osztva úgy fogalmazott: aki ilyet tesz, az nem való emberek közé, hiszen ha az állatokkal ezt csinálja, bárki mással is megtehetné.
A szervezők beadványt is készítettek. Ennek aláírásával az állatvédelmi törvény szigorúbb betartatását szeretnék elérni. Sári Krisztina szervező elmondta, azt várják, hogy minél többen aláírják a beadványukat. Hozzátette, szeretnék a lakosság és a városvezetés figyelmét is felhívni ezekre a problémákra.
Állatvédelem tekintetében évtizedes elmaradása van Magyarországnak. Egyed Zsolt már a BTK szigorításáról beszélt. A jobbikos képviselő szerint ma Magyarországon az állatkínzásos esetek 92 százalékában csak felfüggesztett börtönt vagy pénzbüntetést kapnak az elkövetők. Az állatvédők szeretnék elérni, hogy akár 8-10 évre is be lehessen zárni azt, aki bánt egy állatot.