|
2018. október 27. 19:21
|
frissítve: 2018. október 29. 14:30
Nagy érdeklődés övezte a Diósgyőr–Ferencváros mérkőzést a labdarúgó NB I 12. fordulójában. Az első helyen álló zöld-fehérek a 47. percben már 4-0-ra vezettek Miskolcon, Böde Dániel mesterhármast szerzett. Branko Mihajlović büntetőből szépített a 71. percben.

Az éllovas ferencvárosiak az elmúlt fordulóban veszítettek el veretlenségüket, miután a Puskás Akadémia otthonában 1-0-ra kikaptak. A zöld-fehérek ráadásul azt megelőzően otthon játszottak 2-2-es döntetlent a Debrecennel. A DVTK viszont erős hullámvölgyben van, a mérkőzést megelőzően a miskolci gárda hat forduló óta nem nyert, legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén még pontot sem szerzett, bár egyszer sem játszott alárendelt szerepet. Az Újpesttől és a Viditől házigazdaként, a Honvédtól vendégként szenvedett vereséget minimális különbséggel.

Mindkét csapat előtt fel volt adva tehát a lecke, hogy javítson az elmúlt hetek nem túl fényes teljesítményén, amelyhez a hangulat adva volt Diósgyőrben. Mindkét oldalon hatalmas támogatást kaptak a játékosok a szurkolóktól, igazi futballhangulat uralkodott Miskolcon. A vendég drukkerek csak a 14 kocsiból álló különvonattal 1100-an mentek a rangadóra, s már a Keleti pályaudvaron félelmetes hangulatot teremtettek.

Ennek megfelelően az első percekben egymásnak estek a csapatok, nagyon jó volt az iram. A 3. percben Davide Lanzafame jó helyzetből a sorfalba rúgta a szabadrúgást, majd a másik oldalon bal oldali beadást követően Dibusz Dénesnek kellett kiöklöznie a labdát. Nem sokkal később a ferencvárosi szöglet után Tajti Mátyás kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, de Berke Balázs játékvezető továbbot intett, majd Branko Mihajlovics felszabadított. A 10. percben Marcel Heister szerezhette volna meg a vezetést, de hiába lőtt 11 méterről, Dusan Brkovicson lelassult a labda, így sikerült felszabadítani. Két perccel később a Diósgyőr is jelezte, hogy a pályán van, Martin Juhar viszont csak az oldalhálót találta el.

A 18. percben Böde Dániel esett nagyot két hazai védő között a tizenhatoson belül, de ezért sem járt büntető. A félidő közepén előbb Ivan Petrjak beadása után Lovrencsics Gergő lövését blokkolták, majd a kontrából a DVTK kerülhetett volna előnybe: Szergij Sesztakov adott be a balról, Márkvárt Dávid nem jól találta el a labdát, amely így lett jó Vernes Richárdnak, aki közelről fejelt, de az előtte álló védőt találta el.

Fotó: Beregi László/ minap.hu

Ami az egyik oldalon nem ment be, az a másikon igen, a Fradi a 26. percben büntetett: Heister bal oldalról érkező lapos beadását Antal Botond ütötte éppen Böde Dániel fejére, ahonnan a hálóba pattant. (0-1) A kapott gól felrázta a miskolci együttest, gyors egymás utánban két hatalmas ziccert is rontott a DVTK. Előbb Sesztakov beadását Vernes az ötösről a bal felső mellé fejelte Leandro mellől, majd Juhar lőtt balról, a labda alig suhant el a hosszú alsó mellett.

A Fradi viszont szinte minden helyzetét kihasználta, így a 40. percben már három góllal vezetett. A 37. percben Bőle Lukács indítása után Böde Dániel 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, így megszerezte a vendég együttes, és saját maga második gólját. (0-2) Az újabb kapott góltól megzavarodott Diósgyőr védelem a 40. percben megint nem állt a helyzet magaslatán: Bőle jobb oldali szögletét a kapu elé csúsztatta fejjel Böde, majd Miha Blazicról Stefan Szpirovszki elé pattant a labda, aki közvetlen közelről nem hibázott. (0-3)

Az első félidő hátralévő idejében még egy hazai lövést jegyezhettünk fel, Tajti próbálkozása azonban jócskán mellé ment, így háromgólos ferencvárosi előnnyel vonulhattak a csaaptok az öltözőbe.

A második játékrésznek ugyancsak nagyon rosszul kezdődött a miskolci csapatnak: Lanzafame bal oldali beadása után Böde Dániel három méterről lőtt a bal alsóba, így mesterhármast szerzett 47 perc alatt. (0-4)

A folytatásban sem állt le a Fradi, de Antal két szép védésének köszönhetően nem kapott gyorsan újabb gólt a DVTK. Az 58. percben megint közel került a gólhoz az FTC, de a védőről lepattanó labdát Heister az oldalhálóba lőtte nyolc méterről. Ekkor már a hazai szurkolók is kifejezték az elégedetlenségüket.

A Ferencváros is visszavett a tempóból, a Diósgyőr pedig érhető módon minden hitét elvesztette, így barátságos labdázgatásba ment át az amúgy nemzetközi mércével is kiválónak mondható találkozó. A mesterhármast szerző Böde a 66. percben hagyta el a pályát, vastaps közepette. A 68. percben Florent Hasani lövése jelezte, hogy a DVTK azért még a pályán van, de hiába volt váratlan a próbálkozás, Dibusz magabiztosan védeni tudott.

A 71. percben a semmiből szépített a hazai csapat: diósgyőri szögletet követően Leandro nyúlt bele kézzel a labdába, a megítélt tizenegyest pedig Branko Mihajlovics magabiztosan értékesítette.

Ám hiába jött a szépítő találat, a Diósgyőr a hátralévő időben nem tudott komoly nyomást helyezni a Ferencvárosra - hiába voltak próbálkozásai -, Bőle révén a 80. percben a Fradi növelhette volna az előnyét, de a szélső közelről kapu mellé lőtt, majd az utolsó pillanatokban még egy lesgólig is eljutott a zöld-fehér klub. A Fradi így javítani tudott a PAFC elleni vereséget követően, míg a DVTK vesszőfutása tovább tart, már hét forduló óta nem nyert a miskolci együttes.