A kormány a kiküldött kérdőíveken elsősorban arra szeretne választ kapni a szavazópolgároktól, hogy fontos-e nekik a nemzeti függetlenség, fontosak-e számukra a rezsicsökkentés eredményei, és egyetértenek-e Brüsszel bevándorlás politikájával.
Az Európai Unió vezetői kezdettől fogva a multinacionális cégek érdekeit szolgálják, amennyiben a még nagyobb integráció felé, egy Európai Egyesült Államok felé terelnék az Uniót alkotó nemzetállamokat.
„Ideje azonban felismernünk, hogy ebben az esetben a multinacionális cégek érdekei nagyon nem egyeznek a mi érdekeinkkel” – jegyezte meg Csöbör Katalin.
A még jobban integrált Európa bizonyára csökkenti a világcégek adó és egyéb költségeit. A még jobban integrált Európában bizonyára erősebb lesz a világcégek érdekérvényesítése és így meg tudják majd torpedózni a nálunk rezsicsökkentésnek nevezett intézkedéseket.
Magyarul elérik majd az energia árának drasztikus növelését, aminek mi nagyon nem örülnénk, ezt talán nem is kell hangsúlyozni.
A még erősebb Európai vezetés már most kényszeríteni akarja a magyar kormányt, hogy fogadja el a Soros Györgyök és más bankárok és világcégek által szorgalmazott migránskvótát. A harmadik világból betóduló ember-áradatnak azonban legjobb esetben is a munkaerő árának csökkenése lesz a következménye.
„Ez pedig, nem kell mondanom, hogy a multiknak kedvez, a magyar munkavállalóknak meg nagyon nem kedvez, mert az ő fizetésük csökkeni fog ezzel” – egészítette ki a képviselő.
A rosszabb verzió a káosz, a polgárháború, később esetleg a nyílt háborúk kitörése.
A magyar kormány, ez most már túlzás nélkül állítható, az Unió vezetőivel ellentétben, messzire tekintően politizál. Nem csak az orráig lát, és nem csak a gyors hasznot lesi, mint mondjuk egy tőzsde spekuláns, vagy egy multicég, amelyik képes arra, hogy ha nem kap teljes adókedvezményt, akkor elbocsát mindenkit és kivonul az országból.
A spekulánsoknak és a multiknak azonban rengeteg a pénzük és nagy a befolyásuk az Unió vezetőire is.
„Ezért kell összefognunk, és harcolnunk ellenük először nekünk, magyaroknak, aztán a visegrádiaknak, aztán mindenkinek, aki felismeri a saját érdekeit.” – hívta fel a figyelmet Csöbör Katalin
Ezért fogalmazta meg a magyar kormány a szlogent, hogy állítsuk meg Brüsszelt, ami tömören, röviden mindazt fejezi ki, amit most elmondott a képviselő asszony.
„És ha mindezt megértjük, akkor nehéz egyet nem érteni ezzel a szlogennel!” – zárta tájékoztatóját Csöbör Katalin országgyűlési képviselő