2024. május 05. Györgyi
A diszkrét jóbarát
Mike György
|
2014. november 12. 15:30
|
frissítve: 2014. november 18. 10:22
November 11-én, kedden Petr Hájek, a Vaclav Klaus vezette cseh kormány egykori tanácsadója nagyon érdekes riportot adott az M1 híradójának. Gyakorlatilag figyelmeztette Orbán Viktort és kormányát: ha nem vigyáz eléggé, és ha továbbra is „engedetlen” lesz Brüsszellel és Washingtonnal szemben, akkor bármire felkészülhet. A fülét hegyező, megdöbbent olvasónak, ill. a televíziónézőnek rögtön eszébe jutnak a miniszterelnök tusványosi szavai, miszerint, most olyan korban élünk, amikor bármi megtörténhet.

Orbán Viktort tehát nem valószínű, hogy figyelmeztetni kell. Nagyon is jól tudja, hogy mire megy ki a játék. Tudta azt is, hogy mit fog kiváltani az a bizonyos „illiberális” jelző. Elég, ha arra gondolunk, hogy a minap tovább értelmezte egy interjúban a gondolatot, amikor azt mondta: vigyáznunk kell, hogy a liberális demokráciákban a túl sok liberalizmus nehogy a demokrácia kárára menjen.

De vissza Hájek keddi interjújához. A volt cseh tanácsadó világosan fogalmazott. A Nyugat, 2013-ban korrupciós botrányra hivatkozva, puccsal buktatta meg a cseh Necas-kormányt, amikor az ki akarta bővíteni a temelini atomerőművet, és a pályáztatás során Moszkvának megígérte, hogy becsületes versenyt fog biztosítani. Ez sértette az amerikai, ill. a nyugati érdekeket, mondta Hájek. Szerinte az amerikaiak azért robbantottak ki egy korrupciós álbotrányt, mert semmiképpen nem fogadták volna el az atomerőmű orosz bővítését. A cseh kormány ebbe bele is bukott és a bővítési projektet később törölték.

Petr Hájek szerint, aki tehát tudja, miről beszél, most Magyarországon is ugyanez a forgatókönyv kerül megvalósításra. Kirobbantanak egy olyan korrupciós ügyet (áfacsalások és a NAV), amely évekig húzódik, és ezzel feszültséget keltenek a társadalomban, és kialakítanak olyan csoportokat, amelyek a kormány távozását követelik.

A folyamat már el is kezdődött. A szerencsétlen pillanatban és szerencsétlen módon előhozott netadó ötlete soha jobbkor nem jöhetett a ballib oldalnak. Olyan embereket is ki tudtak vinni az utcára, akiket a kormány leváltásának szlogenjével soha nem sikerült volna. Ezzel valóban erőt tudtak demonstrálni, és az erő további csoportokat gondolkodtathat el. Minderre jön rá az elképesztő médiakampány. A balliberális véleményformálók hosszú évek kitartó agitációjával lassan el tudják fogadtatni a közvéleménnyel, hogy a médiában a kormány intézkedései nyomán elfogadhatatlan a jobboldal túlsúlya. Ezzel szemben véleményem szerint a túlsúly még mindig a baloldalon található. Elég olvasni, ill. nézni és hallgatni a következő helyeket a médiában: ATV, RTL, Klub-rádió, Népszava, Népszabadság, 168 óra, Figyelő, HVG.hu, Index, Origo, 444.hu, átlátszó.hu, galamus.hu, portfolio.hu, Magyar Narancs, Élet és Irodalom, stb, stb. Ezekben a termékekben napról napra, és a nap 24 órájában agresszív kormányellenes propaganda folyik, ami nem mellesleg a legfényesebb bizonyítéka a véleményszabadságnak, és tágabban a magyar demokráciának. Ezeket az állapotokat az egyiptomiakkal összehasonlítani, ahogy azt nemrégen Obama elnök tette, minimum elképesztő tájékozatlanságról vall, esetleg tudatosságról és akkor rosszindulatról.

godfrind1.jpg

A fent leírt játszmának az egyik főszereplője André Goodfriend úr, az Egyesült Államok Nagykövetségének ügyvivője. Goodfriend úr, a fentiek alapján talán nem meglepő módon, azután aktivizálódott, hogy a magyar kormány végleg elkötelezte magát az oroszok mellett a paksi bővítéssel kapcsolatban. A dátum sem mellékes, hiszen a balliberális ellenzék váltig hangoztatja, hogy Goodfriend úr jóhiszemű, lám, megvárta az önkormányzati választások végét, és csak az után lépett. Nem várta meg. Egész pontosan október 6-án tájékoztatta a magyar külügyi titkárt a kitiltottak listájáról, a választások pedig 12-én voltak. De e mellett menjünk el nagyvonalúan. Sokkal súlyosabb tény, hogy úgy vádoltak meg hat magyar állampolgárt korrupcióval, ill. adócsalással, hogy ehhez semmiféle bizonyítékot nem csatoltak. Jelen pillanatban ez sima rágalmazás. Lehet még belőle akármi, de egyelőre puszta rágalmazás. Az egyik érintett, Vida Ildikó a NAV elnöke, a minap, nem tudván magát tovább visszafogni, besétált az ügyvédjével az amerikai nagykövetségre és megkérte Goodfriend urat, hogy ugyan adja már át neki azokat a dokumentumokat, amelyek az amerikai vád alapjául szolgáltak. Nem kapott semmit. Sem szóban, sem írásban. Még mindig azt mondom, hogy lehet ebből az ügyből bármi. A jelen állás szerint azonban az amerikaiak, köztük André Goodfriend úr bizonyítékok nélkül rágalmaznak hat magyar állampolgárt, akik között szerepel a magyar adóhatóság négy felső vezetője, amikor korrupcióval vádolják őket.

Jelen pillanatban az amerikai vádakat legfeljebb úgy lehet megfogalmazni, hogy Magyarországon súlyos áfacsalással kapcsolatos bűnesetek fordulnak elő, és ezért a NAV vezetői a felelősők. Ami természetesen nem igaz. A labda az amerikai térfélen pattog, miközben a fent felsorolt baloldali médiából hömpölyög az alaptalan vádaskodás, a sunyi sejtetés, és a felelőtlen inszinuáció. És minderre tüntetéseket alapoznak!

Mr. Goodfriend! Várjuk a bizonyítékokat, és persze szorítunk Vida Ildikóéknak.

 

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat