|
2018. január 17. 21:13
|
frissítve: 2018. január 19. 12:31
Szerda este a DVTK Jegesmedvék együttesének vendége a Ferencvárosi TC jégkorongcsapata volt a Magyar Kupa elődöntőjében. A hazaiak magabiztos játékkal, fölényesen, 5-1-re nyerték a találkozót, biztosítva helyüket a Magyar Kupa döntőjében.

Forrás: dvtk.eu

Korongbedobást követően a szokásosnál lassabb tempóban veselkedtek neki a csapatok a küzdelemnek, amiről hazai oldalon Sakaris és Ruikka hiányzott különböző okok miatt. Kezdés után egyből sikerült magunkhoz ragadni a kezdeményezést, a játék főleg a vendég harmadban folyt, ám érdemi helyzetet nem sikerült kialakítani. Az első veszélyesebb vendég lövésre a 4. percig kellett várni: Németh lövését magabiztosan védte Adorján. Az ötödik percben Kulmala adott szép korongot Joe-nak, akinek távoli bombáját Sevela épphogy védeni tudta. A nyolcadik percben aztán megtört a jég: Miskolczi indította Kulmalát, aki magabiztosan a keresztvas alá bombázott (1-0). A harmad hátralévő részében a vendégek inkább a védekezésben voltak aktívak, így a játék a ferencvárosi harmadban folyt, a korong csak ritkán került ki onnan. A játékrészt egy áthúzódó hátránnyal fejeztük be.

Az áthúzódó hátrányt sikeresen kivédekeztük, ezt egy előny követte a huszonharmadik percben. Húsz másodperc telt el és ismét rezdült Sevela hálója: egy szép összjáték végén Colin Joe lövése akadt be (2-0). a huszonötödik perctől felélénkültek a vendégek, majd a huzonhetedik percben ismét előnyhöz jutottunk, amit ezúttal nem sikerült kihasználni. A játékrész második felétől egyre veszélyesebb vendég támadásokat láthattunk, egyre többször jutottak el a kapunk elé, ám Adorján állta a sarat, egészen a harmincharmadik percig, amikor egy védő lába között átcsúszó korongnak nem tudta útját állni, Németh szerezte meg a ferencvárosiak első gólját (2-1). A gól után sikerült magasabb fordulatszámra kapcsolnunk, aminek a harmincnyolcadik percben meg is lett az eredménye: Galanisz korongja akadt be Sevela hálójába (3-1). Nem kellett sokat várni a következő hazai találatra, egy kiállítás nyomán előnybe kerültünk, amit egy szép figura végén Galanisz értékesített egy másodperccel a harmad vége előtt, tovább növelve előnyünket (4-1).

Az utolsó játékrész nem hozott meglepetést. Rögtön az elején egy kiállítást követően két perc emberhátrányban kellett helytállnunk, ami sikerült is. A negyvenhatodik perc környékén a Magosi-Galanisz-Miskolczi sor nagy tűzijátékot rendezett Sevela kapuja előtt, csak a szerencsének köszönhették a vendégek, hogy a korong nem jutott túl a gólvonalon. A következő hazai találatra az negyvenötödik percig kellett várni: Joe kapott szép beadást Kulmalától, és bevarrta a korongot a ferencvárosi kapuba (5-1). A mérkőzés hajrájában a vendégek mindent beleadtak, hogy közelebb hozzák az eredményt, de hiába, pár távoli kísérlettől nem futotta többre, így maradt az 5-1-es eredmény a mérkőzés végéig, ezzel biztosítottuk helyünket a Magyar Kupa döntőjében.

Időközben az is eldőlt, hogy a Magyar Kupa elődöntőjének másik ágán az Újpest TE hosszabbításban 5-4-re legyőzte a MAC Budapest csapatát, így a szombati döntőt Miskolcon rendezik meg.

Eredmény:

Magyar Kupa elődöntő: DVTK Jegesmedvék - Ferencvárosi TC 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

Edzői értékelés:

– Nagyon elégedett vagyok a ma estével – mondta Mikael Tisell –, végig jól játszottunk, és a kezünkben tartottuk a mérkőzést. Kicsit lassan indult be a játék, de az idő előrehaladtával egyre jobban felpörögtünk. A második harmad végén lőtt két gól után érezhető volt, hogy meg lesz a mérkőzés, de az utolsó harmad végéig sikerült tartani a szintet, amit nagyon jó volt látni, remélem a szombati döntő is hasonlóan jól fog sikerülni, mi mindent megteszünk ennek érdekében.