Budaörsi DSE – Albrecht Miskolci VSC MVSI 2-3
Drámai csatában nyertek a miskolci röpisek Budaörsön
|
2014. október 25. 09:35
|
frissítve: 2014. október 25. 09:36
Budaörsön játszotta újabb bajnoki mérkőzését az Albrecht Miskolci VSC MVSI NB I-es női röplabda együttese. A vasutasok a hatodik fordulóban az eddig győzelem nélkül szerénykedő pályaválasztótól szerették volna mindhárom pontot hazahozni Miskolcra.

Az erőfeszítéseket siker koronázta, de arra talán maga Toma Sándor edző sem gondolt, hogy a 125 perces összecsapáson alaposan megszaporodnak az ősz hajszálai. Azt már a kezdés előtt leszögezte: könnyen pórul járhatnak, ha túlságosan lazán veszik a mérkőzést, ugyanis ebben a mezőnyben senkit sem szabad lebecsülni. Ráadásul a miskolciak még mindig nem számíthattak Csarkó Edinára, aki sérülés miatt dőlt ki a sorból és talán két hét múlva lesz bevethető állapotban.

Talán az utazásból adódó gémberedettség miatt, de meglehetősen tanácstalanul kezdtek a vendégek. A vasutasok nyitásfogadása kívánnivalót hagyott maga után, és noha Kovács Edina szaporán termelte a pontokat, több esetben őt is lesáncolta a hazai alakulat. Fej-fej mellett haladtak a felek, majd a második technikai időnél a Budaörs meglépett három ponttal és előnyét biztosan őrizgetve, meg is nyerte az első játszmát.

A folytatásban sem oldódott fel a görcs a miskolciakban, akik több esetben is elemi hibát vétettek. Mivel a nyitások fogadása továbbra sem javult, Toma edző elhatározott egy-két cserét. Időt is kért, ám ez sem segített, így a zöld-fehérek kétjátszmás hátrányba kerültek.

Nehezebb talán már nem is lehetett volna a helyzet: adott volt egy sikerre éhes újonc, amely ráadásul két játszmát húzott be, hazai környezetben szerepelt, minden adott volt első győzelméhez. Szerencsére azonban a miskolciaknál megtörtént a sorok rendezése, és a folytatásban már a vasutasok határozták meg a játék menetét. Szabó Barbara pontos labdákkal dobta támadásba társait, akik közül Sitkey is nagyon jó pillanatokban szerezte meg az értékes pontokat. A harmadik, illetve negyedik játszma, hasonló koreográfia szerint zajlott, mint az első és második, csak éppen fordított előjellel, így egyenlített az MVSC.

Feszült hangulatban kezdődött meg a minden vitás kérdésre választ adó ötödik szett. Egyik csapat sem szerette volna, hogy kicsússzon a kezéből a mérkőzés, de ekkor már a vendégek voltak lélektani fölényben, hiszen a sír széléről jöttek vissza. Elegendő volt, hogy megugorjanak három ponttal, mert ettől a pillanattól kezdődően a különbséget kellett tartani a felek között. Ez be is következett, és végül drámai csatában megszületett a miskolci siker, amelynek elérése érdekében bizony óriási energiákat kellett mozgósítania az MVSC gárdájának. A vasutasok ezzel a péntek esti győzelemmel feljöttek a táblázat nyolcadik helyére, ahol jelenleg két győzelemmel és három vereséggel, négy ponttal, illetve 7-13-as játszmaaránnyal vesztegelnek.

Budaörsi DSE – Albrecht Miskolci VSC MVSI 2-3 (17, 20, -21, -19, -11). Budaörs, 50 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Vígh. MVSC: Sitkey, Szabó B., Kocsis, Bertók, Szajkó, Kovács E. Csere: Nagy Zs. (liberó), Kundrák, Szilvási, Kiss E. Edző: Toma Sándor.

Toma Sándor: - Az a legfontosabb, hogy nyertünk. Nehezen lendültünk játékba, és erre rá is ment az első két játszma, de utána szerencsére sikerült rendezni sorainkat.