Dzsudzsák: jó lenne már úgy lehozni egy meccset, ahogy elvárható
|
2018. március 24. 08:36
|
frissítve: 2018. március 24. 20:20
A Magyarország–Kazahsztán (2–3) felkészülési mérkőzés után labdarúgó-válogatottunk csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs arról beszélt, megérti a szurkolók elkeseredését, és reméli, hogy kedden a skótok ellen végre olyan teljesítményt tudnak nyújtani, ami válogatott szinten elvárható.

„Az elkövetkezendő napokban megint megkapjuk majd a magunkét – teljesen jogosan, teszem hozzá –, amit úgy kell kezelnünk, hogy kedden le kell tennünk valamit az asztalra” – utalt a következő, skótok elleni mérkőzésre a magyar válogatott csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs a Kazahsztántól elszenvedett 3–2-es vereség után.

„Azt hiszem, elfogyott a szurkolók türelme, ahogy látjuk, érezzük, úgyhogy kedden talán az utolsó szalmaszálba kapaszkodunk. Nyilván annyival el lehetne hárítani, hogy ez barátságos meccs volt, és inkább most legyen az elején kettő nulla, mint szeptemberben, amikor komoly tétre megy a játék, és hogy ezekből a hibákból tanulni kell. De hát mindig ezt mondjuk el, Luxemburgban is ezt mondtuk, meg itt is, ott is, tehát jó lenne, ha egyszer már nem tanulni kellene, hanem lehozni úgy a meccset, ahogy válogatott szinten elvárható” – fogalmazott a szélső.

Gulácsi Péter, Fiola Attila és Botka Endre (b-j) a harmadik kazah gól után a Magyarország - Kazahsztán barátságos labdarúgó-mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában március 23-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

A meccsről szólva elmondta, nincs mit szépíteni, értékelhetetlen volt a csapat teljesítménye.

Felkészülési mérkőzés, eredmény:

Magyarország – Kazahsztán 2-3 (1-3)
Budapest, Groupama Aréna, 9038 néző. V: Musial (lengyel)
Magyarország: Gulácsi – Bese (Lovrencsics G., a szünetben), Fiola, Otigba, Botka (Hangya, a szünetben) – Ugrai (Németh K., a szünetben), Kleinheisler (Pátkai, 72.), Elek Á. (Pintér Á., 68.), Dzsudzsák – Szalai, Nikolics (Böde, 76.). Szövetségi kapitány: Georges Leekens
Kazahsztán: Erics – Bejszebekov, Malij, Posztnyikov, Somko – Iszlamhan (Mirosnicsenko, 93.), Kuat (Ahmetov, 84.), Zajnutgyinov (Paragulgov, 72.), Szeidahmet (Percuh, 60.) – Hizsnicsenko (Tungisbajev, 76.), Murtazajev (Szujumbajev, 88.). Szövetségi kapitány: Sztanimir Sztoilov
Gólszerző: Szalai (21.), Németh K. (67.), ill. Murtazajev (6.), Zajnutgyinov (10.), Szeidahmet (39.).

Mint ismert, vereséggel debütált Georges Leekens szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott kispadján, mivel csapata pénteken 3-2-re kikapott a több mint másfél éve nyeretlen Kazahsztántól a Groupama Arénában.

A világranglista 136. helyén álló vendégek tíz perc után két góllal vezettek, majd Szalai Ádám ugyan a 21. percben szépített, de a kazahok így is 3-1-re vezettek a szünetben. A hazai szurkolók egy része a 60. perc után hazaindult, Németh Krisztián nem sokkal később szépített, azonban így is vereséget szenvedett a magyar válogatott. A kazahok 2016 júniusa után nyertek újra mérkőzést.

A magyar csapat kedden 20 órától a skótokkal játszik a Groupama Arénában.