|
2018. január 06. 22:38
|
frissítve: 2018. január 08. 13:27
Újabb háromjátszmás győzelmet aratott leány U17-es válogatottunk a miskolci Eb-selejtezőben. A lányok az első játszmában valósággal leiskolázták Szlovákiát, a másodikban viszont szinte vesztes helyzetből fordítottak. A mieink pontaránya ugyan minimálisan rosszabba törökökénél, de már legrosszabb esetben is másodikak, és így is úgy is a vasárnapi találkozó dönt a csoport első helyének sorsáról.

Fotó: Végh Csaba

Mint ahogyan azt a szövetség honlapján olvashatjuk, a második mérkőzésén is magabiztosan kezdett válogatottunk, amely azonnal magához ragadta a vezetést és két három pontos vezetésre tett szert. Aztán az első technikai sorozat előtt kezdődött egy elsöprő, nyolcpontos magyar sorozat Tatár Gréta szerváival. Nem sokkal később Berkó Liliánának is volt egy hasonló sorozata és gyakorlatilag teljesen szétzilálódott a szlovákok nyitásfogadása és védekezése. A fehérvári feladó egészen 24:6-ig szervált, majd a végén Sziládi Viktória pontja tette fel az i-re a pontot (25:7).

A második szett elejére azért összekapták magukat északi szomszédjaink, és köszönhetően a 198 (!) centis centerüknek, Hruseckának, gyakran blokkolták is a mieinket. Meg is tudtak lépni öttel, mire végre leforgott. El is kezdtük a felzárkózást, és a második szünet előtt már csak egy pont volt a hátrány, 17:17 után pedig átvettük a vezetést. Sajnos nem sokáig, mert 20:19 után ugyanis Sivicekova két ászával három pontos előnybe kerültek. Azonban sikerült mindhárom szettlabdát hárítani, majd egy remek blokknak köszönhetően már Vecsey Fanni nyithatott a játszmáért, aki egy ásszal intézte el azt (26:24).

Ettől aztán meg is rogytak a szlovákok, úgyhogy 3:0-lal indult a harmadik felvonás. Egy szlovák időkérés után azonban kissé megroggyant a nyitásfogadásunk, és gyorsan talpra állt az ellenfél. Átvették a vezetést és három ponttal is megléptek. 7:10-nél aztán a liberó Kertész Petra is feliratkozott a pontszerzők közé, miután egy mentésénél egymásra vártak a szlovákok, az pedig éppen bepottyant a vonalra. Ez feldobta a csapatot és 11:11-nél sikerült egyenlíteni, 13:13 után pedig meg is léptek a mieink. Egyszer még sikerült ugyan visszazárkózniuk kettőre, de aztán megint Vecsey nyitott négyszer és onnan már nem volt visszaút: hat mérkőzéslabdánk közül pedig már az első ült Sziládi ászának köszönhetően (25:19).

Leány U17-es Eb-selejtező, 2. forduló: Magyarország – Szlovákia 3:0 (7, 24, 18)

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:4, 14:4, 16:6, 24:6. II. játszma: 1:3, 4:8, 6:11, 13:14, 14:16, 16:16, 18:17, 21:24. III. játszma: 3:0, 3:5, 7:6, 7:8, 11:11, 17:13, 18:16, 21:16, 24:18.

Edzői értékelés:

Kőnig Gábor: – Túl álomszerű volt a kezdés, és valahol törvényszerű is volt, hogy a második játszmában nagyon meg kellett küzdeni a győzelemért. De ez a csapat most is bizonyította, hogy nem ismer vesztett szituációt és mennyire tud küzdeni. Ez valahol járt is nekünk és én végig éreztem, hogy nem veszthetjük el azt a szettet. Holnap az Eb-ért játszunk…

A csoport másik mérkőzésén: Törökország – Portugália 3:0 (17, 13, 12)
A csoport állása: 1. Törökország 6 pont (6:0, 150:89), 2. Magyarország 6 (6:0, 151:91), 3. Szlovákia 0 (0:6, 95:151), 4. Portugália 0 (0:6, 85:150)