A cég a gyanú szerint legalább nyolcvan embert foglalkoztatott látszólag munkaerő-kölcsönzőkön keresztül, elkerülve a járulék- és áfafizetést, ezzel több mint kétszázmillió forint kárt okozott a költségvetésnek.
Kovács Dorina tájékoztatása szerint a főként Tiszaújváros környékén őrzésvédelemmel és takarítással foglalkozó gazdasági társaság vezetői a korábban szabályosan foglalkoztatott dolgozóikat papíron az általuk létrehozott munkaerő-kölcsönző cégekhez jelentették be, és ezeket a társaságokat időszakonként „lecserélték, azaz eltüntették”.
A strómancégek, ha adtak is bevallást, járulékokat már egyáltalán nem fizettek, ugyanakkor a kiállított fiktív számlák után visszaigényelték az általános forgalmi adót. Az irányítók könyvelőkkel biztosították a cégek legálisnak látszó működését, feladatuk volt a munkavállalók be- és átjelentése, a bukócégek adótartozásának figyelése.
A rajtaütéskor az észak-magyarországi pénzügyi nyomozók Budapesten és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében összesen huszonhárom helyszínen tartottak házkutatást, luxusautókat, nagy értékű motorkerékpárt foglaltak le, zár alá vették a cég tulajdonosainak érdekeltségébe tartozó ingatlanokat, továbbá zároltak egy külföldi cég nevén lévő bankszámlát is.
Mindezeknek köszönhetően az okozott kár várhatóan teljes egészében megtérül – közölte a sajtóreferens.