|
2018. december 08. 19:43
|
frissítve: 2018. december 10. 13:33
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a kiesés elől menekülő csapatok csatáján a Diósgyőr majdnem egy egész félidőt játszhatott emberelőnyben, ám ezt nem tudta kihasználni. A Kisvárda meg tudta őrizni az első játékrészben kialakult 1–1-es eredményt.

A diósgyőri stadionban,mintegy 2500 néző előtt játszott találkozón nem sokáig váratták a nézőket a csapatok. A szervezetten játszó DVTK, mintegy véletlenül, már a 14. percben megszerezte a vezetést, Juhár Martin góljával. A közel 40 méterről, nem től nagy erővel kapura küldött szabadrúgás megpattant egy lábon, becsapta a másik irányba mozduló kisvárdai kapust, aki már hiába próbált korrigálni, a labda becsorgott a hálóba. (1-0). A vendégeknek mintegy húsz perc elteltével sikerült egyenlíteniük: Sassá 12 méterről megküldött fejese a felső lécről a gólvonal mögé pattant, a bíró megadta a találatot. (1-1)

A DVTK lendületéből sokat visszavett a kisvárdai gól, noha ezután is uralták a mezőnyt, és mind a kapuralövések, mind a szögletek számában jócskán ellenfelük fölé nőttek. A második félidő elején pedig ismét hatalmas esélyt kaptak a győzelemre, miután az 50. percben a kisvárdai Lukjancsukot azonnali piros lappal kiállította a játékvezető. A Diósgyőr láthatóan nem tudott élni az emberelőnnyel, nem tudták feltörni a betömörülő kisvárdai védelmet, nem voltak igazán gólveszélyes támadások. Az utolsó tíz percben alakult ki tűzijáték a kisvárdai kapu előtt, egymást érték a szögletek, kapuralövések, de gól nem született, maradt az 1-1-es döntetlen. A hazai közönség a mérkőzés vége felé már egyre hangosabban fejezte ki nemtetszését, ettől a mérkőzéstől győzelmet vártak, és erre minden esélye meg is volt a DVTK-nak.