Ezüstérem a Komjádi Kupában, miskolci az MVP!
|
2019. január 20. 13:36
|
frissítve: 2019. január 23. 12:23
A PannErgy-MVLC felnőtt csapata után a Komjádi Kupában is eljutottak a döntőig a miskolciak.

A döntőben a Vasas és a Miskolc szállt harcba a győztesnek járó trófeáért. A borsodiak 2014-ben játszhattak döntőt utoljára (akkor büntetőkkel 19-17 arányban alulmaradtak a Ferencvárossal szemben), míg a hazai medencében csatázó angyalföldiek 2013-ban hódították el utoljára a Komjádi-kupát – olvasható a waterpolo.hu szakoldalon.

A piros-kékek nagyszerűen kezdték a mérkőzést, a negyedik perc végén Sélley Rauscher Domonkos akciógóljával vezetést szerzett a Vasas, majd Vadovics László értékesítette az angyalföldiek emberelőnyét. A fórgól után rögtön érkezett egy újabb Vadovics-találat, ám ezúttal Vadovics Viktor volt eredményes miskolci oldalon - a borsodiak balkezese a vendégek javára megítélt ötméterest váltotta gólra. Az első nyolc perc Bencz Rolf kiváló megmozdulásával zárult, 3-1.

Nemcsak az első felvonás utolsó gólja, hanem a második játékrész első találata is Bencz Rolf nevéhez fűződik - a fővárosiak hetese mindkét alkalommal akcióból volt eredményes. Majd Vadovics Viktor után feliratkozott a gólszerzők közé a miskolciak másik magyar válogatott büszkesége, Nagy Ádám is. A villámgyors gólváltást követően Sélley Rauscher Domonkos és Bencz Rolf állította be a 6-2-es félidei eredményt.

A harmadik etapban megosztozkodtak a gólokon a csapatok (2-2), a hazaiaknál Hajdu Attila duplázott, míg a vendégeknél Vismeg Zsombor és Vadovics Viktor villant, 8-4.

A záró játékrészben Plézer János tanítványai lerohanták az egyébként nagyszerűen küzdő Miskolcot, végleg eldöntve ezzel az aranyérem sorsát. Előbb Sélley Rauscher Domonkos majd Bencz Rolf tüzelt emberelőnyből. Kis István legénységének Vadovics Viktor és Sisán Balázs révén már csak a szépítésre futotta.

A Vasas 2013 után ismét megnyerte a Komjádi-kupát, méghozzá a magyar vízilabdázás úttörőjéről elnevezett uszodában!

Eredmény:

VasasSportClub - PannErgy-MVLC-Miskolc 10-6

Vadovics (3), Nagy (1); Vismeg (1), Sisan (1)

Szépen csillog az ezüst is, ráadásul Vadovics Viktor lett a Komjádi Kupa sorozat MVP-je!