|
2016. január 07. 11:01
|
frissítve: 2016. január 08. 13:18
Másodszor látogatott a Tüskecsarnokba a DVTK Jegesmedvék csapata, ahol a MAC gárdájával játszottak rangadót és fantasztikus akarással, háromgólos hátrányból felállva győzték le a házigazdákat. Ezzel a Jegesmedvék növelték előnyüket a táblázaton.

MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék 5 – 7 (2-1, 3-2, 0-4)

– Szoros mérkőzésre számítottam és az is lett – mondta Jason Morgan, a DVTK Jegesmedvék vezető edzője. – Hullámzó volt a játék, hol nőtt, hol csökkent a különbség a két csapat között. Nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is nagyon erősek voltunk, így tudtunk fordítani. Nagyon büszke vagyok a csapatra. Képzett csapatunk van, de tovább kell dolgoznunk, hogy még jobbak legyünk.

– Számunkra minden meccs egy erőmérő, hogy lássuk, hol tartunk – nyilatkozta Majoross Gergely, a MAC Budapest vezető edzője. – Ma nem játszottunk elég keményen, mi sokkal feszesebben védekező csapat vagyunk, mint amit most mutattunk. A védekezésünk nem volt erős, hiányzott a két eltiltottunk. Velük kiegészülve jobbak leszünk.

Nagyon rosszul kezdték a Jegesmedvék a meccset, hiszen szűk másfél perc elteltével már vezetetett a MAC. Gyors támadást vezetettek a hazaiak, amelynek végén Nagy Krisztián egy középre adást pofozott közelről a hálóba (1-0). A folytatás sem volt jobb, hiszen az 5. percben Mestyán a kék vonalról lőtt nagy gólt (2-0). A 11. percben jött a szépítés: Sagert kékvonalas lövése kijött Bálizsról és az egyedül álló Galanisz oldalról az üres kapuba lőtt (2-1). Enyhe fölényben játszott ezután a MAC, és Adorjánnak több nagy védést is be kellett mutatnia, hogy ne nőjön a különbség.

Gólpárbaj a jégen

A második harmad 4. percében növelte előnyét a MAC. Egy újabb villámgyors akció végén Klempa Adorján lábai között lőtt a kapuba (3-1). Két perc múlva Saarenpaa oldalról hatalmas erővel lőtte ki a miskolci kapu bal felső sarkát (4-1). Mindössze 19 másodperc elteltével – késleltetett kiállításban – Dudas maradt egyedül a hazai ketrec előtt, és szép mozdulattal emelt Bálizs fölött a hálóba (4-2). A 9. percben Somogyi ugorhatott ki, de szólóját védte Bálizs. Két perccel később Ritó tette középre a korongot, a kapu előtt Pavuk ért bele, és a korong a hálóba vágódott (4-3). A 18. percben Dansereaut állították ki, és ezt az előnyt villámgyorsan, 12 másodperc alatt használták ki a hazaiak: a védők többször is felszabadíthattak volna, de ez nem sikerült, a korong Klempához került, aki az üresen maradt kapuba csúsztatta azt (5-3).

Négy Maci-gól 20 perc alatt!

A harmadik harmadból 30 másodperc pergett le, amikor Cseter a kapuvasat találta telibe. A 3. percben Hayes már csak Adorjánnal állt szemben, de a lövését védte a miskolci kapus, majd a kipattanót újra rátette, de nem talált be. A 6. percben emberelőnyben szépítettek a Macik: Galanisz a palánk mellől adott középre, és az érkező Miskolczi közelről a felső sarokba lőtt (5-4). Másfél perc múlva Hajós a kapuvas mellől passzolt Dansereauhoz, aki közelről nem hibázott (5-5). Újabb egy perc múlva Dudas lőtt a kék vonalról, Miskolczi ért bele, de a korong a kapuvasról kipattant. Somogyi reagált a leggyorsabban, és egy lépésről az üres kapuba passzolt (5-6). A 17. percben elcserélte magát a MAC, így hatan voltak a jégen. Az emberelőnyből gólt lőttek a Jegesmedvék: Galanisz kapu mögött csinálta meg a svájci figurát, visszaadását Miskolczi lőtte a kapuba (5-7).

A Jegesmedvék fantasztikus harmadik harmadot produkálva negyedszer is legyőzték a MAC-ot!

Meg kell említeni a Jegesmedve szurkolókat, akik szép számban kísérték el kedvenceiket Budapestre és folyamatosan űzték-hajtották őket. A mérkőzés alatt végig zúgott a „Hajrá Miskolc, hajrá Jegesmedvék!” rigmus, szóltak a dobok, dudák, fantasztikus hangulatot teremtettek! Ők voltak a csapat hetedik játékosa!