2024. október 19. Nándor
Fazekas: Magyarország kilencven év alatt megduplázta erdőterületét
mti.hu
|
2017. március 21. 14:03
|
frissítve: 2017. március 21. 14:03
Magyarország kilencven év alatt megduplázta erdőterületét, ami azt jelenti, hogy az országban mintegy kétmillió hektár erdő van; ez az ország területének több mint húsz százaléka - közölte a földművelésügyi miniszter kedden Budapesten, az erdők világnapja alkalmából rendezett ünnepségen.

Fazekas Sándor elmondta: az erdőterület fele állami erdő, nagysága Magyarországon folyamatosan gyarapszik, évente 5-10 ezer hektárral. A miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar erdők által megkötött széndioxid mennyisége mintegy hárommillió személygépkocsi kibocsátásával egyenlő. Úgy vélte, nem lehet elégszer rámutatni, hogy az erdőterület az ország egyik legfontosabb természeti erőforrása, a nemzet kiemelkedő jelentőségű kincse. Védelmi funkciójában a biológiai sokféleség megtartó ereje, a gazdasági funkcióban a fa megújuló energia- és nyersanyagforrásként szolgál, a minőségi élet egyik alapfeltétele. Emellett az erdő közjóléti funkciójában számos egészségügyi, szociális, turisztikai, valamint oktatási és kutatási területen szolgálja az embereket.

Fazekas Sándor elmondta: a tárca arra törekszik, hogy az erdőgazdálkodás pozitív folyamatai tartósak legyenek. Ezért az új erdőtörvény az erdőtelepítések egyszerűsítését, a magánerdő-gazdálkodók számára könnyítéseket, például adminisztrációcsökkentést tesz lehetővé. Célkitűzés az is, hogy a különböző eljárási díjak csökkenjenek, illetve megszűnjenek. A miniszter szerint az erdőtörvény módosításának vitája - előreláthatólag - két héten belül megkezdődik az Országgyűlésben.

Az erdők világnapja alkalmából rendezett ünnepségen Fazekas Sándor és Bitay Márton, a földművelésügyi tárca állami földekért felelős államtitkára kitüntetéseket adott át. Munkájuk elismeréseként 6-an a Pro Silva Hungariae Díjat; 4-en a Pro Silva Hungariae Emlékplakettet, 16-an pedig Miniszteri Elismerő Oklevelet vehettek át.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat