2024. május 18. Erik, Alexandra
Felkészültek a novemberi nyitásra
Répássy Olívia
|
2017. szeptember 12. 10:35
|
frissítve: 2017. szeptember 13. 20:32
Megvolt a tisztasági festés és az elhasználódott csapot is kicserélték a Vöröskereszt hajléktalanszállóján. A szakemberek felkészültek a téli időszakra, amikor is ötvennyolc fővel többet tudnak fogadni épületeikben, mint nyáron.

hajlektalanszallo_170911ml_4.jpg

Fotó: Mocsári László

November 1-jén, a hideg idő beálltával bővíti szolgáltatásait a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének Hajléktalangondozó Központja. – Felkészültünk a télre – mondta el Duberné Dunaveczki Éva intézményvezető. – A működő szolgáltatások (éjjeli menedékhely 80 fő, átmeneti szálló 100 fő, szociális otthon 60 fő, népkonyha 200 adag, nappali melegedő 100 fő) mellé megnyíló időszakos férőhelyeken ötvennyolc főt tudunk majd befogadni a téli hónapokban. Az időszakos férőhelyek karbantartásával végeztünk, a tisztasági festésen kívül felújítottuk a vizesblokkot, valamint korszerűsítettük a fűtést – hangsúlyozta az intézményvezető. – Továbbá az étkeztetések számát is növeljük, így hétköznaponként a népkonyhai ebéd mellé a krízis időszakban, november 1. és április 30. között az éjjeli menedékhelyet igénybevevők reggelihez is jutnak – mondta Duberné Dunaveczki Éva.

hajlektalanszallo_170911ml_3.jpg

Az intézményvezető beszámolt arról is, hogy az utcai gondozószolgálat munkatársai a területük bejárásával kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a gondozásukban álló, külterületen tartózkodó hajléktalanokat meggyőzzék, hogy téli időszakban válasszák a biztonságot nyújtó intézményi elhelyezést. – A teajárat ugyan megszűnt, tehát télen nem számíthatnak a rászorulók erre a szolgáltatásra, viszont van helyette más: júniustól az intézményben biztosítunk száznyolcvan adag vacsorát minden hétköznap – mondta az intézményvezető.

hajlektalanszallo_170911ml_2.jpg

A hideg idő beálltával a nappali melegedő és a lábadozó szolgáltatásait is igénybe vehetik a hajléktalanok. A lábadozóban a legyengült fizikai és mentális állapotú, valamint a korházból kikerülő utógondozást igénylőket helyezik el. A háromszori étkezés, a vitaminok és a gyógyszerek hozzájárulnak az egészségi állapotuk javulásához – mondta a szakember, aki kiemelte, a három hajléktalanokkal foglalkozó miskolci szervezet közül (Magyar Vöröskereszt, Máltai Szeretetszolgálat és Napfényt az Életnek Alapítvány) a Vöröskereszt által fenntartott intézményben van nők részére intézményi elhelyezés, valamint éjjeli menedékhely szolgáltatás.

hajlektalanszallo_170911ml_1.jpg

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat