Kiss János leszögezte, a várospolitika két kiemelt területe a gazdaságfejlesztés és a közbiztonság növelése. Utóbbit erősíti majd a miskolci belváros közlekedési rendjének újraszabályozása, amit a csütörtöki közgyűlés is tárgyal (korábban ITT írtunk róla). A városvezetés sokat fordít ugyanakkor az önkormányzati rendészet fejlesztésére is – úgy a személyi állomány növelésére, mint az infrastruktúra és az eszközpark folyamatos korszerűsítésére, fejlesztésére.
Az alpolgármester hozzátette, a nyomortelepek felszámolása is folyamatos. Emlékeztetett arra, hogy erre 35 ezer támogató aláírást sikerült szerezni.
– Ez is azt mutatja, hogy nemcsak érvényes jogi, hanem érvényes társadalmi döntés is van Miskolcon ennek a kérdésnek a rendezésére – mondta.
Kiss János rámutatott, alig néhány napja a Martin-kertvárosban, a Dráva utcán számoltak fel egy kisebb nyomortelepet. Eközben tovább folytatódik a „fészekrakók” elleni küzdelem is, ebben a Szilvás utca 2. szám alatt történt előrelépés: a „sokat szenvedett társasházból” hét „fészekrakós” családot költöztettek ki.
– A Számozott utcákban már a lakások több mint felét kiürítettük. A városvezetés miskolciaknak tett ígéretét továbbra is tartja, bármilyen nyomás is nehezedjen ránk, folytatjuk a nyomortelepek felszámolását – szögezte le az alpolgármester.
Kiss János újságírói kérdésre elmondta azt is, hogy a Máltai Szeretetszolgálat kezdeményezésére és költségére 4 lakást ideiglenesen lakhatóvá tesznek a Számozott utcákban.
– Mindezek mellett tudjuk, hogy a városnak van felelőssége minden olyan polgáráért, aki nem képes megoldani saját maga lakhatását. Amíg más megoldás nem születik, az a néhány család ideiglenesen használni tudja ezeket a lakásokat – mondta.