|
2018. október 20. 20:28
|
frissítve: 2018. október 23. 10:54
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Diósgyőr hazai pályán, először vezetést szerzett az Újpest ellen, de elképesztő védelmi hibák miatt, végül mégis elveszítette a mérkőzést. A DVTK immár hat meccs óta nyeretlen, és a tabella 11. helyén, csupán egy ponttal előzi meg az utolsó Haladást.

Mintegy négyezer néző volt kíváncsi a mérkőzésre, mindkét csapatot lelkes szurkolók biztatták. A meccs elején mindkét oldalon 1956 hőseire emlékeztek a transzparenseken, majd amikor a hazai oldalon elkezdték a Himnuszt énekelni, a vendégek is csatlakoztak.

A jó iramú, de nem túl magas színvonalú mérkőzést az Újpest kezdte aktívabban, jóval többet volt náluk a labda, a DVTK inkább a stabil védekezésre helyezte a hangsúlyt, és szórványos ellentámadásokkal próbálkozott. Juhar messziről lőtt kapufáját leszámítva, nagyobb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Úgy tűnt, az első játékrészben egy diósgyőri tizenegyest is elnézett a bíró, bármennyire dühöngtek a hazai  nézők. A DVTK egyik támadásánál a labda Mijusko Bojovics magasra emelt karját érintette az Újpest tizenhatosán belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Az első félidő végén Zsótér szerezhette volna meg a vezetést a vendégeknek, de Antal Botond védett.

A szünet után úgy tűnt, a DVTK nagyobb kedvvel kezdett el futballozni, egyre veszélyesebb kontrákat vezettek, élvezték a játékot. Ez hamar góllá is érett, az 58 percben Bacsa Patrik remek cselekkel tört be a bal szélen az újpesti kapu mellé. Pontos beadását Tóth Barnabás készítette le, Márkvárt pedig védhetetlenül bombázott a hálóba. (1-0) Jó ideig úgy tűnt a Diósgyőr tartani tudja az eredményt, a labdát továbbra is többet birtokló Újpest játékából hiányzott az átütőerő. Egy védelmi hibát kihasználva azonban sikerült egyenlíteniük: a 77. percben Dejan Karan elhibázta a térde alá érkező labdát, ami az érkező Giorgi Beridze elé került, a grúz játékos pedig nem hagyta ki a ziccert. (1-1)

A hajrában mindkét csapat igyekezett megszerezni a győztes gólt, de az Újpest profizmusa egyre látványosabban érvényesült. A diósgyőriek igyekezetét most is hiábavalóvá tette a rengeteg eladott labda, ami a lefújás előtti pillanatokban ismét megbosszulta magát. Giorgi Beridze Tomiszlav Mazalovictól kapott egy ajándék labdát a kapu előtt, az Újpest grúz játékosa pedig könyörtelenül belőtte második gólját a mérkőzésen.

A fővárosiaknak ez volt a szezonbeli első idegenbeli sikerük, a DVTK pedig immár a hatodik mérkőzés óta nyeretlen. Most is kiviláglott, hogy a Diósgyőr meghatározó egyéniségei: Bacsa Patrik, a fáradhatatlan Sesztakov, és a láthatóan szívvel-lélekkel játszó Márkvárt egyéni teljesítményei önmagukban nem elégségesek a bajnokság rutinos csapatai ellen. Nagyon hiányzott a mérkőzésről a térdszalagszakadást szenvedett Makrai Gábor is, akit pénteken operáltak. A mérkőzés végén a diósgyőri közönség részéről ismét felhangzott a füttyszó, kórusban zengett a "Diósgyőr-mezt nem érdemlitek". Folytatás jövő héten az FTC ellen, ami jelen helyzetben szintén nem ígér sok jót.

Diósgyőri VTK-Újpest FC 1-2 (0-0)
Miskolc, 3940 néző, v.: Bognár

Gólszerzők: Márkvárt (58.), illetve Beridze (75., 89.)
Sárga lap: Brkovic (45.), Tóth B. (75.), Sesztakov (93.), illetve Bojovic (52.), Ristevski (65.)
Diósgyőr: Antal - Sesztakov, Brkovic, Karan, Tamás M. (Hasani, 92.) - Márkvárt, Tóth B., Tajti (Mazalovic, 72.), Juhar - Mihajlovic (Vernes, 62.), Bacsa

Újpest: Pajovic - Balázs B., Ristevski, Bojovic, Burekovic - Sankovic, Onovo - Nwobodo, Zsótér (Lukács, 66.), Beridze (Mohl, 92.) - Novothny (Pauljevic, 85.)