2015. február 13. 10:15
|
frissítve: 2015. február 14. 09:43
Csütörtök este immáron tizenegyedik alkalommal díjazták a legjobb fiatal magyar sportolókat a Héraklész Gálán a budapesti Kongresszusi Központban.

A díjátadón női egyéniben győztes Kárász Anna kajakos lett. A sportoló felnőtt világbajnok K-2 200 méteren, K-4 500-on, felnőtt Európa-bajnok K-4 500 méteren, ezüstérmes K-2 200-on, U23-ban világbajnok K-1 200 és 500 méteren.

Gercsák Szabina Fotó: sport365.hu

Második Gercsák Szabina lett (Márton Anna vívóval megosztva). A fiatal dzsúdós a Hell-Miskolci JC sportolója, Flórusz János tanítványa megnyerte a nancsingi ifjúsági olimpiát, emellett junior Európa-bajnok lett, s a felnőtt mezőnyben is több szépen csillogó éremmel tette le a névjegyét.

A fiúknál az előző gálán második helyezett, ezúttal viszont diadalmaskodó dzsudós, Tóth Krisztián lett, aki tavaly a 90 kilogrammos súlycsoportban a felnőtt világbajnokságon ezüst-, a felnőtt Európa-bajnokságon bronzérmes volt. Pánczél Gábor és Preiszler Gábor tanítványa a junior vébét megnyerte, a korosztályos Európa-bajnokságon ötödikként zárt.

Ők a díjazottak. Fotó: MOB

A női kiscsapatok közül a Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Udvardy Panna összeállítású teniszformáció végzett az első helyen. Az együttes megnyerte az U16-os fedett pályás és nyitott pályás Európa-bajnokságot, a korosztály világbajnokságát bronzéremmel zárták.

A férfi 2-4 fős csapategységek versenyének győztese a Bányai Zsombor, Berta Dániel, Cho Taeun Sándor és Hamar Balázs alkotta junior világ- és Európa-bajnok párbajtőrcsapat, míg csapat kategóriában a világbajnok U18-as fiú vízilabda-válogatott bizonyult a legjobbnak.