Győzelem Paks ellen - tíz emberrel is megvan a három pont!
|
2018. május 19. 19:43
|
frissítve: 2018. május 22. 15:59
Hosszú idő után végre nyerni tudott a DVTK! Az OTP Bank Liga 31. fordulójában idehaza 1-0 arányban győzték le a Paks csapatát, noha a meccs háromnegyed részében ismét tíz emberrel kellett állnia a sarat a Diósgyőrnek!

A meccs kezdő rúgását Oláh Zoltán szurkoló végezte el, aki születésnapi ajándékba kapta a nem mindennapi lehetőséget a barátaitól.

Fotók: Beregi László

Az NB I-es bennmaradás szempontjából rendkívül fontos mérkőzésen a DVTK az első perctól támadóan lépett fel. Most először volt igazán látható a spanyolos "cikázós" stílus, a diósgyőri játékosok sokkal többet birtokolták a labdát. A Paks védekezett, és szokásához híven kotrákkal próbálkozott. A megiramodó Ugrai Rolandot egy ízben szinte tiszta helyzet kialakítása előtt rántották le, de ez a bíró szerint csak egy sárga lapot ért.

A 26. percben aztán egy jobbról beadott diósgyőri szögletnél, Hasani lövése után a paksi Bartha Lászlóról saját kapujába pattant a labda, s egygólos vezetéshez jutott a DVTK. Pár perc múlva aztán jött a hidegzuhany: ismét kiállítottak egy diósgyőri játékost. Egy vitatható szituációban a paksi Hahn iramodott meg a kapu felé, de nem érte el a labdát, és a 16-osnál befeküdt az érkező Ivan Rados alá. Az eset után a DVTK kapitánya, Lipták Zoltán kapott piros lapot, mivel a bíró szerint ő lökte be a diósgyőri kapus alá a paksi támadót.

A paksi hálóban a labda

Ismét tíz emberrel maradt tehát a DVTK, ezúttal a 34. percben - az élvonalbeli mérkőzések történetében is jó messzire vissza kell menni, hogy példát találjunk arra, hogy egy csapatot egymás után két meccsen is kiállítással büntessenek.

Végre győzelem!

A második félidőben a DVTK - amint az várható volt - emberhátrányban beállt védekezni, s noha a Paksnak voltak helyzetei, nem tudtak egyenlíteni. A hosszabbításban aztán a paksiaknál elszabadultak az indulatok, egy szituációt követően többen megtámadták Ugrai Rolandot, akit egy ütéssel födre is küldtek. Szőts Gergely bíró a diósgyőri kapusnak, Ivan Radosnak adott sárgalapot.

OTP Bank Liga 31. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-0 (1-0)

A DVTK rendkívül értékes győzelmet szerzett az új stadionban, elmozdult a kieső helyről, s noha két kemény ellenfél még hátra van (FTC, Videoton) nagy lépést tett a bennmaradás felé.