Győzelemre készülnek szombaton a Pécs ellen a miskolci pólósok
|
2014. október 17. 10:04
|
frissítve: 2014. október 17. 14:31
Újabb fordulót rendeznek szombaton az OB I/B-s vízilabda bajnokságban. A PannErgy Miskolci VLC legénysége ezúttal hazai környezetben, a Kemény Dénes Városi uszodában szerepel, ellenfele a PVSK gárdája lesz. Bachner András szakmai igazgatót kérdeztük a mérkőzésről.

Ha csak a táblázat adataiból indulunk ki, aligha lehet vitás a miskolci siker. A pályaválasztó ugyanis eddigi két mérkőzését egyaránt magabiztos játékkal nyerte meg, gólkülönbsége 36-20 és 6 ponttal, a BVSC együttesével közösen vezeti az A csoport listáját. A pécsiek ezzel szemben két vereséget könyvelhettek el, gólkülönbségük 18-20, és a nulla pontos eddigi bevétel túl sok jóval nem kecsegtetheti őket a bajnoki folytatást illetően.

A miskolci oldalon Bachner András szakmai igazgatót arról faggattuk, hogy úgy alakulnak-e a dolgok, ahogyan azt elképzelte?

Pontosan! – hangzott a válasz. – A nyáron gyakorlatilag teljes vérátömlesztésre került sor keretünkben, a tavalyi gárdából összesen ketten maradtak. Fiatalodtunk, erősödtünk, minőségileg lényegesen magasabb szintet képviselünk. Ezt nem kizárólag a két megnyert találkozó tapasztalatai mondatják velem, egyéb tényezők is alátámasztják. A héten például játszottunk egy barátságos mérkőzést a Debrecen ellen, és az összecsapáson egyáltalán nem ütközött ki az osztálykülönbség, teljesen egyenrangú partnerei voltunk a hajdúsági alakulatnak. A Cegléden lejátszott bajnoki összecsapást pedig úgy nyertük meg ötgólos különbséggel, hogy a negyedik negyedben gyakorlatilag a cseresorban ülők jutottak szóhoz, és volt a mérkőzésnek olyan szakasza, amikor már kilenc góllal is vezettünk!

Akkor ezek szerint a Pécs elleni, szombati mérkőzés amolyan kötelező ujjgyakorlatnak számít?

Senkit nem akarok megsérteni, de le kell szögezni, hogy a mi csapatunk más kategóriát képvisel. Mi úgy igazoltunk játékosokat, hogy előre is tekintettünk. Mivel célunk az OB I-be való kerülés, ennek szellemében válogattuk össze pólósainkat. Az természetesen még elképzelhető, hogy a téli szünetben igazolunk két-három játékost, de csak azért, mert nem akarunk semmit a véletlenre bízni. Meg akarjuk nyerni az alapszakaszt, és utána sikeresen szeretnénk megvívni az osztályozót is.

Mi az MVLC legnagyobb erénye?

Erre csak azt mondhatom, hogy a kiegyensúlyozottság. Nincs lyukas poszt, mindenhol megfelelő képességű és tudású játékos szerepel, és vannak néhányan, akik még ezt a szintet is felülmúlják. Ráadásul nincs széthúzás, egység jellemzi az együttest.

Eredetileg 11 órától játszották volna a mérkőzést, végül 13 óra lett belőle. Mi volt a változtatás oka?

Mivel Pécs meglehetősen messze van Miskolctól, a Baranya megyéből érkezők a hét elején kérték, járuljunk hozzá a későbbi kezdéshez. Nekünk korábban is, meg most is kifejezetten jó a kapcsolatunk a Pécs vezetésével, rábólintottunk az ötletre. Nekünk teljesen mindegy, hogy mikor kezdünk, ezen a két órán semmi nem múlik.