Győztesek a Macik - A DVTK legyőzte a MAC-ot
|
2015. október 02. 21:28
|
frissítve: 2015. október 03. 22:06
A címvédő DVTK vendégként 2-0-ra legyőzte az eddig listavezető MAC Budapestet a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapjának rangadóján a Tüskecsarnokban, ezzel a tabella élére ugrott.

Az első harmad nagyjából kiegyenlített küzdelmet hozott. Mivel ebben a játékrészben csak DVTK játékosokat állítottak ki a bírók, így a MAC némileg többet támadhatott, ugyanakkor a Maciknak is volt pár lehetőségük, de ezek kimaradtak.

A második harmadot a MAC egy áthúzódó emberelőnyben kezdhette, de ezzel a lehetőséggel sem tudtak élni. Bő egy perc múlva a DVTK került emberfórba, és bár nagyon nyomtak, nem sikerült gólt lőni. Nagy küzdelem és hullámzó játék jellemezte ekkor a meccset, de a hálók érintetlenek maradtak. A 19. percben aztán megszerezte a vezetést a Diósgyőr: Miskolczi nagyszerűen lőtte a korongot a felső kapuvas alá (0-1). Az utolsó másodpercben Adorján mutatott be egy elképesztő bravúrt.

A harmadik harmadban időnként az indulatok vették át a főszerepet, ennek volt köszönhető Hayes és Tóth páros 2+10 perces kiállítása. Erre a játékrészre is csak egy gól maradt: a 17. percben Gőz mattolta Bálizst (0-2).

A DVTK fantasztikus csapatmunkát bemutatva győzte le tavalyi edzőjük jelenlegi csapatát. Kitűnően működött az emberhátrányos védekezésük, és ezt volt alkalmuk gyakorolni, hiszen a nem párosan kiosztott kiállítások aránya elég egyoldalú volt: a hazaiak 4, míg a vendégek 12 percet töltöttek így a büntetőpadon, sőt a végén szűk másfél percig kettős hátrányban is voltak. Bár minden diósgyőri játékos fantasztikus teljesítményt nyújtott, érdemes kiemelni a 19 éves kapust, Adorján Attilát, aki a kapujára tartó mind a 40 lövést megfogta, míg a másik oldalon a magyar válogatott hálóőre, Bálizs Bence kétszer is kapitulált.

Az utóbbi hetekben valóban szárnyaló DVTK így átvette a vezetést a tabellán is, a csapatot elkísérő csaknem kétszáz szurkoló legnagyobb örömére.

MAC Budapest - DVTK Jegesmedvék 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Tüskecsarnok 900 néző. Játékvezető: Nagy, Bachurik, Pálkövi, Muzsik

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk, Szilágyi, Láda B., Ritó, Tóth, Győrfy, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Kiss(k). Edző: Mayer Péter.
MAC Budapest: Bálizs – Nagy P., Quinn, Klempa, Silló, Roczanov, Nagy K., Pozsgai, Saarenpaa, McDonald, Tóth, Stipsicz, Olson, Bödök, Tokaji, Terbócs, Schmál, Németh, Mestyán, Hayes, Szappanos, Arany(k). Edző: Majoross Gergely.

Mayer Péter: – A csapat ma este óriási karaktert mutatott be. A fiúk elképesztő mennyiségű munkát végeztek egytől egyig, a kapusunk pedig olyan fenomenális teljesítményt nyújtott, amire bármelyik felnőtt kollégája büszke lenne. Az emberhátrányos játékunk szinte tökéletes volt, a védőharmadunkban jól kezeltük az ellenfelet, elől pedig lőttünk két fontos gólt. A végén sokkal higgadtabbak tudtunk maradni, jobban fókuszáltunk a saját munkánkra, nem törődve semmilyen külső körülménnyel. Egy igazi rangadót nyertünk meg idegenben, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra. Köszönjük szurkolóink lelkes bíztatását.