2024. június 16. Jusztin
„Hahó! Hajó!” – érzékenyítő program a Szinva teraszon (Képgalériákkal!)
Muntyán Bernadett
|
2018. június 29. 16:57
|
frissítve: 2018. július 03. 10:02
„… egyetlen világ van, s valamennyiünknek abban kell élnünk.” – hangzik a Hahó! Hajó! című érzékenyítő program mottója. Péntek délután, egy a Miskolci Tankerületi Központ által megvalósított kéthetes tábor záró programjaként bocsátottak 300 kishajót a Szinva vizére.

A Miskolci Tankerületi Központ 2018 januárjában az Európai Szociális Alap forrásaiból 500 millió forint támogatásban részesült, melyet a súlyosan, és halmozottan fogyatékos gyermekeket ellátó intézmények szakmai fejlesztésének támogatására, és családjaik kompetenciájának erősítésére, valamint a társadalmi elfogadás elősegítésére fordított.

hahohajo_180629_ja_42.jpg

László István, a Miskolci Tankerületi Központ igazgatója úgy fogalmazott, ezek a családok rendkívül le vannak terhelve mind fizikailag, mind lelkileg, mind pedig anyagilag. – Szeretnénk ráirányítani a figyelmet erre a társadalmi rétegre is, felhívni a többségi társadalom együttérzését, segítőkészségét – emelte ki. A kéthetes tábor – melynek záró programja volt a pénteki „Hahó! Hajó!” – uniós pályázati forrásból került megrendezésre. Olyan lehetőséget kaptak a fiatalok, amelyre eddig még nem volt lehetőségük: olyan programokon vehettek részt, mely más kisiskolásoknak természetes. 

hahohajo_180629_ja_37.jpg

A program egy összefogás eredményeként valósulhatott meg: Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata lehetőséget biztosított, hogy a súlyosan, és halmozottan fogyatékos gyermekek főszereplőkké váljanak a város egyik legmozgalmasabb közösség terén, a Szinva teraszon.

hahohajo_180629_ja_17.jpg

Kiss János, Miskolc alpolgármestere elmondta, 1994-ben Spanyolországban tartották azt a UNESCO világkonferenciát, ahol megszületett egy nemzetközi dokumentum, ami a sérült, értelmi és testi fogyatékosséggal élő fiatalok oktatását hangsúlyozta. – Ehhez a gondolathoz csatlakoztunk mi is – emelte ki az alpolgármester –, azt szeretnénk, ha ez a 300 hajó elvinné a program üzenetét. 

hahohajo_180629_ja_34.jpg

Kálna Beáta kisfiánál a születése körül felmerült nehézségek következtében lépett fel egy halmozottan sérült állapot: látássérült, mozgássérült, és beszédsérült a gyermek. Nem jár iskolába, otthon taníttatják: tanító nénik járnak ki hozzá heti 10 órában. – Nagyon sokat járunk fejlesztésekre is; gyógytornára, gyógyúszásra. A Pető Intézetbe vittük sokáig, de oda csak 7 éves korig lehet járni. Így most más lehetőségeket keresünk - igyekszünk a lehető legtöbb fejlesztőt megkeresni, mind értelmi- , mind mozgásfejlesztési szempontból - hangoztatta Beáta.

Miskolcon jelenleg 50 súlyosan, és halmozottan fogyatékos gyermek nevelését, fejlesztését biztosítják az intézmények gyógypedagógusai.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat