2024. május 10. Ármin, Pálma
Hálózsákban a mínusz 24 fokban sarki fényt nézni – Szigetvári Eszter élete legnagyobb élményén van túl
minap.hu
|
2017. április 10. 10:07
|
frissítve: 2017. április 12. 08:59
Fantasztikus kalandban volt része a miskolci Szigetvári Eszternek, aki – a szavazatainknak köszönhetően – részt vehetett egy sarkvidéki kutyaszánhúzó túrán. A négynapos túra véget ért, óriási élménnyel gazdagodott Eszter, aki most próbálja újra felvenni a hétköznapok ritmusát.

A Fjällräven Polar egy négynapos túra, 330 kilométeres távval, ahol csoportosan, profi hajtókkal vágnak neki az útnak a résztvevők. Az út során megtanulják, hogyan kell kutyaszánt hajtani, illetve hogy hogyan kell a mostoha sarkvidéki körülmények között például tüzet gyújtani, hogyan ne fagyjon meg az ember a brutális mínuszokban – magyarán: hogyan éljen túl a sarkvidéken.

szigetvari_eszter_szanhuzo_tura_170410_1.jpg

Eszter és a csapat néhány tagja. Forrás: facebook

A miskolci Szigetvári Eszter is jelentkezett a túrára, és a rengeteg szavazatnak köszönhetően, amit kapott, ő is részt vehetett az áprilisi Fjällräven Polaron.

A legnagyobb közösségi oldalon közzétett számos videó és fotó után vasárnap már élőben jelentkezett be a kicsit fáradt, de nagyon boldog Eszter Stockholmból.

Nem
Összefoglaló a harmadik napról, amiben egy Esztert is láthatjuk

– Nem találok szavakat, amikkel leírhatnám, mit éltem át az elmúlt napokban! Életem legnagyobb élménye volt, nem lehet szavakba önteni, mit éltem át. Az utolsó éjszaka volt talán a legemlékezetesebb, legkiemelkedőbb: kinn feküdtünk a hálózsákban a csillagos ég alatt, mínusz 24 fok volt, és a sarki fényt néztük magunk fölött. Ez igazi ajándék volt a túra végére – áradozott Eszter, aki nagyon dicsérte a csapatot, a szervezést.

– Fantasztikus volt a csapat, a szervezés, az élmények, a kutyák, akik alig várták, hogy elindulhassunk. Gyönyörű tájakon jártunk, hol napsütésben, hol hóviharban vezettük a szánt – meséli.

– Nagyon köszönöm mindenkinek, aki támogatott, hogy eljuthattam ide! Sajnos vége van, másrészt boldog vagyok, hogy részt vehettem ebben a kalandban – mondja Eszter, aki hamarosan részletesebben is beszámol majd a kalandról.

Nem

Annyit azért még elmondott, hogy már két napja Stockholmban van a csapat egy része, és nem nagyon tudtak még visszahelyezkedni a hétköznapokba, a való világba.

– Nem hiányzott sem a telefon, sem az internet. A legnagyobb „felfedezés” talán az, hogy milyen kevés tárgy elég a boldogsághoz, ahhoz, hogy jól érezzük magunkat, és ne csak túléljünk, hanem meg is éljünk minden pillanatot! Boldog vagyok, hogy közel 25 év után sikerült ezt az álmot valóra váltanom. Csak annyit tudok tanácsolni mindenkinek, hogy ne várjon eddig az álmok valóra váltásával, hanem vigye véghez mindenki minél hamarabb – húzta alá.

szigetvari_eszter_szanhuzo_tura_170410.jpg

A Fjällräven Polar gondolatát Kenth Fjellborg kutyaszán-specialista és Ake Nordin Fjällräven-alapító egy beszélgetése szülte 1990-ben.

Fjellborg korábban már részt vett a világ legkeményebb kutyaszánversenyén, az alaszkai Iditarodon. Ake Nordin egy hétköznapi emberek részvételén alapuló kalandon gondolkodott, melynek üzenete, hogy a megfelelő felszereléssel egy „átlag” ember is képes teljesíteni egy 300 kilométer hosszú utat kutyaszánnal.

Az ötletből hét évvel később lett valóság – az első Fjällräven Polart 1997-ben rendezték meg, sikere pedig azóta töretlen, minden évben emberek ezrei szeretnének kiválasztottak lenni, de csak 25 ember részesül abban a fantasztikus élményben, hogy részese lehet a kalandnak.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat