Közleményében a vállalat január 8-i dátumot jelölt meg, amikor is Falcon-9 rakétáját a kaliforniai Vandenberg légierőbázisról tervezi útnak indítani 10 műholddal fedélzetén az Iridium Communications Inc.-nek.
Azt követően függesztették fel a missziókat, hogy ugyanezen rakétamodell másik képviselője szeptember 1-jén, a kilövést megelőző rutin teszteken felrobbant. A Cape Canaveral-i légierőbázison történt balesetben elveszítették a 62 millió dolláros rakétát és egy 200 millió dolláros kommunikációs műholdat.
A SpaceX több mint 70 misszióra írt alá szerződést a NASA-val és más kereskedelmi partnerekkel, ezek összértéke több mint 10 milliárd dollár.
A vállalat közleménye szerint a baleset kivizsgálása során arra a következtetésre jutottak, hogy a rakéta felső fokozatú oxigéntartályában helyet kapott héliumtartály felrobbant. A szakemberek ezért átalakítják az üzemanyag-betöltési folyamatot, ezáltal a szuperhideg folyékony oxigén nem gyülemlik majd fel a héliumtartály szigetelése és külső burkolata között, ami valószínűleg a robbanást is előidézte.
Azt nem közölték, hogy az új héliumtartályok mikor állnak készenlétben a repülésre, de úgy hiszik, a melegebb hőmérsékletű hélium és a lassabb feltöltési művelet meggátolja majd a robbanást.
A SpaceX nem részletezte azt sem, hogy a szeptember 1-jei baleset mennyire károsította elsődleges, floridai kilövőállását, és arról sem szólt, hogy a második kilövőállás a Kennedy Űrközpontban, mikor áll szolgálatba.