|
2015. december 27. 21:37
|
frissítve: 2015. december 29. 09:03
A Ferencváros háromgólos hátrányból fordítva győzött a címvédő és éllovas DVTK vendégeként a jégkorong MOL Liga vasárnapi mérkőzésén.

Az eredmény: DVTK Jegesmedvék – FTC 3-5 (2-0, 1-0, 0-5)

A második karácsonyi mérkőzésen a Ferencváros volt a DVTK Jegesmedvék csapatának vendége, és a harmadik harmadban történt összeomlás miatt a zöld-fehérek győztek.

A mérkőzés nyílt sisakos küzdelemmel kezdődött, és a 8. percben az ifjú apuka, Jon Booras – akinek szombaton született meg első gyermeke – egy remek fonák emeléssel megszerezte a vezetés (1-0). A gól után is nagy tempót diktáltak a Jegesmedvék, Ágostonnak bőven akadt munkája, ugyanakkor a Fradinak is volt néhány lehetősége. A 16. percben Dansereau ugorhatott ki egyedül, de fonákkal pár centit tévedett. Fél perc múlva már annyit sem: Dudas fantasztikus keresztpasszát közelről lőtte a hálóba (2-0).

A második harmad miskolci rohamokkal kezdődött, és a 4. percben eljött az első kiállítás: Suoraniemi ült a büntetőpadra, ám a Macik ezt nem tudták gólra váltani. Kicsit laposabb lett a játék, a Jegesmedvék nyomtak, de valami kicsi mindig hiányzott a gólhoz, a Fradi pedig ritkán jutott el a miskolci kapuig. A 17. percben Rafaj a védő harmadukban ütött a korong felé egy jégen heverő miskolci botot, amiért büntető járt: Booras futott nekik, és gyönyörű testcselek után mattolta Ágostont (3-0).

A harmadik harmadban gyorsan elszállt Adorján shutout reménye: a 2. percben Dubek lőtt közelről a miskolci kapuba (3-1). A 10. percben a kapu előtt üresen maradt Tendler Adorján lábai között talált be (3-2). Két perc múlva elfogyott a miskolci előny: emberelőnyben egy kijátszott helyzet végén Dubek egyenlített (3-3). Alig telt el 40 másodperc, amikor egy kapu előtti kavarodás végén Tendler betalált (3-4). A miskolciak azt reklamálták, hogy a kapu elmozdult, de a gólt megadták. Mayer Péter gyorsan időt kért, hogy a csapata rendezhesse a sorokat. A 16. percben 49 másodpercre kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, de sem ezt, sem a szimplafórt nem sikerült kihasználni. A vége előtt bő másfél perccel Mayer Péter lehozta a kapusát, de ez visszájára sült el, mert hét másodperc múlva Tendler betalált az üres kapuba.

– Az első két harmadban irányították a játékot, a harmadikban viszont mintha elfogyott volna a figyelem – nyilatkozta Mayer Péter. – Ebben az én részem is benne, nem tudtunk megújulni, a Fradi viszont olyan érzelmi pluszt kapott a góloktól, ami a győzelemig vezette őket. Elnézést kérünk a szurkolóinktól, hogy így elrontottuk a második karácsonyi mérkőzést.

A Jégcsarnokban ezerkilencszáz néző előtt szenvedtek vereséget a Macik végül.

– A mérkőzés elején nem voltunk rosszabbak, mint a Miskolc, de egyéni hibák miatt mégis elhúztak – összegzett Greg Lindqvist. – A harmadik harmadban megmutatta a csapat a karakterét, és nagy győzelmet arattunk. Nekünk a Jegesmedvék ellen nyerni bónusz pontokat jelent, és sokat jelenthet a rájátszásért folytatott küzdelemben. Nagyon boldogok vagyunk – fejezte ki örömét a Fradi edzője.