A pillangók furcsa viselkedését Amazónia nyugati részén kapták lencsevégre, ahol nem ritka, hogy az állatok egymás könnyéből szerzik be a tápanyagokat. Már régóta ismert, hogy a pillangók, lepkék és méhek más állatok könnyéből is isznak. Valószínűleg ezt azért teszik, mert fontos ásványi anyagokat tartalmaz.
Az esőerdő lakói sokszor az erős szél hordta tápanyagokból táplálkoznak, melyeket egészen a Szaharából hord Amazóniába a légáramlat. Azonban mire az esőerdő nyugati részére ér a szél, a főbb tápanyagok már lerakódnak, így az állatok arra kényszerülnek, hogy máshonnan szerezzék be ezeket.
– A nátriumot és még néhány fontos tápanyagot nehéz megtalálni a természetben – nyilatkozta Carlos de la Rosa ökológus. – A pillangók és méhek nektárt fogyasztanak, amiben nincs só. Azonban az anyagcserének nagyon is szüksége van rá, így többek között a könnyből szerzik be a sót.
Ugyanakkor a lepkék sokszor nem érik be a teknősök könnyével, gyakran kortyolgatnak állati vizeletből, a folyók sáros partjából, de akár izzadt emberek bőrére is rászállnak. A szokatlan táplálkozási magatartás valószínűleg nem jelent veszélyt a teknősökre a tudósok szerint, eltekintve attól, hogy nem látják meg a közeledő ragadozókat.