|
2018. április 20. 21:00
|
frissítve: 2018. április 21. 22:18
A bajnoki rájátszás 5. helyéért vívott első, rendkívül kiélezett találkozón 83-77-re kikapott az Aluinvent DVTK a Cegléd csapatától.

Meglehetősen idegesen kezdtek a csapatok, a mérkőzés első kosarára több mint másfél percet kellett várni - olvasható a dvtk.eu hosszabb mérkőzéstudósításában. Kissé meglépett a vendégcsapat, sőt Popovic hármasa révén megnyerték az első negyedet (16-17).

A második negyed is szorosan indult, de idővel a DVTK elvesztette a ritmust, pontatlanul támadott, így nem csoda, hogy Kányási találata után Ambrus Erzsébet időt kért (18-27). Ez használt is, hiszen Raksányi négy pontja mellett Zele is betalált, miközben a túloldalon csak Medgyessy volt eredményes (24-29). A félidő hajrájában Nagy büntetőzött jól, majd Brewer felemásan. Közvetlenül a dudaszó előtti pillanatokban Fontenette palánkos kosara jelentette az egyenlítést a hazaiak számára (29-29).

A szünet után a Cegléd kezdett jobban, Popović hármasa után már hét ponttal is vezetett, amikor Fontenette szépített büntetődobások után (32-37). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hosszú idő után az előnyt is megszerezte a Diósgyőr, de a negyed végére ismét kiegyenlített az ellenfél (51-51).

A záró negyed sem hozott változást, egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól. Két perc volt hátra a találkozóból, amikor a Cegléd eladta a labdát, majd a DVTK támadása is eredménytelen volt. Itt is, ott is kimaradt a következő akció, majd Medgyessy dobta be az egyik büntetőjét, a túloldalon Fontenette is, hosszabbítás következett (69-69).

A ráadásban Maksimović két kosarára előbb Szabó majd Raksányi válaszolt (73-73). Popović duplája után Brewer hármas kísérlete nem sikerült, ezt követően Popović viszont bedobta a büntetőit is, diósgyőri időkérés miatt állt meg a játék (73-77). Rossz diósgyőri dobás után ismét Popović célzott jól a büntetővonalról, eldőlni látszott a meccs, Cooper pontos dobása után pedig tulajdonképpen el is dőlt (73-81). Az utolsó percben estek Raksányi és Nagy büntetőpontjai, amelyek már csak a szépségtapaszt jelentették (77-81). A végeredményt Popović alakította ki (77-83).

Női Kosárlabda NB I A-csoport, rájátszás az 5-6. helyért, eredmény:

Aluinvent DVTK - Ceglédi EKK 77-83 (16-17, 13-12, 22-22, 18-18, 8-14))
Miskolc, Generali Arána 400 néző. Játékvezetők: Kapitány Gellért, Jakab László, Hervay Tibor.
DVTK: Nagy, Fontenette, Raksányi, Peckova, Melnika. Csere: Brewer, Szabó F., Zele, Bach. Vezetőedző: Ambrus Erzsébet.
Cegléd: Medgyessy, Popović, Cooper, Maksimović, Mokango. Csere: Kányási, Zsovár. Vezetőedző: Cziczás László.