A hosszabbításban szenvedett egypontos vereséget az Aluinvent DVTK
|
2016. április 02. 20:47
|
frissítve: 2016. április 04. 05:42
A Szekszárd otthonában volt a Női kosárlabda NB I. negyeddöntőjének második mérkőzése. KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK 62-61. A két győztes meccsig tartó párharc kedden, a harmadik mérkőzésen dől majd el Miskolcon, a Generali Arénában – írta a dvtk.eu.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de Lihtarovics is betalált kétszer, egy közelit és egy hárompontost is felírhattunk a neve mellé (5-5). Barber és Demirovic kosaraival elhúzott némileg a Szekszárd, de újra jött Lihtarovocs és majdnem lemásolta az első két kosarát (10-10). A játékrész második felében újra a hazaiak kerültek előnybe, Scekic vezérletével 18-12-re is elhúztak. A negyed végén a diósgyőriektől Szécsi még betalált büntetőből, de sajnos a hazaiak is eredményesek voltak (22-14).

A második negyed eleje pontszegényen indult, csaknem három percet kellett várni az első kosárra, mely sajnos egy hazai tripla volt (25-14). Rasheed Rita két büntetővel törte meg az ötperces diósgyőri gólcsendet (25-16). A mérkőzés 15. percét követően már pontosabban céloztak a játékosok, így nem csak a szabálytalanságok voltak főszerepben (27-18). Két perccel a negyed vége előtt Rasheed Rita vezérletével zárkózott a Diósgyőr (27-21), majd Lihtarovics, Horti és Szécsi is betalált, de a hazaiak is rákapcsoltak (34-29).

A harmadik negyed is hazai triplával indult, Theodoreán talált be, melyre a már 18 pontnál járó Lihtarovics válaszolt (37-32). A 25. percben megkezdte a gólgyártást a DVTK, Czank Tímea vezérletével eltüntették a különbséget (39-39), majd a negyed vége előtt Szécsi és Rasheed kosarainak köszönhetően át is vették a vezetést (44-47).

A negyedik negyed Szécsi büntetőivel indult, majd Studer és Rasheed is betalált (46-50). A 36. percben egy-egy újabb tripla következett (49-53), majd Studer és Hodges is betalált közelről (51-55). Bár jól játszott a DVTK a negyed második felében is, a hazaik is, így következhetett a hosszabbítás (57-57).

A hosszabbítás első két percében a büntetők domináltak, sajnos a hazaiak hatból ötöt, a DVTK pedig kettőből csak egyet tudott értékesíteni (62-58). Egy perccel a vége előtt Szécsi dobott egy triplát, de ez már nem változtatott a végeredményen.

A két győztes mérkőzésig tartó párharc állása 1-1, következhet a harmadik mérkőzés kedden hazai pályán, a Generali Arénában.