|
2014. október 26. 21:49
|
frissítve: 2014. október 28. 09:33
Őrületes meccsen, kétszer is hátrányból felállva győztek a Miskolci Jegesmedvék vasárnap este az Érsekújvár ellen.

A mérkőzés rosszul kezdődött a Jegesmedvék számára, hiszen egy perc elteltével megszerezte a vezetés a vendégcsapat Frolik révén (0-1). A 4. percben megduplázta előnyét az Érsekújvár: Uram passzába még belenyúlt egy védő, ám a korong Hurtaj elé pattant, aki a jobb sarokba emelt (0-2). Nem sokáig kellett várni a válaszra: a 7. percben – emberelőnyben – Tóth amolyan Sándor Csikar-szögből lőtt gólt Blaziceknek (1-2). A 11. percben ismét kihasználta emberelőnyét a Miskolc: szépen kipasszolták a Macik a vendégvédelmet, amelynek végén Cohen – igaz másodszorra – az üres kapuba lőtt (2-2). A 16. percben harmadik emberfórját is gólra váltotta a hazai gárda: kapu előtti kavarodás végén Tóth jutatta a pakkot a hálóba (3-2).

A bunyó sem hiányzott

A második harmad 2. percben egy kapu mögött eladott korongot Chrenko próbált középre adni, és a pakk az egyik miskolci védő korcsolyájáról pattant a hálóba (3-3). A 6. percben kettős előnybe került az Érsekújvár, és ezt akkor használták ki Frolik révén, amikor már éppen visszatért az egyik kiállított játékos (3-4). A 14. percben Metcalfe és a tavaly még Miskolcon játszó Faith akaszkodott össze, és a bunyót a kanadai csatár nyerte meg. Már csak 11 másodperc volt hátra, amikor egy megszerzett koronggal Dansereau léphetett ki, és bődületesen nagy gólt ragasztott Blazicek kapujába (4-4).

Dansereau mesterhármas!

A harmadik harmadot hatalmas lendülettel kezdte a hazai csapat. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagytak ki, az üres kaput is elvétették, az 5. percben pedig Fortuna fogta nagyon Blazicek kezét, amikor egy lövés a korcsolyájáról centikkel ment a kapuvas mellé. A nagy nyomás a 6. percben érett góllá: Dansereau fantasztikus cselekkel ment el, majd egy villámgyors csuklómozdulattal mattolta a szlovák kapust (5-4). A 9. percben egy gyors kontra végén Dansereau lőtt ki a jobb sarkot (6-4). A kanadai csatár így klasszikus mesterhármast ért el. Robert Spisak azonnal időt kért, megpróbálta rendezni csapata sorait. A 12. percben egy védő botjáról pattant a korong Faith elé, aki fonákkal emelt Bálizs mellett a bal sarokba (6-5). Két perccel később ismét kettő volt közte: Metcalfe kapott remek korongot a kapu előtt, és fonákkal húzta be azt a hálóba (7-5).

Hihetetlen izgalmas, igazi őrült hullámvasút-mérkőzést nyert meg a Miskolc, többszörös is felállva egy-két gólos hátrányból is. Ez a győzelem a szív és az akarás igazi diadala volt.

Miskolci Jegesmedvék – HC Nové Zámky 7–5 (3–2, 1–2, 3–1)
Miskolci Jégcsarnok, 900 néző. V: Bachurik, Beniac, Kormos, Pálkövi.
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
HC Nové Zámky: Blazicek  – Huba, Lesko, Podstavek, Baron, Dubec, Hrudik, Hurtaj, Stefanka M., Král, Kowalczyk, Frolik, Uram, Caladi, Siska, Faith, Duris, Chrenko, Polcik, Krajcovic(k). Edző: Robert Spisak.
Gól: Tóth (2), Cohen, Dansereau (3), Metcalfe,  illetve Frolik (2), Hurtaj, Chrenko, Faith.
Kiállítás: 8 perc (+10 perc fegyelmi Metcalfe), illetve 16 perc.

Majoross Gergely: Boldog vagyok, de nem elégedett. Időnként bután játszottunk, sok hibával, ugyanakkor olyan odaadással, keményen küzdöttünk, olyan áldozatokat hoztunk a védekezésben és a góllövés érdekében, ami példaértékű. Nagyon örülök a győzelemnek.

Robert Spisak: Jól kezdtünk, de kétgólos előnyünk után fölösleges kiállításokkal visszahoztuk a Miskolcot a mérkőzésbe. Ugyanezt a hibát követtük el 4-3 után, értelmetlen verekedéssel, kiállításokkal megint a hazaiakat segítettük. Olyan minőségi csapat ellen, mint a Miskolc, nem lehet ilyen sokat emberhátrányban játszani.